Reforma európskeho azylového systému
Očakáva sa, že šéfka Európskej komisie Ursula von der Leyen oznámi svoje návrhy, týkajúce sa migrácie vo februári 2020 pred nasledujúcim polročným predsedníctvom Európskej rady, ktoré sa začne v júli 2020 a pripadne Nemecku.
Za migrantov sa stanú zodpovednými všetky členské štáty Európskej únie. Má ísť o zásadnú zmenu nefunkčného Dublinského nariadenia, ktoré dnes EÚ určuje, že o azyle majú rozhodnúť prvé štáty, na pôde ktorých sa ocitnú migranti (náporom migrantov sú od roku 2015 zaťažené najmä Taliansko a Grécko).
V septembri 2017 rozhodol Súdny dvor Európskej únie, že Európska komisia má právo kvalifikovanou väčšinou nariadiť členským štátom EÚ, aby prijali migrantov žiadajúcich o azyl…
Mechanizmus väčšinovej demokracie má stačiť pre „odľahčenie migračnej záťaže Grécka a Talianska“. Návrh má pôvod v klávesnici aparátu nemeckého ministra vnútra Horsta Seehofera, v rámci prípravy na predsedníctvo.
Pojem „kvóta“ sa v texte nahrádza pojmom „spravodlivý podiel“ (zdieľaná spoluzodpovednosť). Už teda nie „povinné kvóty“ ale trvalá povinnosť, čo je to isté, len „lepšie ošetrené“.
Debata o migrácii je vo svojej podstate diskusiou o európskom federalizme a o tom, do akej miery členské štáty umožnia Európskej únii, aby si uzurpovala ich rozhodovacie právomoci tým, že im ich odoberie; vieme, že v roku 2004 bol projekt federálneho superštátu EÚ odmietnutý a nahradila ho Zmluva o fungovaní EÚ, známa ako Lisabonská zmluva s príslušenstvom.
Štatistiky EÚ z novembra 2019 vykazujú, že zo 160 tisíc migrantov, o ktoré sa členské štáty mali podeliť, bolo rozdelených len 34.705 osôb (21.999 z Grécka a 12.706 z Talianska). Uvádza zdroj.
Francúzsky prezident Emmanuel Macrona uviedol, že „je presvedčený, že má ísť o nevyhnutný a automatický európsky mechanizmus, ošetrený dôslednými sankciami“.
Poznámka: Angela Merkelová „riešila“ aj otázky azylu pre maloleté deti bez doprovodu, ktorú mala „na stole“ aj česká snemovňa. Ostali otvorené, podľa Merkelovej by malo ísť tiež o spoločný záujem, založený na celo úniovom riešení…
Zrejme pre oba účely má byť zriadená nová Agentúra EÚ pre azyl (EUAA) na základe „spravodlivého podielu“ (Gerechter Anteil).
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Misto-kvot-chysta-Nemecko-novy-system-rozdelovani-migrantu-A-z-nej-uz-se-pry-nevykroutime-608525
Pôvodné zdroje:
https://www.gatestoneinstitute.org/15245/eu-migrants-relocation-quota
https://cs.gatestoneinstitute.org/15295/nemecko-migranty-eu
Ide o procesy legalizácie migrácie podľa „nezáväznejpolitickej marrákéšskej deklarácie“ a podobnej Deklarácie OSN o migrácii a utečencoch v súlade s Agendou OSN 2030 Global Compact 1 (migranti) a 2 (utečenci). Dvadsaťbodovým plánom agendu v roku 2017 podporil pápež František.
Európa je ako stará Sára, migrantom sa poteší (február 2016): https://www.corriere.it/cronache/16_febbraio_08/francesco-il-mio-abbraccio-fratelli-ortodossi-739bf6ee-cdf6-11e5-9bb8-c57cba20e8ac.shtml
20 pápežských odporúčaní k migrácii z roku 2017:
https://europskenoviny.sk/2017/08/23/papez-frantisek-bezpecnost-kazdeho-utecenca-je-dolezitejsia-ako-ta-narodna/
Do agendy pribudli pojmy „klimatická migrácia“ a „zlučovanie rodín migrantov a utečencov“. Zrejme aj maloleté deti bez doprovodu. Pokúšajú sa prelomiť našu suverenitu a zvrchovanosť. Skúšajú…
Vinšujem EÚ šťastný a veselý nový rok a príjemnú klímu.
Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan
Zanechajte komentár
Chcete sa pripojiť k diskusii?Neváhajte prispieť!