Snaží sa George Soros vytvoriť tesnejšie spojenectvo s Moslimským bratstvom?
V časopise The Blaze sa pred viac ako rokom objavila analýza prepájajúca práve prepukajúce revolúcie v islamských autoritárskych režimov Stredomoria a Blízkeho východu so snahami známej osoby finančného a politického sveta Georgom Sorosom. Dnes s odstupom času môžeme hodnotiť nakoľko sa naplnili obavy a predpovede uvedenej analýzy
Snaží sa George Soros vytvoriť tesnejšie spojenectvo s Moslimským bratstvom?
Pre konzervatívcov už len samotná zmienka o Georgevi Sorosovi v kontexte spojenia síl s Moslimským bratstvom vyvoláva predstavu diabolskej aliancie ukovanej v ohnivých jamách Mordoru.
Napriek tomu podľa viacerých správ, táto aliancia sa v skutočnosti práve buduje. Správy spájajú George Sorosa s Moslimským bratstvom prostredníctvom rôznych tieňových organizácií Bratstva, vrátane organizácie International Crisis Group a jeho nového hovorcu, Marwan Muashera a Mohamed El Baradeia. Soros spolu s Muasherom a Baradejom neustále vystupovali v médiách, aby bagatelizovali hrozbu Moslimského bratstva – a dokonca vyzvali egyptskú vládu, aby „normalizovali“ vzťahy s militantnými skupiny čím skôr ešte v tomto roku. Nikdy neodolajúc príležitosti ohroziť USA a Izrael, Soros pracuje neúnavne na pomoci nepriateľovi svojich nepriateľov.
Sústavne odkazujúc na Izrael ako „prekážku“ mieru na Blízkom východe, Soros neposkytuje žiadne pochybnosti o svojich nádejach, ktoré vkladá v Bratstvo. Dokonca naliehavo vyzýval aby Moslimské bratstvo zaujalo miesto pri rokovacom stole v Egypte, keď v uliciach krajiny prepukli nepokoje vyvolané opozíciou v tomto roku.
FrontPage uvádza:
Boli zdokumentované početné väzby Sorosa a jeho tieňových straníckych komplicov, ktoré prepájajú Inštitút pre otvorenú spoločnosť (Open Society Institute) riadený významnými ľuďmi v pozadí a rôzne protizápadné islamistické skupiny v revolúciách. Bolo napríklad potvrdené , že Medzinárodná krízová skupina (ICG), vedená z časti Sorosom, už dlho žiadala egyptskú vládu o „normalizáciu“ vzťahov s predtým zakázaným Bratstvom – napríklad v júni 2008 správou s nadpisom „Egyptskí Moslimskí bratia: Konfrontácia alebo integrácia?“ A táto spomínaná téma sa odráža u Briana Katulisa, zo Sorosom financovaného Centra pre americký pokrok: „Každý skutočný demokratický pokrok by viedol k väčšej účasti skupín ako sú Moslimské bratstvo v budúcej egyptskej vláde. „
Keď sa zavŕtame hlbšie nájdeme Muashera, bývalý zástupca premiéra v Jordánsku, dohliadajúceho na výskum v Sorosom financovanej Carnegieho nadácie pre medzinárodný mier.
V nedávnom rozhovore s prominentnou novinárkou TV Christiane Amanpourom, ktorá nikdy neminie príležitosť podporiť odpudzujúci morálny relativizmus voči fundamentalistickému islamu, stredovýchodný analytik Marwan Muasher vyhlásil, „Moslimské bratstvo sa používa dlhú dobu ako zastrašovacia taktika“ (zdôraznil). Toto údiv vzbudujúce odvolanie oprávnených obáv o najväčšom svetovom islamskom hnutí vyslovil bez akejkoľvek výzvy od Amanpour, čo by nebolo žiadne prekvapenie, aj keď Muasher nesmelo pripustil že: „to však neznamená, že to nemajú v pláne.“
Po zvážení týchto plánov, po tom ako rýchlo sa vzmáhajú bunky Bratstva, úspešne opevňujú po celom svete a plodia takých žiakov ako je súčasný šéf al-Káidy Ayman al-Zawahiri, len úmyselne naivný alebo spoluvinník môže tvrdiť, že Bratstvo by sa nemalo brať vážne ako hrozba.
Muasher nevidí nič závadné na pozvaní Bratstvo do politického mixu v súčasnom chaose arabského sveta. Nedávna správa ukazuje, že Muasher, bývalý jordánsky diplomat, ktorý chválil revolúcie, otriasajúce regiónom, vyzval na začlenenie islamistických skupín v akejkoľvek pluralistickej, začínajúcej demokracii, ktorá sa môže objaviť. Zdanlivo logická úvaha je, že moslimskí fundamentalisti, ako je Bratstvo majú legitímnu úlohu a zaslúžia si, aby im bolo umožnené súťažiť na údajne rovnakej úrovni na trhu ideí. A že by toto pomohlo zmierniť ich radikalizmus.
El Baradej, na druhej strane, sedí v správnej rade Sorosovej International Crisis Group a údajne sa snaží kandidovať na prezidenta v Egypte.
FrontPage dodáva:
(Nie je náhoda, že Mohamed El Baradej je vo vedení Sorosovej ICG spolu s ostatnými, ktorí obhajujú dialóg s Hamasom, násilnej palestínske pobočke Moslimských bratov. Ako bývalý šéf Medzinárodné komisie pre atómovú energiu OSN, El Baradei opakovane maril medzinárodné snahy o zabrzdenie atómových ambícií Iránu. El Baradej skutočne nie je priateľom Izraela alebo Ameriky…)
Ale tým, že volá po tom, aby Moslimské Bratstvo dostalo svoje miesto pri stole a aby dostalo úlohu vo formovaní budúcnosti arabského sveta, si možno George Soros týmto spojenectvom z rozumu odhryzol viac, ako môže stráviť.
