Temné stránky liberálnej demokracie
Liberálna demokracia sem-tam, nik ju nikde nevidel. Neexistuje v USA ani v žiadnom členskom štáte EÚ tobôž Bruseli. Len sa o nej tára. V USA osciluje medzi dvomi pólmi. Americká spoločnosť je tak udržiavaná v sústavnom napätí a v súčasnosti v hlbokej systémovej kríze. Jej zdroj je hlboký štát. Ním sú riadené vybrané persóny, ktoré USA reprezentujú dnu i von (vnútorné i zahraničné politiky). Bábky deep state. Ukázali to aj prezidentské voľby…
EÚ nie je ani super štát typu USA ani ZSSR či RF ale Brusel sa správa akoby ním bol. Ak sa ale budú diať veci, ktoré povedú k pokračovaniu brexitu exitom ďalších štátov, a dejú sa, môže sa stať, že V-4 sa stane samostatným spolkom. Preto sa tento zatiaľ „krúžok“ snaží Brusel rozbiť. Po tom, čo sa lídri SR vo veci Fondu obnovy a rozvoja postavili proti Maďarsku a Poľsku, Slovensko je outseiderom V-4.
Po zamietnutí Ústavy EÚ v roku 2004 ako federálneho zväzku bola v roku 2009 prijatá náhradná Lisabonská zmluva o spôsobe existencie a fungovania dobrovoľného združenia členských štátov, ktoré sa pridali k Spoločenstvu uhlia a ocele, neskôr k EHS, ktoré je jadrom EÚ s centrom v Bruseli.
Podľa Lisabonskej zmluvy a Charty práv EÚ sa toto spoločenstvo riadi zásadami parlamentnej demokracie so slobodou slova, názoru a presvedčenia. O návrhoch v parlamente hlasujú volení zástupcovia a lídri členských štátov.
Európsky parlament nie liberálny ale tradičný parlamentný demokratický inštitút, žiaľ, na škodu veci a ideí EÚ s demokratickými prvkami narúšanými zvnútra.
V EÚ neexistuje štát, ktorý by bolo možné označiť ako liberálnu demokraciu.
…
Slovenský parlament je ústavodarný a zákonodarný zbor. Čl. 2 odsek 1 Ústavy SR:
„Štátna moc pochádza od občanov, ktorí ju vykonávajú prostredníctvom svojich volených zástupcov alebo priamo.“ Význam slova „priamo“ odkazuje na inštitút referenda podľa Čl. 93 Ústavy.
To je všetko čo štát potrebuje na svoj riadny chod.
Liberalizácia demokracie znamená rozviklávanie princípov a garancií toho, čo definuje štát ako res publica, vec verejného a spoločného záujmu celej spoločnosti.
Liberalizácia demokracie smeruje k individualizácii, individuácii a atomizácii ľudských práv a slobôd a v konečnom dôsledku rozkladu, rozvratu a rozpadu štátu.
Vážny problém parlamentnej demokracie je jej stav pred a po voľbách:
1. Miera uchopenia moci zvolenými zástupcami nad rámec občianskych a voličských poverení;
2. Vyhýbanie sa a bránenie referendu;
3. Znaky partokracie (prvky totality).
Čierna diera demokracie. Trestné činy proti republike (chýba ideológia liberalizmu):
https://www.lewik.org/term/1313/trestne-ciny-proti-republike-trestny-zakon/
Pozor! Slovensko nie je ústavou definované ako liberálna demokracia (a boh dá nebude) ale republika so štatútom národného štátu s väčšinovým štátotvorným národom Slovákov.
Slovensko je štandardná pluralitná parlamentná demokracia. Jej základ je klasická antická agora.
Liberálna demokracia je rovnako nebezpečná ako nacizmus a fašizmus. Je ohrozením stability štátneho zriadenia.
Alebo diagnóza alebo trestný čin proti republike. Oboje. Zjavne proti preambule a duchu slovenskej Ústavy. Slovom, písmom, obrazom a skutkom. Slovensko stále nemá detenčný ústav. Lebo zrejme liberáli. Parlamentný smog. Rozbíjači a deštruktori antropologického pojmu normalita ich pseudo vedou neomarxizmu v časti antropologická konštanta vs premenná (variant verzus invariant) teda rasa, etnikum, národ, kultúra, pohlavie, rod. Ak bol komunizmus nevydarený laboratórny experiment, skúšajú to isté s neomarxistickou sociálnou filozofiou a ideológiou…
Dôsledok: Stret civilizácií, kultúr a náboženstiev, pohlaví a rodov…
Prežili sme dve totality. Chceme tretiu? Charakter Slovenska má v rukách len občianstvo a voličstvo. O tom je demokracia ako vláda ľudu.
Sú veci, ktoré je možné zariadiť bez toho, aby sa na nich podieľali ich „zásluhami“ liberáli. A niektoré nie. Prosto – nie.
Štastné, veselé a požehnané…
A veľa lásky.
Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan
P.S. Pri vianočnom stole popremýšľajte nad Ježišovým: „Nepriniesol som pokoj ale meč!“.
https://www.bible.sk/cz/ekumenicky/matus/10/34
Zanechajte komentár
Chcete sa pripojiť k diskusii?Neváhajte prispieť!