Stratilo vzdelanie hodnotu alebo je hodnotou za peniaze?
K relácii a „silnej zostave“ ad hoc, ktorá, redaktorke a moderátorke Oľge Bakovej, vydala jej genderovo vyvážené hosťky v rámci perimetra bratislavsko-centristickej RTVS (a príde, kto je oslovený, vie a môže).
Ibaže „naša verejnoprávna“ STV je pre koncesionárov „nedobytná“ a proti nim „chránená“. V Rade RTVS predsa „máme svojich demokraticky volených zástupcov“.
https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/13124/171628#2201
Schôdza parlamentu trvala len niekoľko minút. Program odvolávania Andreja Danka nebol schválený. Kľúčovým vo veci nie je odvolávanie Danka a politický cirkus opozície.
Osobné konzekvencie predsedu parlamentu, sršiaceho mentoringom, budú na mieste po konečnom vyšetrení jeho doktorandskej kauzy, ktorá sa stane hýbateľom ďalších preverovaní…
Nezvyknem vstupovať do informačného prostredia nevyšetrených trestných káuz a neurobím to ani v prípade JUDr. Andrej Danko. Tlačovku opozície zo 6. novembra po 16-tej, aj následnú reakciu Andreja Danka len beriem na vedomie. Predseda parlamentu sa rozhodol, že svoju rigoróznu prácu zverejní. O jej špeciálny režim požiadal pre podozrenie, že s ňou mohol niekto manipulovať. Posúdenie jej úrovne a kvalít je na akademickom senáte. Pozoruhodné ale je, že Danko svoju prácu nemá doma, čo je neobvyklé. Mal by doma mať aspoň dva diplomy. Magisterský a doktorandský.
Nateraz je dôležité, že práca zrejme existuje. Ibaže na meno Juraj Danko. Možno aj preto JUDr. Andrej Danko zmienil čosi o ochrane know-how svojej práce, pod „krytím“ iného autora…
Univerzita Mateja Bela utajila ďalšiu rigoróznu prácu a má rovnaký názov ako práca, ktorú na škole napísal predseda parlamentu a SNS Andrej Danko v roku 2000. Prácu „Verejná správa a jej charakteristické črty“ napísal v roku 2001 advokát Daniel Pisák. Utajiť ju dal len nedávno, nedostupná je od 3. októbra, čo bolo desať dní od zverejnenia prvého článku o pochybnom titule JUDr. Andreja Danka.
To je z môjho pohľadu asi tak všetko. Poznamenávam, že vo vyšetrovaní je aj „strata“ tristo strán zo súdneho spisu, čo je zasa jeden zo signálov o stave rezortu spravodlivosti a súdnictva.
Študentské a akademické komunikáty sú verejne dostupné a zvyčajne nie sú v režime utajenia, lebo sú súčasťou spoločenského a kultúrneho vlastníctva.
…
Mimochodom, porovnajte s takzvaným „exkluzívnym“ a preto len plateným obsahom predajných denníkov N a SME…
Otázkou je aj, čo je hodnotou za peniaze a čo zdarma. Aj, ktoré a koľko akademických písomných prác disponuje exkluzívnymi obsahmi (objavnosť, prínos, posun poznania v odbore)…
A toto možno porovnať aj s kvalitou poskytovaného vzdelania štátnym a súkromným školstvom, univerzitami a vysokými školami a aký majú rešpekt, vážnosť a úctu diplomy získané na tej, či onej, vysokej škole či univerzite…
A tá je priamo závislá na garantoch vzdelávania v daných odboroch, ktorými sú vysokoškolskí pedagógovia s vedecko-pedagogickými titulmi a akademickými hodnosťami profesor, a s tým súvisí aj, koľko je na Slovensku takzvaných „cestujúcich“ profesorov, čo je jeden z inflačných prvkov akademického vzdelávania…
…
Zároveň konštatujem, že stav akademického prostredia bol a je vždy aj referenčným stavom mentálnych kvalít spoločnosti.
Konštatujem tiež, že aj v akademickom prostredí sa preukazuje nedostatočná kontrola študentských bakalárskych, magisterských a rigoróznych prác ich vedúcimi a ich pri obhajobe, ale aj možná korupcia. Vie sa aj o „eseróčkach“ a kšeftoch s diplomovkami…
Česko sa vo veci „pohlo“ za ním sa pohne, musí, aj Slovensko.
Digitálny online systém umožní, že bakalárskych, magisterských a doktorských prác bude zistených viac, nie na desiatky ale stovky…
Ich preverovanie ale treba zaplatiť!
Pravidlá a normy originality a autorstva a spôsobov spracovania všetkých typov akademických komunikátov; ich formátovanie, štruktúra, citácie a odkazy na zdroje a etický kódex s vyhlásením autora sú známe…
https://www.euroekonom.sk/downloads/diplomova-praca/
Až potom z vecných aj etických dôvodov prídu na rad politici, parlament a prípadný lex Danko (zákon) vo veci (konzekvencie). A odnímanie titulov. Podmienečne (lehoty na odstránenie nedostatkov na vlastné náklady opravného diplomového konania) alebo na tvrdo.
Iba taká „blbosť“: Kto, v stave podfinancovanosti školstva a vedy zaplatí ešte aj tieto akademické komisie a senáty? Najskôr by som k veci zvolal všetkých rektorov (dekanov, prodekanov) vysokých škôl a univerzít…
Zbytočných a málo kvalitných je už hyper inflačne veľa… (zredukovať)!
Hypotéza: Aj akreditačné komisie sú skorumpované. Ale to je najmä parketa (problém ľadovca) tiež pochybného ministerstva školstva; rozobrať ho na súčiastky a poskladať znova. Odborne a ekonomicky. Moloch v agónii. Tak, ako „právny štát“ Slovensko.
Nie som za „Slušné Slovensko“. Som za právny štát. Potom aj Slovensko bude slušné…
Chcem veriť, že veci sa pohnú správnym smerom…
Pekne pozdravujem. 🙂
Juraj Režo alias notorickyobcan
Zanechajte komentár
Chcete sa pripojiť k diskusii?Neváhajte prispieť!