Poslankyňa NR SR žaluje svojho bývalého zamestnávateľa
Judr. Mária Ritomská žalovala pred pár rokmi Úrad pre reguláciu svetových odvetví na základe antidiskriminačnej žaloby. Súd tento prípad pár rokov neriešil. Pred rokom došlo ku omylu buď náhodne či zámerne, že spisy Mariky Ritomskej a odborového predáka Margalu, urobili z nich jeden prípad.
Na facebooku je pozvánka na tento súdny proces: https://www.facebook.com/events/523646321136755/
Krajský súd Bratislava vytýčil súdne pojednávanie, kde Marika je žalujúca strana a URSO je žalovaná strana dňa 9. novembra 2015 o 10.30 Krajský súd.
Marika na svojej stránke Mária Ritomská EU píše o URSO:
2005 – Úrad pre reguláciu sieťových odvetví, kancelária úradu, Rada pre reguláciu. Náplň práce som mala odvolacie správne konania.
2008 – Odbor legislatívno-právny na ÚRSO. Preložili ma po troch rokoch práce na tomto úrade a po šiestich rokoch v stálej štátnej službe, čo bol prvý úradný krok mobbingu proti mne. Moju prácu začali sabotovať od prvého dňa na legislatívnom odbore. Napríklad pri odovzdaní vypracovanej služobnej úlohy mi vedúca štátna zamestnankyňa povedala, že spracovanie mojej služobnej úlohy nie je dobré a že jej zástupkyňa to prerobila. Ukážku, ako to prerobila – to mi podmietla dať. Mobbing bol dokázaný. Zostala som prekvapená, úprimne som nečakala toľkú nevraživosť a stupiditu. Prečo to nekontroluje vedúca štátna zamestnankyňa sama? Vždy, keď som odovzdala pridelenú úlohu, preformovala ju zástupkyňa riaditeľky. Mne však nepredložili žiadnu spätnú informáciu, v akej štylistickej úprave odoslali moju prácu. Som presvedčená, že zakaždým mi napísali nejaký čierny bod, ale nedali k nemu nijaký podklad, to je mobbing. Vedúca zvolávala porady a na porade pred všetkými kolegami vyčítala, že ja nesiem zodpovednosť za nesplnenie tej či tej úlohy – to bol mobbing, lebo nikto sa neohradil, ako to je možné, že chcú vedieť a vidieť, kde som urobila chybu. Mlčiaci sú zainteresovaní do mobbingu, lebo nahlas nepovedia nič proti klamstvu, nezastanú sa pravdy a spravodlivého. Riaditeľka odboru legislatívno-právneho ma začala vytláčať z pracoviska. Dodnes sa s Úradom pre reguláciu sieťových odvetví súdim a stále som u nich evidovaná ako zamestnaná, hoci dnes som poslankyňa Národnej rady Slovenskej republiky. Preto som sa rozhodla už v r. 2008 brániť nielen seba, ale všetkých psychicky týraných zamestnancov na pracoviskách Slovenska.
Citácia z článnku Ritomskej – Chorý štát na blogu Sme
Chorý štát
19.12.2013 o 0:14 (upravené 20.12.2013 o 23:22) | Karma článku: 13.18 | Prečítané 605-krát
„Bratislava sa dočkala ďalšieho smutného víťazstva. Ocitla sa v prvej päťke miest v Európe, v ktorých domácnosti platia najdrahšiu elektrinu. Ľudia žijúci v našom hlavnom meste tak platia nepomerne viac ako v ekonomicky neporovnateľne silnejších krajinách. Kým v Bratislave je cena kWh 25,69 centa, Viedenčania zaplatia len 18,33. Parížania si zaplatia dokonca len 13,7 centa.“ takúto správu priniesli v Pluske dňa 13. decembra 2013. Práve v tento deň mala byť v parlamente prejednávaná Správa Úradu pre reguláciu sieťových odvetví. Pre „krasorečnenie“ poslancov v parlamente ju posunuli na pondelok dňa 16. decembra 2013.
Zanechajte komentár
Chcete sa pripojiť k diskusii?Neváhajte prispieť!