Prečo sme druhou najskorumpovanejšou krajinou celej Európy?
Svetové ekonomické fórum zverejnilo svoj každoročný index korupcie, ako súčasť správy o globálnej konkurencieschopnosti. Podľa tohto indexu sme druhou najskorumpovanejšou krajinou celej Európe. Podrobnosti sú na tomto odkaze:
Hlavným zdrojom korupcie je nefunkčný právny systém.
K nefunkčnému právnemu systému a tým k uvedenej korupcií sme sa dopracovali takto:
1. 7. mája 1990 Federálne zhromaždenie ČSFR, v ktorej boli zastúpení komunisti a kooptovaní disidenti, prijali novelu zákona o prokuratúre, ktorou sa znefunkčnil náš právny systém. Prokuratúra prestala mať dohľad nad súdmi a štátnymi podnikmi..
2. Neskôr zvolení zástupcovia prijali takú legislatívu pre justíciu, podľa ktorej môžu sudcovia a prokurátori beztrestne predávať svoje rozhodnutia. Aj za vyložená hlúposť, ktorou zdôvodnia svoje rozhodnutie, nie sú stíhaní.
3. Divokou privatizáciu sa ŠTB-ákov stali oligarchovia. Prácu bývalej ŠTB začala robiť informačná služba. Justícia miesto toho, aby stíhala bohatých zlodejov, vytvorila okolo nich takú kruhovú obranu, že poškodení sa nevedia domôcť svojich zákonom chránených práv. Práve naopak, musia platiť svojim zlodejom po prehratých sporoch vysoké trovy zdĺhavého konania.
4. Doteraz ani jedná vláda tento stav nenapravila, pretože je v područí oligarchov a musia plniť ich vôľu a neplnia vôľu ľudu. Práve naopak, členovia vlád tento stav využívajú a sofistikovane vykrádajú štátny majetok pre seba, pre svojich sponzorov a prisluhovačov.
Uvedené skutočnosti aj s dôkazmi so uviedol vo svojom blogu a jeho odkazoch.
Viď: http://seta.blog.pravda.sk/2014/05/16/pravna-istota-na-slovensku-alebo-zanik-republiky-a-demokracie/
Pritom náprava je veľmi jednoduchá. Stačí odstrániť uvedené nedostatky a dôsledne plniť vôľu ľudu pri správe našej krajiny. Hlavne dôsledne využívať demokratický princíp „deľba moci“ a demokratický nástroj „imperatívny mandát“ pri zvolených zástupcov.
Viac: http://seta.blog.pravda.sk/2015/09/22/vola-ludu/
Komu tento stav nevyhovuje, môže sa spojiť cez túto diskusnú skupinu na sociálnej sieti:
Zanechajte komentár
Chcete sa pripojiť k diskusii?Neváhajte prispieť!