Slovensko potrebuje zjednocujúce memorandum
Memorandum je dokument o budúcej spolupráci, zakladajúci akt, otvárajúci cestu k záväzným dohodám a zmluvám na dvoj a viac strannej úrovni podpísaných subjektov memoranda. Platnosť memoranda potvrdzujú podpisy zúčastnených strán memoranda a budúcej vzájomnej spolupráce. Memorandum nemá právny účinok. Zmluvy a dohody vyplývajúce z memoranda áno, so všetkými právnymi hmotnými a nehmotnými dôsledkami. Tie môžu byť aj v podobe a forme straty volebného mandátu, a na to som poukázal v článku s prisahajúcou rukou na Ústave SR v parlamente:
http://blogovisko.abcbrand.sk/utoky-na-preambulu-ustavy-a-charakter-statu.html
Memorandum pre potreby všetkých občianskych iniciatív a spolupracujúcich politických subjektov má petit tak ako petícia predmet petície. Predkladám návrh spoločného deklaratórneho memoranda o spolupráci len pre obraz formálnej podoby, nič záväzné ani určujúce, ide len o moju pre nikoho nezáväznú víziu a predstavu:
MEMORANDUM
o vzájomnej spolupráci politických subjektov a občianskych iniciatív na zmenách spoločensko-politického systému v Slovenskej republike
Preambula môže obsahovať popis a stav vecí verejných, jeho diagnostiku ako určujúci modus vivendi (východiská) a modus operandi (spôsob a cesta k cieľu, nástroje na dosiahnutie účelu zákroku).
Obsah memoranda Slovensko potrebuje zmenu spoločensko-politického systému vytvorením rovnováhy medzi neautentickou nepriamou sprostredkovateľskou parlamentnou demokraciou zavedením inštitútu priamej autentickej demokracie prostredníctvom do ústavy implementovaných implementácie inštitútov a/ obligatórne participatívne referendum, b/ konzultatívny ľudový plebiscit. Výsledok platného celoštátneho referenda má záväzný právny účinok pre štatutárny orgán slovenskej vlády alebo obecnú samosprávu, plebiscit len odporúčací charakter pre vládu alebo obecnú samosprávu (Sliač).
Občianske iniciatívy alebo politické subjekty, voči ktorým mám definitívnu nedôveru, tobôž ktoré nepodpíšu memorandum, budú nevoliteľné, nedostanú sa na kandidátne listiny.
Súhlas s memorandom vyjadrujú podpisom tieto politické subjekty a občianske iniciatívy, miesto a dátum, podpisy subjektov súhlasiacich s memorandom:
1. …
2. …
3. …
a ďalšie…
…
Hoops! Ibaže, ako a eko, čo bude modus operandi (spôsob a cesta k cieľu)? Na rozpustenie parlamentu treba podľa platnej ústavy tri mesiace jeho nečinnosti, prezidentku, vyhlásenie nových volieb, v súbehu s dočasnou vládou, … kto a akým spôsobom vyhlási, nariadi a vykoná akt založenia dvojkomorového Snemu?
Hoops! A kto inštruuje Ústrednú volebnú komisiu a na základe čoho tá bude konať v intenciách memoranda a vykoná registráciu politických subjektov a občianskych iniciatív v súlade s memorandom?
Osobne mi vychádza len generálny štrajk s petitom ukončenia činnosti súčasnej Národnej rady/parlamentu a konštitúcia Občianskeho snemu, do ktorého môžu byť vyhlásené voľby len po vykonaní nevyhnutne potrebných základných zmien ústavy a tu sú moje mentálne schopnosti obmedzené…
Ibaže skutková podstata vecí zakladá aktiváciu Čl. 32 občiansky odpor. Hoops! Nepočítali s ňou ústavodarca, ani súčasná zločinecká vláda. Ústava nerieši ani konzekvencie vyplývajúce z občianskeho odporu! Ani čo má byť jeho výsledkom! Nemám poznatky, žeby sa ktosi na úrovni práva a ústavného práva zaoberal Čl. 32 – občiansky odpor!
Systémomencom. Koľko myslíte, vami pozvaných a prítomných subjektov, bude ochotné podpísať memorandum? Dá sa predpokladať, že podobné kroky podnikajú aj iné subjekty a iniciatívy… čo je pravdepodobné na základe zrejme jedinej cesty k spájaniu a zjednoteniu…
Nepríde napokon k tomu, že vykonáte, čo vám radil „šéf“ (moja limitne nulová maličkosť) a začnete sa obzerať za celoslovenským stretnutím všetkých najmä občianskych iniciatív „systémomencov“ pre účel okrúhleho stola a procesmi mediácie hľadania spoločného konsenzu, na celoslovenskej centralizovanej koordinačnej úrovni, ako som v článku Kreujem, kreuješ, kreujeme, odporučil OZ Pán Občan a pozitívne ho zviditeľnil.
Publikum nezávisle na referende 21. januára už nechce diagnostiku, čaká skutky. To sú otázky, ktoré by som položil každému podobnému „systémomeneckému“ združeniu, s ideou zmeny systému blízkemu politickému subjektu, občianskej iniciatíve.
Ak sa z vôle ľudu stane čokoľvek, v prechodnom čase, na ceste od starého parlamentu/svojho názvu už nehodnej a samozdiskreditovanej Národnej rady Slovenska k novému Občianskemu snemu, štát, nesmie sa réžii a dramaturgii vykonávajúcej zmenu/zmeny, ani na sekundu vymknúť z rúk a rozpadnúť… v tom momente nám ho ukradnú.
Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan
Zanechajte komentár
Chcete sa pripojiť k diskusii?Neváhajte prispieť!