Platné a úspešné referendum…
Podobnosť niekoľkých viet z klávesnice dávno porevolučného Petra Schutza, dlhoročného redakčného komentátora denníka SME s textom Několik vět, ktoré sme vlastnoručnými podpismi museli odmietať bez toho, aby sme poznali ich obsah, lebo však „načo?“ (lebo!?) je čisto náhodná…
Podľa ministra vnútra (pred referendom): Gabčíkovské referendum je neprípustné, lebo má hlasovať o ľudských právach. Po referende: Výsledok referenda vládu k ničomu nezaväzuje. Podobnosť s hoc úspešným ale neplatným februárovým referendom je tiež len čisto náhodná…
Pozoruhodné je, že vláda nenašla finančné zdroje na dostavbu detenčného ústavu v Hronovciach pre vlastných, slovenských, pre spoločnosť potenciálne obzvlášť nebezpečných páchateľov a dnes buduje a prebudováva vhodné objekty na zariadenia s ochrannými detenčnými prvkami zvnútra (ženijno-technické zabezpečenie) a obranou i ochranou zvonka v režime pre cudzincov, akým sú záchytné tábory hoc len pre dočasný zadržiavací pobyt utečencov…
Nejasnosti okolo miestneho referenda a záväznosti jeho výsledku pre vládu by mal odstrániť ústavný súd. Občania by sa mali zaoberať otázkou: malo Slovensko pre podpis medzištátnej zmluvy s Rakúskom mandát slovenských voličov? Legitímna otázka znie: má vláda vo vzťahu k utečencom mandát svojich voličov? Občan by sa mal zamyslieť nad zmyslom obohatenia parlamentnej o priamu demokraciu (volebné obvody) a referendum. Aj nad otázkou, prečo vo vzťahu k referendu niet politickej vôle. Referendum v Gabčíkove signalizuje konflikt záujmov vláda verzus občania Gabčíkova. Akú pozíciu má občan pred voľbami a po nich?
Kým sa tak stane, utečie ešte veľa stále ubúdajúcej vody (ak kto chce – času)…
Že s tým stále otravujem: všetko je v rukách občana.
Má-nemá komentátor denníka SME tento raz a v tejto veci pravdu?
Mienkotvorný denník SME (dnes píše Peter Schutz, piatok 7.8.2015, strana 9 archívu tlačeného vydania):
Zanechajte komentár
Chcete sa pripojiť k diskusii?Neváhajte prispieť!