V Moskve vznikne Rada na ochranu práv Rusov v zahraničí
Všetky akcie Západu proti Rusku sú kontraproduktívne. Je to tak v prípade ich zákona FARA verzus zahraničné mimovládky a médiá a pribudnú aj ochranné a tiež recipročné opatrenia proti diskriminácii a porušovaniam ľudských práv Rusov v zahraničí…
Koncom novembra dolná komora Ruskej štátnej dumy prejedná návrh na vznik Koordinačnej rady pre právnu pomoc Rusom v zahraničí, s odkazom na výročnú správu moskovského predsedníctva Rady pre ľudské práva.
Najrozšírenejším je porušovanie práv ruských novinárov v zahraničí. Ruským reportérom môže byť zakázané zúčastňovať sa na tlačových konferenciách alebo na sociálno-politických fórach iba preto, že sú členmi ruskej mediálnej komunity. Podľa ruskej komisárky pre ľudské práva Moskalkovej, len Ukrajinou bola zamietnutá akreditácia 122 ruských médií…
Vyskytli sa nové hrozby vrátane odmietanie ruského jazyka a vzdelávanie v ruskom jazyku. Janukovyčov jazykový zákon na Ukrajine sa stal jednou z hlavných príčin konfliktu vo veci Krym a Donbas.
Dokument bude koncom novembra predstavený dolnej komore v Ruskej Štátnej dumy a odovzdaný prezidentovi Vladimirovi Putinovi na stretnutí s členmi Rady prezidenta pre občiansku spoločnosť a ľudské práva. Postúpený bude OSN, Rade Európy, OBSE a medzi parlamentnému zhromaždeniu SNŠ, uviedol vedúci Moskovského úradu pre ľudské práva Alexander Brod.
„Diskriminácia ruských občanov naberá na intenzite kvôli pokračujúcim pokusom o démonizáciu Ruska“, uviedol pre Izvestiu Konstantin Zatulin, prvý podpredseda Výboru pre štátnu dumu pre záležitosti SNŠ. Na zvrátenie tohto negatívneho trendu musí Rusko presadzovať politiku voči iným krajinám v závislosti od ich prístupu k ruskému jazyku a Rusom, zdôraznil hlavný zákonodarca.
V roku 2019 boli zaznamenávané najmä zatýkania, vydávanie Rusov, diskriminácia ruského jazyka, vandalizmus vedený proti pamiatkam a porušovanie práv ruských novinárov. S cieľom pomoci Rusom brániť sa je nevyhnutné zriadiť koordinačnú radu, ktorá im bude poskytovať právnu pomoc, napísala Izvestia s odvolaním sa na výročnú správu Moskovského predsedníctva pre ľudské práva.
Poznámka: K tomuto ochrannému kroku Kremeľ viedlo aj nakladanie Prahy so sochou sovietskeho armádneho maršála Koneva (postava maršála Koneva prechádza oslobodzovaním Československa a Berlína, rokom 1956 v Maďarsku, v r. 1961 bol pod ochranou Konevových vojsk postavený Berlínsky múr. Poverený bol aj prípravou okupácie Československa v roku 1968. Jeho socha v Prahe bola postavená v roku 1985).
Alexander Brod: „Správa je založená na monitorovacích údajoch, poskytnutých partnerskými mimovládnymi organizáciami. Vyskytli sa nové hrozby vrátane tlaku na ruský jazyk a vzdelávanie.“ Je si istý, že Rusko má právo a musí vytvoriť nové mechanizmy na ochranu svojich občanov v zahraničí; a ak bude treba, prijímať aj nové a ďalšie reštrikčné opatrenia; aj proti zahraničným agentom a škodcom Rusku (mimovládky, médiá).
Ak vám slovenské a západné zahraničné médiá denne aj viackrát podsúvajú správy o „zasahovaní“ Ruska do volieb a vnútorných záležitostí cudzích mocností, vaše práva na informácie deň po dni, minúta po minúte, môžete oprieť o tieto zdroje: https://iz.ru/tag/inoagenty Už vám stačí „len“ samostatné kritické myslenie, tvorba a dotváranie vašich osobných názorov.
Ďalšie opatrenia na ochranu a podporu ľudských práv v Rusku
Spojené Rusko poskytne občanom bezplatnú právnu pomoc v oblasti ľudských práv. Otvorí centrum pre ľudské práva: „Práca v oblasti ľudských práv sa musí vykonávať na všetkých úrovniach štátu, aby občania nehľadali riešenia svojich problémov výlučne od prezidenta a predsedu vlády.“ Uviedol to predseda vlády Dmitrij Medvedev, ktorý diskutoval o aktivitách v oblasti ľudských práv s členmi strany, právnikmi, aktivistami a novinármi. Účastníci stretnutia hovorili o najakútnejších problémoch obyvateľov v regiónoch a diskutovali tiež o možnostiach efektívnej interakcie občanov s rôznymi oddeleniami.
