Slováci neskačú po stromoch a nežijú ani v jaskyňach
Život bez interentu by sme si už predstavili ťažko. Vďaka internetu sú všetky informácie na dosah ruky. Dnešná mladá slovač však nie je jedinými používateľmi. Na chuť si prišla aj staršia generácia. Na čo najviac Slováci využívajú internet?
Z aktuálnych údajov Štatistického úradu EÚ (Eurostatu) za rok 2013 vyplynulo, že až tri štvrtiny Slovákov využíva internet minimálne raz do týždňa a až 61% si k nemu sadá denne.Tieto čísla nám ukazujú, že vôbec sa nemusíme báť, že by sme v tomto smere zaostávali za ostatnými Európanmi.
Využitie internetu je naozaj rozmanité, avšak do popredia sa čoraz viac derú tzv. sociálne siete, ktoré vďaka nemu využíva takmer polovica Slovákov. Fakt, že sociálne siete nie sú lákadlom len pre mladých ľudí dokazuje aj fakt, že je na nich aktívny každý deviaty Slovák vo veku od 55 do 74 rokov.
Veľmi obľúbeným je internet aj pre vyhľadávanie informácií z oblasti zdravia. Symptómy rôznych chorôb, inormácie o lekároch či zdravom životnom štýle si na internete hľadá až vyše polovica Slovákov.
Zaujímavosťou je, že v telefonovaní a videohovoroch sú Slováci omnoho aktívnejší ako priemerní Európania. Nakupovanie cez internet už nie je pre Slovákov tabu. V priebehu roka 2013 ich uskutočnilo nejaký nákup cez internet až 44 %. Úspora času a neraz aj peňazí, vyhnutie sa dopravným zápcham či preplneným obchodom a väčšie pohodlie, to sú asi najčastejšie dôvody využívania tohto moderného komunikačného prostriedku. citácia TV Noviny z roku 2013
Teraz píšem ja:
Tento článok iba dokazuje, že Slováci nepatria do praveku, čo sa týka internetu. Proste sme závislí na internetových správach. Po tejto stránke patríme do vyspelej Európy. Na Slovensku máme aj veľa IT firiem. Iné stránky sociálna, politická, kultúrna, tak tu by sme skutočne mohli patriť do praveku. V týchto oblastiach výrazne zaostávame. Aj keď som to s tým prirovnaním prehnala. V praveku bola veľká súdržnosť, kým súčasní Slováci sú pre seba ako vlci.
Moja známa kamarátka mi povedala, že Marika Ritomská je známa iba na internete, a že mimo neho ju veľmi nepoznajú. Viac by mala vystupovať v mediách ( bohužiaľ nepozná skutočnosť, že médiá Mariku ignorujú pre jej boj proti mobbingu). Ale Mariku už poznajú aj mimo netu. Vystupovala v rádiu, televízii, aj keď nie je mediálna hviezda ako Matovič, Lipšic, Frešo. Našťastie. Dobre ju už poznajú aj na internete. A práve na internete je nalepených až polovica Slovákov. A počas tých týždňov ju budú poznať ešte viac ľudí, keď ja, kandidáti, a jej sympatizanti budú rozdávať letáky vo veľkom. Tak až tak no name nie je.
Tento článok bol napísaný v 2013, odvtedy uplynuli dva roky. Je logické, že už Mariku odvtedy pozná viac ľudí. Marika je vo svojej volebnej kampani veľmi aktívna. Iní mediálne známi politici sú zaneprázdnení udržaním sa v parlamente. Marika popri svojej volebnej kampani stíha aj súdy, prijímať obete mobbingu a pomôcť všetkým, ktorí ju o to požiadajú, stará sa o svoju matku, rodinu. Stíha toho viac ako jej kolegovia v NR SR.
Výskumy predvolebných štatistík sú ku Priamej Demokracii neúprosné: ak nám pripustia jedno percento, tak sú veľkorysé. Iné agentúry nám dávajú iba 0,2 percenta. Iné výskumy sú internetové hlasovania, kde Priamu Demokraciu
Demokraciu posielajú do parlamentu. Nech je ako chce, treba veľa pracovať, aby sa tam PD dostala. Dať sa odradiť by bola chyba, a každá práca, rozdaný leták, len zvyšuje šance PD sa dostať do parlamentu.
Pred pár rokmi som pozerala film Sandokán. Indický Maharádža povedal namyslenému Angličanovi: „Zatiaľ čo moji predkovia vládli vyspelej Indii, Vaši ešte skákali po stromoch.
Slováci skutočne nepatria do praveku, čo sa týka internetu. Dokonca aj stará teta žijúca v lese má internet, pozná Mariku Ritomskú.
Zanechajte komentár
Chcete sa pripojiť k diskusii?Neváhajte prispieť!