Som veľmi rád, som veľmi rada…
Ako hodnotíte s odstupom času výsledok prezidentských volieb? Aká je spolupráca s prezidentkou Zuzanou Čaputovou?
Aj tento rozhovor sú kecy. Lži. Podceňovanie mentálnej výbavy občanov, voličstva.
Dnes už ale nik, ani voličstvo, nevie, ako a eko ďalej…
Čaká sa na Godota. Zabudnite. Nepríde. Slovensko sa dnes nachádza v stave absurdnej drámy a frašky. Zdementieva sa.
https://www.teraz.sk/publicistika/p-pellegrini-iba-zjednotena-krajina-s/437718-clanok.html
„Politická scéna je rozhádaná, bojuje medzi sebou, radikalizuje sa politický slovník a v kúte čaká na svoju príležitosť extrémizmus. Ten tvrdí, že demokracia ako systém zlyháva, čo potvrdzujú hádky politikov.“
Stav demokracie, ak sa ňou má z jej definície rozumieť občiansky, politický a sociálny zmier a pokojný, konštruktívny dialóg, zakladáte vy, politici. Určujete charakter demokracie naprieč spoločnosťou. Vaše správanie je toxické.
Všetci „sme veľmi radi“ že:
„Prezidentské voľby v druhom kole ponúkli silných kandidátov a ľudia rozhodli. Som veľmi rád, že do druhého kola sa nedostal predstaviteľ extrémizmu, a to považujem za dobrý signál pre Slovensko aj pred nastávajúcimi parlamentnými voľbami. Spolupráca s pani prezidentkou je konštruktívna a každý z nás sa snaží napĺňať svoj mandát zodpovedne voči občanom. Som veľmi rád, že pani prezidentka sa sústreďuje, na rozdiel od jej predchodcu, na dobrú prezentáciu SR vo svete.“
Však máte na stole ústavnú krízu (Istanbulský dohovor). Nazývate ju „konštruktívna spolupráca“.
Ak sa do druhého kola prezidentských nedostal „predstaviteľ extrémizmu“, parlamentné voľby majú len jedno kolo.
Prečo sa Slovensko a znova „váš“ Lajčák (!) zdržalo hlasovania za Rezolúciu OSN proti neo nacizmu, na 74. zasadnutí valného zhromaždenia OSN, 18. 12.2019?
Lajčák rovná sa Marrákéšska deklarácia, deklarácia OSN o utečencoch a migrácii, aféra s demisiou…
Lajčák je minister Pellegriniho vlády.
K rezolúcii OSN o boji proti neo nacizmu
Proti rezolúcii vystúpili delegácie dvoch krajín, ktoré sa v posledných rokoch pravidelne pokúšali sabotovať prijaté dokumenty s takýmto obsahom; boli to USA a Ukrajina.
Iniciatívu podporili predstavitelia 133 krajín, hlasovania sa zdržalo 52, z ktorých väčšina patrí k európskym štátom, vrátane, napríklad, Rakúska, Francúzska, Česka a Slovenska. Za rezolúciu nehlasovalo ani Slovensko. Proti rezolúcii boli nacistické USA a banderovská Ukrajina.
Čo na to premiér Pellegrini? Nedal odpoveď, lebo sa ho denník Teraz nepýtal? Ani na Istanbulský dohovor (dve odmietavé uznesenia parlamentu a uznesenie vlády „smerom“ k prezidentke)?
A toto má byť akože demokracia?
https://undocs.org/A/C.3/74/L.62
http://www.srspol.sk/clanek-komentar-k-prijatiu-rezolucie-o-boji-proti-heroizacii-nacizmu-na-74-zasadnuti-vz-osn-18636.html
https://www.hlavnespravy.sk/slovenska-europska-politika-osn-uz-nacizmus-rasizmus-pohode/1998892
https://aeronet.cz/news/delegace-cr-a-slovenska-ve-valnem-shromazdeni-osn-se-zdrzely-pri-hlasovani-o-rezoluci-odsuzujici-oslavy-nacismu-proc-protoze-spolupredkladatelem-mezi-60-zememi-bylo-i-rusko-vladimira-vitova-z-ans/
Pýtam sa denníka Teraz: Prečo ste Pellegrinimu kládli dementné otázky a dovolili mu jeho dementné odpovede a nepýtali ste sa ho na podstatné veci?
Prečo sa k nepoloženým otázkam nevyjadrujú médiá, počnúc „verejnoprávnou“ RTVS?
Zjednotená spoločnosť nie je atribút demokracie. Zabudnite. Môže byť aj horšie. A bude. Nič ste sa nenaučili, ani nezabudli. Demokracia na váš obraz ide z kopca. Podpisujete sa pod ňu.
Vo voľbách sa pohne „temná hmota“.
Budete volať po totalite.
Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan
Poznámka: Nie tmavá, ale temná. Tmavou hmotou je tá, ktorá podľa astrofyzikov vypĺňa priestor viditeľného hmotného vesmíru.
Zanechajte komentár
Chcete sa pripojiť k diskusii?Neváhajte prispieť!