Prečo sa chrániť resp. načo je Nám poistenie !
Toto bude moj prvý príspevok. Ako som písal, že sa venujem finančným službám, tak ma v poslednom čase zaujali dve smutné udalosti.
Prvou boli zhorené autá pri Sládkovičove:
V okrese Galanta pri Sládkovičove na termálnom kúpalisku Vincov lese úplne zhorelo 40 áut a ďalších 16 požiar poškodil. Ľudia sa kúpali a na parkovisku im zatiaľ horeli autá. Chytiť sa mali od horiaceho poľa.
Druhou ešte vačšia tragédia v Terchovej a okolí:
Storočná voda, strhnuté komunikácie, zničená lanovka, zatopené chaty, domy, odplavené autá a státisícové škody… To je smutná bilancia posledných hodín v malofatranskej obci Terchová. „Je to veľká katastrofa,“ ozrejmil situáciu pre Aktuality.sk šéf Združenia turizmu Terchová (ZTT) a dobrovoľný záchranár Jozef Mičo.
A prečo to sem píšem, lebo som si naivne myslel, že ľuďmi to pohne, že sa začnú pýtať, dá sa nejak chrániť pred živlami, kto Nám pomože pri takejto katastrofe. Kto to zaplatí, kto bude financovať rodiny, ktoré prišli o autá, kto zaplatí ľuďom opravy škod na ich vlastnom bývaní, kto bude a za čo opravovať cesty, domy atď.
Nechcem nikomu krivdiť, určite si ľudia budú pomáhať, aj politici pomožu /z Nášho spoločného/ aj obyvatelia regiónu pomožu, a možno aj verejná zbierka sa spraví a Tí čo budú chcieť sa poskladajú.
Ale ako sa možu ľudia v dnešnej dobe chrániť pred finančnými dosledkami takýchto udalostí ? Ako ?
Kedže som už v nadpise uviedol, že načo je Nám poistenie, tak presne to som mal na mysli. Ale o tomto fenoméne na Slovensku možno viac až nabudúce.
Zanechajte komentár
Chcete sa pripojiť k diskusii?Neváhajte prispieť!