Referendum o referende
Aktuálna dikcia ústavy porušuje ľudsko-právnu občiansku a politickú rovnováhu v časti rovnosť práv a rovnaké zaobchádzanie. Parlament je v postavení nad občanmi s výnimkou priamej voľby hlavy štátu. Vhodením hlasu do urny participácia ľudu na moci a vládnutí končí a ten štyri roky už len „šúcha“ nožičkami ako opozícia. Vláda si ústavnou parlamentnou väčšinou mení ústavu len pre seba.
Stav veci: Zacyklenosť a uzavretosť parlamentnej demokracie samej do seba a osebe. Súčasnú vládu drží pri moci bezprecedentná ústavná koaličná väčšina, každým aktom odmietnutia opozičných návrhov znefunkčňujúca a vytesňujúca opozíciu a ľud, ktorý v parlamentných voľbách 2020 „odvolil“ a stal sa nepotrebným a nežiaducim, mimo parlament. Výsledok: Národná rada Slovenska je pseudo demokratická fraška, nehodná svojho názvu a postavenia, ako centrálne miesto lží, zloby, nenávisti a koncentrovaného zla. Parlamentné politické subjekty okolo Matoviča a Hegera s Remišovou zaujali bojové postavenie kruhovou obranou s jediným stále živým programovým cieľom: ľudská, občianska a politická likvidácia opozície.
Slovensko akútne, už včera bolo neskoro, nevyhnutne potrebuje novú druhú ústavu s rovnoprávnym postavením ľudu ako hlavného garanta moci a štátnosti s jeho podielom na moci a vládnutí, prostredníctvom priamej participatívnej (referendum) a konzultatívnej (plebiscit) demokracie.
Desivá hypotéza: Ako pokračovanie aktov zmareného referenda o skrátení volebného obdobia prezidentkou a ústavným súdom môže úplne a v súlade s ústavou táto vláda nielen skrátiť (zabudnite!) ale aj predĺžiť si volebné obdobie ústavným zákonom.
Ústavný súd nesmie posudzovať ústavnosť ústavných zákonov, to znamená, že (otázky a odpovede): Môže byť ústavný zákon protiústavný? Môže. K ústavnému súdu: Môže byť nález ústavného súdu proti ústavný? Môže.
Tento do seba zacyklený circulus vitiosus a systém nemožno zmeniť voľbami. Len modus vivendi a operandi, ktorým je sfunkčnenie referenda Referendom o referende:
Zrejme ste si všimli, čo sa udialo po hlasovaní o vydaní R. Fica na väzobné stíhanie: Výkon mandátu podľa vedomia a svedomia v parlamente raz platí raz nie; pozoruhodné je aj rozhodovanie o verejnom alebo tajnom hlasovaní…
Koalícia má ústavnú väčšinu, ale za vydanie predsedu Smeru hlasovalo len 74 zo 150 prítomných poslancov. Za hlasovalo 48 z 50 poslancov OĽaNO. Poslankyňa Katarína Hatrákova sa zdržala, Romana Tabák sedela v pléne, ale nehlasovala. Zrejme budú „chcieť“ byť vylúčené z poslaneckého klubu OĽaNO. Za bol celý klub SaS, štvorica Za ľudí aj dvaja bývalí vládni poslanci Tomáš Valášek (PS) či Miroslav Kollár (Spolu).
Všetci vládni poslanci Sme rodina sa zdržali. Opozícia bola proti. Takzvaný slobodný nie imperatívny mandát je nastavený pre zaistenie svojvôle zvolených zástupcov ľudu proti vôli ľudu. Zmrdov najmä okolo Matoviča, Sulíka a mimoparlamentnej Remišovej nezaujímalo nič, len aby Fica dostali do basy. V praxi neexistujúci „slobodný“ mandát nová ústava zruší. Nahradený bude imperatívnym mandátom voličstva.
Výsledok hlasovania nemení nič na tom, že vyšetrovanie Roberta Fica pokračuje, i keď na slobode. Nevydanie predsedu Smeru má však vážne politické dôsledky. Tak, aj to by sme mali…
Obráťme list a venujme sa čomu máme. Dobrovoľne sa vzdávam svojho aktívneho volebného práva až do momentu sfunkčnenia referenda úspešným a platným Referendom o referende, ktorému jedinému dám svoj hlas. Pravda je pravda, lož je lož a polopravda lož. Voliť menšie zlo nebudem. Po ňom prídu sukcesívne referendá meniace a dopĺňajúce Ústavu SR.
Z didaktických dôvodov odporúčam čo najmenej otázok v jednom referende. Elektronický systém volieb VOLPROG s účtovným započítavaním hlasov významne zníži nákladovosť referend a volieb.
Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan
Zanechajte komentár
Chcete sa pripojiť k diskusii?Neváhajte prispieť!