Právne postavenie takéhoto centra sa plánuje na nadchádzajúcom kongrese „zjednotené Rusko“, ktorý sa uskutoční 23. novembra.
V regiónoch sa môžu objaviť aj komisári pre práva spotrebiteľa.
https://iz.ru/945407/pavel-panov/zashchitnye-mery-edinaia-rossiia-okazhet-grazhdanam-iuridicheskuiu-pomoshch
Akcia a reakcia je zákon prírodných vied. Ale aj súčasť ľudského faktora a správania, ľudského genómu, osobnej genetiky a epigenetiky.
K Rusku verzus Západ tu je aj márna otázka prvotnosti vajca či sliepky. Za zmienku stojí aj: Aká sliepka také vajce a naopak. Máte riešenie? Sem s ním! Ktorý kohút to bol? Čie je to územie? Čí je potok? A kto postavil lávku? (…)
Ak si Slovensko neurobí stratifikáciu politického a politikárčiaceho „akože“ ľudsko-právneho mimovládneho sektora, prepojeného na zahraničie, a parlament a dosluhujúca vláda, nezakročí proti Pavlovi Demešovi a jeho zákazu vo volebnej kampani skloňovať pojmy národ, vlasť a rodina, budú ešte pred parlamentnými voľbami problémy. Pavol Demeš vedie priamy verbálny útok na slobodu slova, názoru a presvedčenia, a s ním aj na základné ľudské, občianske a politické práva a preambulu Ústavy SR. Moratórium na prieskumy je vedľajšie…
Nestačí sa sústrediť len na de-oligarchizáciu oligarcho partokratickej politiky, zákonodarnej a výkonnej moci, ale aj nastolenie poriadku so zahraničnými agentmi („neziskovky“ a „slobodné, liberálne, nezávislé“ médiá Penty a Esetu.
Porovnanie
České hnutie Milion chvilek pro demokracii pôvodnú agendu (Babiš, Benešová) stratilo, tvorí novú (spojenie s opozíciou a volebný zákon).
Hnutie „Chceme slušné Slovensko“ agendu má, a tá silnie. Chýbajú v nej ale požiadavky na otvorenie ústavy vo veciach odpolitizovania výkonnej moci v časti prokuratúra, policajný zbor a inšpekčná služba, súdnej moci a aj zákonov, ktoré zabránia vstupu oligarchie do parlamentnej politiky. Pokus o lex Penta je protiústavný.
Dá sa priamo ochrannými opatreniami parlamentu. Ak chce trebárs „Haščák“ zákon, alebo kohosi vo vedení prokuratúry, polície alebo súdu, musí ísť cez poslancov, a oni s ním na kolu…
Stále neexistuje všeobecný etický kódex poslanca (všetky typy samosprávy a Národná rada Slovenska). Prečo? A tu je odpoveď: Parlament mal do konca roka 2018 prijať etický kódex poslanca a pripraviť novelu ústavného zákona o konflikte záujmov, ktorá zefektívni kontrolu majetkových priznaní poslancov v opore o odporúčania Skupiny štátov proti korupcii (GRECO); prečo nebol? Lebo poslanci si sami rybník nevypustia. Treba, aby im v tom pomohli občania, ak im na veci záleží a nie sú len pasívnymi pozorovateľmi a obyvateľmi, raz za štyri roky sa tu a tam meniaci na voličstvo; to nestačí, mali by ste byť po celú dobu medzi voľbami silnými a aktívnymi občanmi.
Poslanci a poslankyne obecných, mestských, okresných, regionálnych a Národnej rady Slovenska, musia byť povinní preukazovať svoje príjmy a majetok na začiatku a konci poslaneckého mandátu.
Mal by byť preverovaný jeho nárast a súlad s legálnym príjmom po dobu volebného obdobia. Na jeho začiatku a konci. Príjmy a majetky navyše musia byť doložené úradnými listinami.
Skúsenosť velí, že spoliehať sa len na voľby je veľmi málo. Vami volené politické subjekty a persóny vás už dnes zrádzajú, a budú aj po voľbách…
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/481701-parlament-by-mal-prijat-kodex-poslanca-a-pripravit-zmeny-v-majetkovych-priznaniach/
Čo všetko môže byť dôvod pre zvolanie bezpečnostnej rady štátu? Akú validitu má nečinnosť ústavných činiteľov a parlamentu vo vyššie zmienených bezpečnostných hrozbách a ostatných nevykonaných veciach nedbalostne alebo úmyselne?
Ako si Slovensko chráni svoje vnútorné a vonkajšie národno-štátne záujmy? Čie sú? A aké sú?
Budeme čakať na oznámenie, akým spôsobom ohrozuje bezpečnosť štátu možno whistleblower, tieňový minister obrany a analytik za stranu OĽaNO, Jaroslav Nagy…
Rusko si svoju bezpečnosť chráni.
Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan
Zanechajte komentár
Chcete sa pripojiť k diskusii?Neváhajte prispieť!