Symbióza pri hľadaní objektívnej pravdy
Štefan Harabin je erudovaný a skúsený právnik, trestný sudca, neporazená legenda justície, naprieč mečiarovsko-dzurindovsko-ficovským politickým režimom.
Kvalifikovane koketuje s ústavným a medzinárodným právom ako emfant terrible slovenskej justície. Nepohodlný justičnému systému a nielen tomu; hypoteticky, že by ústavný sudca? Alebo predseda najvyššieho súdu? No, s pánom bohom („také sa nesmie sťať!“). Ostatok, najmä rado by právnikov v politike a médiách, sú pseudo právnici.
Zdieľanie a zhoda názorov, publikovaných vo verejnom mediálnom priestore (print, web) dá sa označiť ako „krížová kontrola“ prediktívnych východísk a ich negociácia a aproximácia v rámci online informačných systémov a komunikácie v otvorenom a transparentnom verejnom mediálnom priestore, s výnimkou anonymity verejnej diskusie (škodná otvorenej priamej demokracii).
Harabin je verejnou autoritou, preto má aj pomernú k mojej, vyššiu čítanosť. Ale aj málo je niekedy viac. Aj keď ma, navyše, a týka sa to aj Harabina (jeho tiež), tu i tam zablokujú, čo zakladá pozitívnu kontraproduktivitu zvýšeným záujmom verejnosti (tá spozornie). Spoločnosť si tak tvorí a dotvára vlastný diverzifikovaný názor. Akú-takú, tu hmlistú tam jasnú, predstavu o Metasystéme systému matrixu akože „liberálno-demokratického“ Veľkého Brata, tárajúceho o slobodách a právach, už má; tieto opatrenia naznačujú mieru nebezpečnosti osôb pre systém, proti ktorým je vedená represia. Aj túto represiu si slovenská spoločnosť premietne tiež do „pietnej spomienky“ na „Veľký november 1989“ v prostredí 30 rokov „po“ kde nám je do hláv tlačená akási pseudo „liberálna demokracia“.
Vo verejnej publicistike sa „nekradne“ ale preberá. Nemám to za zlé nikomu. Naopak, chválim. Pri všetkej pokore, s ktorou spracúvam svoje články. No, je v nich toho viac, o čo by sa dalo oprieť, a súhlasiť či nesúhlasiť. Nik nemá monopol na pravdu. Monopol na pravdu má len Ústava SR! Tam niet o čom.
Preberať v jazyku verejnej publicistiky znamená prijať a osvojiť si zdieľaný názor. Šíriť ho zdieľaním. Alebo ponúknuť na verejnú diskusiu. Zdieľaním a šírením.
Aby bolo každému jasno, o čom píšem, tak ide o
a/ otázky verejného či tajného hlasovania na pôde parlamentu,
b/ zahraničných politík fantómového predsedu vlády a prezidenta Miroslava Lajčáka a jeho hovorkyne, pseudo prezidentky Zuzany Čaputovej.
Poznámka: S pokorou priznávam, že neviem, netuším, či je nie je Miroslav Lajčák v demisii, nemám na to kvalifikovaný názor. Preto tu a teraz ani nikde toto „neriešim“.
https://www.blogovisko.sk/k-dialogu-baranik-verzus-madej-ta3-tema-dna-25-9-bielik.html
https://www.blogovisko.sk/lajcak-a-caputova.html
K zhode názoru a presvedčenia môže dôjsť aj bez toho, že by ich autori od seba „odpisovali“, čo posilňuje zbližovanie a približovanie sa k objektívnej pravde, v opore o Ústavu SR:
https://stefanharabin.blog.pravda.sk/2019/09/24/lajcak-minister-zahranicnych-veci-v-demisii-pokusa-sa-realne-odovzdavat-nasu-suverenitu-cudzim-mocnostiam-alebo-iba-primitivne-klame-ze-slovensko-sa-rozhodlo-zriect-casti-svojej-suverenity-vymen/
Ondrej Dostál ma v rádiu Z prvej ruky verzus Madej vo veci tajného hlasovania po piatej a konečnej voľbe ústavných sudcov ako „výdobytku Veľkého Novembra, doslova „citoval“. Detto v Téme dňa na TA3. Čítal ma. A to je dobre. Mal by ma čítať aj „veľký“ právnik a ústavný právnik Madej (Smer).
