Turecko do NATO ani EÚ nepatrí
V NATO je asymetrickým svojvoľne sa správajúcim prvkom turkickými politikami, nepriateľské voči USA a Grécku, naostatok vydiera Švédsko a Fínsko vetovaním ich prijatia pre ich podporu kurdskej strany pracujúcich PKK/YPG, podporovanú USA v Sýrii, ktorú má Erdogan za teroristickú organizáciu.
Erdoganov sen o obnove Veľkej osmanskej ríše diktátora, arogantné, výhražné a utečencami z Levanty vydieračské správanie voči EÚ v plnení podmienok v rámci prístupových rokovaní o členstvo v eurozóne a EÚ.
Sunnitská islamizácia Turecka, konflikt s Gréckom ako silným členom NATO o Cyprus a ťažbu plynu v gréckych vodách, napadnutie Sýrie, lavírovanie medzi Ruskom a USA, vyzbrojovanie ruskými systémami S-400, diskvalifikuje Turecko aj v NATO. USA a NATO vytvorili proti turecký blok vo východnom Stredomorí, na stretnutiach NATO sa Turecko správa ako nepriateľ Aliancie.
Hodné pozornosti EÚ a západnej civilizácie, k umiernenému a radikálnemu islamu najmä sunnitskej proveniencie, Erdogan: „Neexistuje umiernený a radikálny islam, islam je len jeden“. To znamená vážnu bezpečnostnú hrozbu politickej agresivity politického islamu pre sekulárnu EÚ, pre ktorý sú Allahove zákony v postavení nad svetskými zákonmi a právom. Turecko pod vedením diktátora Erdogana vybralo sa cestou islamistickej totalizácie spoločenského a politického života krajiny. Islam pojem sekulárny štát nepozná a odmieta. Je nekompatibilný so západnou európskou civilizáciou, kultúrou a židovsko-kresťanským náboženstvom.
Kurdistan je historicko-etnicko-geografické označenie pre súvislé územie obývané prevažne etnickými Kurdmi v Turecku, Sýrii, Arménsku, Iráne a Iraku, kde od roku 1974 ale reálne až od Vojny v zálive samosprávnu autonómiu.
Z pohľadu medzinárodného práva a ľudských práv, Kurdi tvoria štátotvorný národ, ktorý by mal na všetkých obývaných územiach naprieč jeho výskytom mať právo na vlastný jazyk, kultúru a autonómnu samosprávu. V Turecku sa od roku 1985 kurdská ľavica ako turecká menšina snaží o samostatný samosprávny Kurdistan.
Prečo také právo dostali židia a prečo je odmietané Kyjevom po štátnom prevrate v roku 2014 na Ukrajine, tieto odpovede nemáme od OSN a jeho výbor pre ľudské práva. Tieto základné práva sú rusky hovoriacej menšine na východe Ukrajiny neonacistickým banderovským režimom riadeným USA a komplicmi vrieskajúcimi o „európskych hodnotách“ a ľudských právach odopierané už osem rokov… ak zlyhala a zlyháva diplomacia, máme tu komunikáciu Rusko-USA-Ukrajina (EÚ) na šiestej priorite.
Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan
Zanechajte komentár
Chcete sa pripojiť k diskusii?Neváhajte prispieť!