Stubb je alebo negramotný alebo hlupák alebo oboje…
Orbánovej strane Fidesz vraj hrozí, že bude vylúčená z EĽS, povedal Alexander Stubb, kandidát European People’s Party (EPP) na post predsedu EK, na práve prebiehajúcom zjazde Európskej ľudovej strany EPP/EĽS v Helsinkách…
Ide mi o to, že liberáli do modernej politológie, zamotanej do deklarovaných posvätných liberálnych „európskych“ hodnôt, zavádzajú pojem liberálna demokracia.
Už VFR a jej „Liberté, fraternité égalité!“ nemala s liberálnou demokraciou nič spoločné. A odvtedy, naprieč dvomi svetovými vojnami, to demokracia nemá nikde ľahké…
Podbehol mi komentár pod týmto článkom a keďže tvrdím zhruba to isté, iba ale viac precizujem, ponúkam odkaz na článok a s ním svoj názor s pár poznámkami:
https://europa.pravda.sk/aktuality/clanok/490762-viktor-orban-musi-pochopit-ze-neliberalna-demokracia-je-oxymoron-tvrdi-stubb/
Kresťanská demokracia bola všeobecne prijatá ako politický smer. Založená je na spojení kresťanských so svetskými hodnotami v politickom štátnom zriadení, kde náboženstvá sú oddelené od štátu.
Najmä málo „gramotných“ prekvapím tvrdením, že kresťanstvo je samé o sebe (viera a učenie) najslobodnejšie a najdemokratickejšie náboženstvo, aké kedy planéta Zem nosila, a v histórii štátu a práva záležalo vždy aj na tom, či a kde bolo štátnym náboženstvom, alebo ako sa akékoľvek náboženstvo podieľalo na na uzurpácii štátnej moci (kresťanstvo, islam).
Odlišujme pravé od nepravého kresťanstva, praví kresťania nie sú z tohto sveta (podobenstvo o minci) a nemajú nič spoločné s inkvizíciou, bojovými výpravami v mene kríža, Za boha a národ…
Slobodou a demokraciou kresťanského náboženstva mienim ľudskú slobodu a slobodnú vôľu pre pristúpenie na kresťanskú vieru a s ním prijatie kresťanského učenia a spôsobu života; kresťanstvo je možné slobodne odmietnuť; skúste ale konvertovať z islamu na inú vieru a náboženstvo, alebo ho ako moslimovia, moslimky, odmietnuť…
Z pohľadu kresťanského učenie je problém krst a sviatosť manželstva (možnosti odluky podľa cirkevného práva) oboje sú zaväzujúce: Je tu spor o platnosť krstu nemluvniat…
1. Konštantín I. (Velký, svätý) v roku 313 Milánskym ediktom prijal kresťanstvo ako štátne náboženstvo Ríma, a uznaním tohto základného ľudského práva, rehabilitoval dovtedy prenasledovaných kresťanov; podržal si ale titul pontifex maximus , ktorý mu zaručoval postavenie v čele pohanského polyteistického kňažstva.
2. Francúzsko vo finále Veľkej francúzskej revolúcie založilo pojem republika a oddelilo monoteistickú kresťanskú cirkev od štátu.
Kresťanskí demokrati neusilujú o klerikálny štát, v ktorom má moc katolícka cirkev, ale vo svojich programoch operujú s kresťanskými hodnotami; problém je ale, ak sú do pôvodného kresťanského učenia vnášané a infiltrované liberálne hodnoty a s nimi liberálna demokracia, ktorá v konečnom dôsledku „prepisuje“ kresťanské učenie a Písmo (Progresívni veriaci ako filiálka Progresívneho Slovenska) a liberálne krídlo kresťanských demokratov, vnášaním prvkov neomarxistických ideológií (multikulti, gender) do tradičných aj za rodinu a manželstvom muža a ženy, politík kresťanských demokratov…
Tým sa potomkovia Veľkej francúzskej revolúcie, republikánski „osvietenci“ dostali na tenký ľad pretváraním pojmu demokracia a jej posunom o „level vyššie“ k pojmu liberálna demokracia, ktorý je pochybný, pretože do pojmu demokracia zavádza a vsúva aj niečo iné, čo pôvodný pojem neobsahuje…
Poznámka: Odkaz na Ogden Richardsov trojuholník referencie, znak, a jeho význam, zmysel, obsah, denotát (pozri sémiotika).