Ak by tvrdil, že svoj názor a presvedčenie má z vlastnej hlavy, je úplne jedno. Došlo k zhode môjho a jeho názoru a presvedčenia. Tak sa tvorí generálny názor, majúci hodnotu objektívnej pravdy.
A tou je Ústava SR.
Odkazy na zdroje vo verejnej spoločenskej a politickej publicistike a citácie zdrojov „nehrozia“. Tie sú dobrou, povinnou, súčasťou kódexu žurnalistiky a po overení ich pravdivosti zakladajú hodnovernosť novinovej správy. Nejde o vedecké práce ani diplomovky.
Róbert Madej (plus Fico) vo veci verejnej alebo tajnej voľby ústavných sudcov „výdobytky Veľkého Novembra rozmieňajú na vlastné drobné“. Pre vlastné účelové použitie. Tvoria a kreujú objektívnu pravdu na svoj obraz. Detto médiá…
…
Veľká, nežná, novembrová, víťazná, revolúcia, na nás uvalila ďalšie jarmo subjektívnych poloprávd a lží, anonymity a netransparentnosti, ktoré reálna a pravá demokracia nepozná, a v ktorej väčšina politických subjektov a politikov pláva ako ryby vo vode a preto slovenská „demokracia“ reálnou demokraciou nie je. Na demokraciu sa s nami len hrajú. Dostali sme „danajský dar“.
Václav Havel a jeho slávny výrok, že „Láska a pravda musia zvíťaziť nad lžou a nenávisťou“ sa nesplní: Na konci dňa ostane len Pravda.
Žiadnych oslavných, falošných a pokryteckých „tančekov“ smutnej „pietnej spomienky“ na Veľký „víťazný“ (ukradnutý a vytunelovaný) November 1989, ako už vopred vyhlásil aj český prezident Miloš Zeman, sa za seba, ako bežný občan, nezúčastním; nikomu v nich ale nebudem brániť. Len si tak písať. Pokým sa bude dať a post novembrový režim, blížiaci sa k tretej totalite, mi dovolí…
Okrem toho, tie oslavy a zhromaždenia budú znova ukradnuté a vytunelované. Potvrdia rozdelenie spoločnosti. A prezidentka k jej vlastným slovám dodá: „Akoby som hrach o stenu hádzala…“
Kde sa nevedia dohodnúť politici, nedohodnú sa občania. Však to sme chceli, vyštrngali si kľúčmi, či nie? Ale to sme mali vedieť predtým.
Článok som v predstihu, aby bolo možno nad čím aspoň premýšľať.
Pred a po dobu osláv predpokladám cenzúru.
Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan
P.S. Na oslavách sa bude tárať ako zvyčajne (politici, médiá…). Béla Bugár práve “slobodne a demokraticky” táral proti Harabinovi na TA3 V politike… ako zvyčajne. Aj proti rozsudku najvyššieho súdu nad ĽSNS. Podobne tárali aj v O päť minút 12. Tento raz aj s “pridanou hovnotou” v predstihu. U voličskej obce si to “nájde”. Po dobu svojich 30-rokov v politike, ten rigidný pán občan, nepochopil, hoc o tom navonok tára, že nositeľom moci v štáte je ľud. Tak káže Ústava SR!
Aby bolo definitívne jasno: Na tajnú voľbu majú explicitné ústavné právo len občania, voliči, v rámci verejných volieb všetkých typov! V prípade tajnej voľby, na pôde parlamentu, teoreticky má právo dať súhlas ľud.
Nositeľmi zahraničnej politiky a charakteru Slovenska sú občania voliči, nie nimi volené alebo nevolené (Lajčák) persóny.
Parlament ako ústavodarný a zákonný zbor plus vláda a prezidentka, ako výkonná moc, majú a musia byť pod sústavnou kontrolou občanov, voličov… (to je ich a nimi už 30-ty rok nevyužité a odhodené ústavné právo)!
Ak si občania sťažujú na stav republiky, a „zlých politikov“, robia to na seba.
Zanechajte komentár
Chcete sa pripojiť k diskusii?Neváhajte prispieť!