Siedmy div sveta: ak ste stratili prácu, predajte svoj byt
Naozaj ma rozosmiala analýza Andrewa J. Oswalda, labouristického trhového ekonóma a Davida G. Blanchflowera, člena menovej komisie britskej centrálnej banky (BOE), ktorí vyšli na svetlo božie s koleráciou medzi vlastníctvom nehnuteľnosti a nezamestnanosťou. Vychádzali pritom z porovnávaní Slovenska, Švajčiarska a Španielska. Potešilo ma to, že aspoň v niektorých ukazovateľoch sme na poprednom mieste, totiž až 90 % Slovákov vlastní nehnuteľnosť. Ani Švajčiari, ani Španieli nie sú na tom tak dobre, ako my. Prečo asi?
Vysoká miera nezamestnanosti je hrozivý ukazovateľ nielen na Slovensku, ale v celej Európe a v zámorí. Tento stav skúmajú odborníci, zaoberajú sa príčinami daného stavu, vyvodzujú následky a hľadajú cesty na jej zmiernenie.
Na odhalenie pravej príčiny vysokej miery nezamestnanosti na Slovensku nepotrebujeme ekonómov z BOE, ani žiadnych expertov z USA a už vôbec nepotrebujeme na odhaľovanie príčin miery zamestnanosti vynakladať finančné prostriedky a ani čerpať euro fondy. Na to stačí obyčajný sedliacky rozum, otvoriť oči a započúvať sa do nariekajúcej prírody.
Slovensko zdobia zdevastované zubom času opustené fabriky, rozkradnuté hodnoty umu a pracovitosti našich rodičov a starých otcov, ich energie a obetavosti. Holiny lesov je výsledok vzťahu človeka k prírode. Zo zemiakarskej a obilninárskej veľmoci sa stala pustatina pasienkov bez hovädzieho dobytka, oviec a ošípaných. Prečo?
Pretože ľahšie bolo prijať províziu, zobrať pero do ruky a podpísať sa za likvidáciu všetkého, čo sme mali do revolúcie. Kde absentuje výroba a odbyt, absentuje zamestnanosť, nie sú pracovné miesta. Na toto príde každý Slovák sám bez expertov z BOE.
Ak ste stratili prácu, predajte svoj byt. Značka. Mocní tohto sveta potrebujú strechu nad hlavou.
Zanechajte komentár
Chcete sa pripojiť k diskusii?Neváhajte prispieť!