Demokracia je alebo nie je. Pojem demokracia nepozná nič viac ani navyše.
Pojem liberálna demokracia je čosi naviac, akoby nad demokraciou, s vyššou pridanou hodnotou, je redundantný, podsúva čosi navyše, nadbytočný.
Politológia pozná viacero druhov demokracií, je ňou federálne štátne zriadenie USA, spolkové usporiadanie Nemecka, prezidentský systém Ruskej federácie, slobodne a v demokratických voľbách zvolený prezidentský systém Recep Tayyip Erdoğana (anti liberálneho sunnitského moslima) v Turecku, ale:
V slobodných a demokratických voľbách v roku 1921 v Nemecku úplne legálne zvíťazila Hitlerova NSDAP…
A tu už nastáva vážny problém s liberálnou demokraciou a zhoda môjho názoru a presvedčenia s názorom a presvedčením tohto diskutéra, ktorému, čo je dobré znamenie „svitlo“:
Oxymoron je básnický prívlastok významom zdanlivo odporujúci významu slova, ktoré rozvíja.
Podotýkam, že menšinám, ktoré sú definované ako menšiny, teda vykazujú definičné znaky homogénnej, rovnorodej menšiny, treba priznať ich práva ústavou a zákonom…
Na Ukrajine sa deje anti demokratický opak, prebieha tam proces národnej, etnickej, jazykovej a kultúrnej ukrajinizácie na úkor rusko-jazyčnej a ostatných menšín, čo má za následok to, čo na Ukrajine (Donbas, Krym); Macron, Merkelová: „Voľby v Luhansku a Donecku boli neregulérne, podkopávajú územnú celistvosť Ukrajiny…“ Kyjev odmieta plnenie Minských dohôd…
Liberálna demokracia je ale spoločensky a politicky obzvlášť nebezpečným predpolím liberálneho fašizmu. Prináša úplne otvorenú individualizáciu a individuáciu ľudských práv, proti ľudským právam…
Varujem slobôd a práv chtivú spoločnosť pred chaotizáciou, libartarianizmom, neomarxizmom novej „progresívnej“ ľavice a progresívcov (už je frakciou EP!) a anarchizmom.
Multikulturalizácia Európy Globálnym paktom o migrácii, speje k krvavej občianskej vojne!
Liberálna demokracia nad tým všetkým hlbokým omylom, vedomým či nevedomým (Kalergiho plán, Barnettova doktrína, Harwardský projekt) je ľúbivý, zaliečavý a zákerný orwellizmus!
Ľudia sú si rovní len pred zákonom, inak nie!
Bratislava v komunálkach zvolila zmenu. Lebo chcela zmenu. Iba eufemisticky (zjemňujúco) povedané, svojou voľbou otvorila Pandorinu skrinku s písaným aj nepísaným programom liberálnych demokratov Progresívneho Slovenska a Beblavého SPOLU.
Postupne sa tvorí nová parlamentná koalícia bez SMER, SNS a Most-Híd, takzvané štandardné strany sú v kríze, ako také, ale aj vlastnou vinou, a na princípoch „nezávislosti“ nezávislých kandidátov, posvätnej mantry liberálnej demokracie, aj s podporou politicky aktívneho prezidenta Andreja Kisku, v euro voľbách a v parlamentných voľbách 2020…
…
Kríza štandardných strán súvisí aj s pokračujúcou oligachokratizáciou partokracie (prieniky oligarchie a rôznych mafií do straníckeho prostredia, manipulácie s pozemkami, pôdnym fondom a dotáciami pre farmárov) a pozvoľným, ale už aj zjavným, nástupom liberálneho korporátneho fašizmu nadnárodných komplexov (diskusie o správaní nadnárodných obchodných reťazcov)…
Nárast počtov nezávislých primátorov, starostov a poslancov v komunálkach naprieč celým Slovenskom, možno hodnotiť pozitívne, ako reakciu na skostnatený stranícky politický systém…
Ľudia chcú zmenu. Aj preto ľudia chcú zmenu. Len nech je už konečne zmena. A vyhodnotia ju až po voľbách…
Pekne pozdravujem. 🙂
Juraj Režo alias notorickyobcan
Zanechajte komentár
Chcete sa pripojiť k diskusii?Neváhajte prispieť!