V článku, ktorý Soros napísal pre Washington Post vo februári, možno odhalil prvé známky rozkvitania Sorosových sympatií pre Muslimské Bratstvo. Po tom, čo prestalo jednostranné rozhodovanie americkej moci a vplyvu vo svete o všetkom, Soros marginalizoval americké a izraelské obavy počas občianskych nepokojov v Egypte a odmietol myšlienku, že disidenti, ktorí sa snažili zvrhnúť režim Mubaraka by mohli byť nepriateľskí k Izraelu. Soros išiel dokonca tak ďaleko, že o disidentoch hovoril „vôbec nie sú postavené na náboženskej agende“ Soros potom ocenil, že je iba jedna organizovaná politická sila v regióne: uhádli ste – Moslimské bratstvo
Pokiaľ ide o Egypt, Soros napísal:
„Prezident Obama osobne a Spojené štáty ako krajina môže veľa získať tým, že by sa postavili do čela verejného dopytu po dôstojnosti a demokracii. To by pomohlo obnoviť americké vodcovstvo a odstrániť pretrvávajúce štrukturálne slabosti našich aliancií, ktoré vznikli s previazaním sa s nepopulárnymi a represívnymi režimami. Najdôležitejšie je, že tým by sa otvorila cesta k mierovému pokroku v tejto oblasti. Spolupráca Moslimského bratstvo s Mohamedom El Baradei, laureátom Nobelovej ceny mieru, ktorý sa snaží kandidovať na prezidenta, je nádejným znamením, že má v úmysle zohrávať konštruktívnu úlohu v demokratickom politickom systéme. Pokiaľ ide o škodlivé vplyvy, je viac pravdepodobné, že ohrozí nepriateľov Spojených štátov – Sýriu a Irán ako našich spojencov, za predpokladu, že sú ochotní sa pred lavínou nákazy uhnúť.
Hlavným kameňom úrazu je Izrael. V skutočnosti, Izrael môže získať zo šírenia sa demokracie na Blízkom východe viac ako Spojené štáty. Ale pre Izrael je ťažké rozpoznať svoje vlastné záujmy, pretože zmena je príliš náhla a prináša príliš veľa rizík.“
Objasnime si:
- USA by mali napraviť svoje údajné „štrukturálne slabosti“ a „veľa získať“ tým, že budú pomáhať disidentom – to sú disidenti, o ktorých Amerika nič nevedela – zvrhnúť súčasný režim, s ktorými už mala dobré vzťahy.
- Izrael je „kameňom úrazu“, pretože sa bojí zjavného rizika spojeného s vytvorením Izraelu nepriateľského režimu v Egypte, nechápe, ako môže objímanie s takýmto režimom byť v jeho „vlastnom záujme“.
- Moslimské bratstvo, s jeho históriou násilia, údajne ukazuje sľubné známky, že má v úmysle prijať demokraciu, pretože spolupracovali s TÝM Mohamedom ElBaradei, „laureátom Nobelovej ceny“. Ak teda minulí laureáti Nobelových cien nie sú naopal znakom, že to nie je práve povzbudivé…
Fajn, pre Sorosa je orwellovská logika ako stvorená.
WorldNetDaily tiež odhaľuje ďalšie podrobnosti o ICG správe „Egyptské Muslimské Bratstvo – Konfrontácia alebo integrácia“ . ICG údajne uprosil egyptskú režim, aby umožnil Moslimskému bratstvu podieľať sa na politickom živote a marginalizoval egyptské ťaženie proti Bratstvu ako „nebezpečne krátkozraké.“
Správa ICG tiež údajne vyzvala vtedajšieho prezidenta Husního Mubaraka, aby umožnil „zakladanie politických strán s náboženským pozadím“, tj Moslimského bratstva.
Kým Soros stojí v čele výkonného výboru ICG, niektorí ďalší americkí členovia správnej rady takisto vzbudzujú údiv. Podľa Worldnet:
K americkým členom patrí
- Zbigniew Brzezinski, ktorý bol poradca Jimmyho Cartera pre národnú bezpečnosť ;
- Samuel Berger, ktorý bol poradcom Billa Clintona pre národnú bezpečnosť,
- Thomas Pickering – vyslúžilý americký veľvyslanec , ktorý bol uvádzačom v roku 2009 po stretnutí s predstaviteľmi Hamasu a vyzýva k USA nadviazať väzby s islamistickými skupinami.
Ďalším členom ICG je Robert Malley, bývalý poradca prezidenta Obamu počas prezidentskej kampane 2008. Odstúpil potom, čo bol obvinený z toho, že komunikoval s Hamasom. WND uviedlo, že Malley dlho navrhoval dialóg s Hamasom.
Vzhľadom k jeho záľube pre „všeobjímajúcu“ svetovú vládu, sa niekto môže čudovať, čo Soros vidí na militantnom Moslimskom bratstve. Možno, že v aliancii vidí príležitosť ako sa dostať do chrbta svojich nepriateľov USA a Izrael, a rozvrátiť ich úsilie v zahraničí.
Podľa „The Blaze“ 30.06.2011
Zanechajte komentár
Chcete sa pripojiť k diskusii?Neváhajte prispieť!