Nobelovu cenu za ekonómiu získala Európska únia
Do európskych domácností, tovární a na polia zavítala radostná zvesť. Európska únia, buditeľka rána, obdržala prestížnu Nobelovu cenu za ekonómiu.
„Cena bola udelená za vytvorenie novej komickej… ehm, pardón, ekonomickej koncepcie,“ povedal slávnostne predseda Nobelovho výboru, „Takzvaného Stabilizačného mechanizmu, Eurovalu, alebo ľudovo, Nech to stojí, čo to stojí.“
„Cenu si veľmi vážime,“ nadšene komentoval prezident EÚ Herman Van Rompuy, „Ľudia vravia, že sme ju dostali vďaka mojej charizme, ale v skutočnosti je to najmä zásluhou odbornosti predsedu európskeho parlamentu, Martina Schulza. Teraz je jasné, že sa mu nepodarilo zmaturovať len preto, lebo svojimi myšlienkami predbehol dobu.“
Aj Martin Schulz sa však vyjadril skromne: „Všetko, čo viem, som sa naučil od svojich gréckych kolegov. Z rovnice treba vyhodiť nezmyselnú veličinu zvanú tvorba zdrojov a sústrediť sa na ich prerozdeľovanie.“
Svoj komentár pripojil aj šéf Európskej komisie, Manuel Barroso: „Viete, zastaralé kapitalistické zriadenie je na pokraji priepasti, no my sme sa museli posunúť ďalej. Preto sme rozvinuli Maovu koncepciu Veľkého skoku.“
Na otázku, prečo práve táto koncepcia zaujala tak, že sa rozhodli dať cenu inštitúcii, nie človeku, predseda výboru odpovedal: „Viete, normálne zvažujeme množstvo alternatív. No po návšteve z EÚ nám bolo zrazu jasné, že inak sa nedá. Že existuje len jedno riešenie. Uvedomili sme si, že 17 vlád a 16 parlamentov sa predsa nemôže mýliť!“
Komentáre uzavrel bývalý grécky premiér Papandreu: „Keby Euroval vymysleli naši antickí predkovia, mohli sme žiť už tisícročia v nepretržitom blahobyte.“
Upozornenie: Táto správa je fiktívna a jej akákoľvek podobnosť s realitou je čisto náhodná. Ak máte záujem o serióznu správu, odporúčame čítať tento článok: Nobelovu cenu za mier získala Európska únia
Ak sa vám nebude pozdávať ani ten, musíte sa s tým vyrovnať.
Zanechajte komentár
Chcete sa pripojiť k diskusii?Neváhajte prispieť!