Páchanie sedem smrteľných hriechov je veľmi ľahké….ale prečo?
Morálka, mravy…..hovorí sa, že Slovensko je asi na tom najhoršie. Po ňom nasledujú krajiny bývalých socialistických blokov, „ predsa sú tam odlišnosti“ ?
Referendum, ako nástroj priamej demokracie, neprešlo. Pod vplyvom nenávistnej kampane, ťažkej finančnej situácie, pohodlnosť, skeps.“Prečo neprišli ľudia voliť“? Predsa má to svoju výhodu, že Slovensko zaostáva sto roky za opicami, zatiaľ tie nemorálnosti ešte neboli schválené registrované partnerstvo, tri pohlavia. Vláda sa to bojí presadiť, aby nestratila hlasy.
Závidieť, nenávidieť je skutočne v dnešnej dobe tá najjednoduchšia vec na svete. Stačí nemať prácu, mať na krku exekúcie – na Slovensku je to národným športom, malý príjem. Treba buď mať veľmi hlboké kresťanské cítenie alebo hlbokú ľudskú morálku. Vlastne čo je ľudské jej aj kresťanské. Človek musí mať skutočne pevnú vôľu, aby týmto neduhom neprepadol. Na to nadväzuje obžerstvo – tu užívanie návykových psychotropných látok. Človek dokáže zvládol svoju situáciu? Neraz sa ženy nútené, aby uživili svoje deti – najčastejšie sú rozvedené alebo pochádzajú z rozvrátených rodín sa dajú aj na prostitúciu. Nemožno sa čo čudovať, ak človek padne pod váhou mnohých nepriaznivých okolností do týchto neresti. Pýcha, lenivosť to podľa mňa skôr patrí ku horným desaťtisíc – lepšie situovaným. Postavenie je typické rodinám všetkých postkomunistických krajín, kde ich rodiny prišli ku bohatstvu nekalým spôsobom. Nemožno sa čudovať, že rodičia a deti sa správajú, akoby by im patril celý svet a ostatní ľudia sú pre nich nuly.
Typickým príkladom toho je napríklad v slovenských firmách zo zahraničnou účasťou. Zahraniční podnikatelia postavia na Slovensko manažment zo Slovenska. Jednanie, ktoré by v Nemecku, v krajinách západnej Európy neprešlo, tu je národným športom. Zamestnanci robia 12 hodín denne za minimálnu mzdu, aj to za nepríjemných podmienok. To závisí od firmy. Niekde je to únosné, niekde nie. Manažéri sú tam ľudia, ktorí vyšli zo školy, dosadení po známostiach. 1000 eurový čičava má väčšiu hodnotu ako pracujúci človek.
Pracovné prostredie je síce iba z jednej oblasti ľudského života – zdravotníctvo, školstvo, súdnictvo, polícia a iné, ale človek tam trávi tretinu aj viac zo svojho aktívneho života. A to sa prenáša i do jeho rodinného, súkromného života. Aspoň v tejto oblasti je tu niekto, kto má snahu o nápravu. Je to poslankyňa NR SR, JUDr. Mária Ritomská. Za svoju prácu, ktorú denno-denne, aj na úkor svojej rodiny odvádza sa jej dostáva vďaka podobe pokút, zlomyseľných komentárov ku jej článkom. Našťastie sa jej dostáva aj veľa vďaky od ľudí, ktorým pomohla a neustále pomáha zasiať to semienka vzájomnej lásky.
Niekto sa môže pouškrnúť alebo zlo netaktne vyjadriť, to vidno, že tieto osoby neprežili vo svojom živote nejakú nepríjemnosť, inými slovami títo ľudia nedostali „facku od života“.
Nemusí to byť také zlé, ale je snaha žiť lepšie, je potrebné naše človečenstvo aby sa to dosiahlo, málo svoj obrovský význam pre nás občanov našej krajiny – nášho štátu.
Zanechajte komentár
Chcete sa pripojiť k diskusii?Neváhajte prispieť!