“ Nepřátelé svobody“ alebo kŕmiť Čechov bludmi … ,
Nezvyknem hodnotiť prácu novinárov, ale po prečítani textu “ Nepřátelé svobody“ , uvažujem nad motívom pána Šimečka , kŕmiť Čechov bludmi …
Správa o zdesení Slovákov po sprostredkovaní informácie o prevzatí 50 percentného podielu denníka Sme je iba úbohou fabuláciou. Nepochybne informácia vydesila redaktorov pôsobiacich v denníku, zopár blogerov a niekoľkých politikov..ale z pohľadu Slovákov bez osobných záujmov v tomto denníku sa jedná o bežnú obchodnú transakciu ….
Šestnásť rokov po páde Mečiara , dvoch vládach Mikuláša Dzurindu .., Fica ….. a ďalších , občan Slovenska má na slovenskú nezávislú žurnalistiku , slobodu prejavu , ako aj presadzovanie princípov demokracie cestou médií … vlastný názor … a nepochybuje o tom , že ambície vlastníkov médií , sú nemenné …
Reči o ohrození slobody z úst pána Šimečku vyvolajú snáď iba úsmev …. nakoľko totalitu, ktorá ovládla slovenské médiá po páde Mečiara od roku 1998, nie je možné porovnávať ani s totalitou pred rokom 1989 . Množstvo novinárov podieľajúcich sa na devastácii slobody , základných princípov demokracie a servilita slovenských médií po roku 1998 do roku 2006 nepochybne prispela k morálnemu bahnu , v akom sa Slovenská spoločnosť momentálne nachádza. Kritické články sa začali objavovať v mienkotvornom Sme , po nástupe vlády Róberta Fica a výmene vedenia redakcie .
Oveľa viac ma však pohoršili ostré vyjadrenia pána moralistu Šimečka, v súvislosti s novinármi pracujúcimi u “ Babiša „, či vo vydavateľstve patriacom finančnej skupine „Penta“ , o strate sebaúcty …. , popretí podstaty žurnalistiky …
V roku 2003 po prvom pokuse o moju fyzickú likvidáciu, v čase, keď polícia musela odviesť moje tri maloleté deti , po vyhrážaní ich únosom .s dôverou som sa obrátila na moralistu Šimečku so žiadosťou o pomoc prvý krát …nereagoval …. Druhý krát som pána Šimečku požiadala o pomoc o niekoľko mesiacov neskôr, keď na policajnom vozidle, ktoré ma prevážalo počas policajnej ochrany boli uvoľnené kolesá … ani obraz ani zvuk ….
Možno by som dokázala ospravedlniť Šimečkove držanie bobríka mlčanlivosti …. Bol šéfredaktorom denníka Sme riadeného , vtedy už vládnucou stranou SDKÚ . Možno by som vedela prepáčiť milovníkovi slobody aj to, že mu neprekážalo trestné stíhanie za satiru , ktorá nie je trestným činom, že mu neprekážalo súdenie slovenského novinára za skutok , vypustený z trestného zákona nakoľko bol v rozpore s Európskym dohovorom, ale jemu neprekážalo , že sa pokúsil niekto o fyzickú likvidáciu novinára …
Pán Šimečka by si mal možno spomenúť, že v období najväčšieho bujnenia Penty, keď za vlády Mikuláša Dzurindu sa na základe nezmyselnej reformy zdravotníctva, presúvali zdravotnícke zariadenia do jej majetku , bol šéfredaktorom mienkotvorného denníka, ktorý intenzívne kroky vtedajšieho ministerstva obhajoval .
Kde bola jeho sebaúcta, ideály , morálne princípy , a hodnoty demokratickej spoločnosti ?
Po odchode pána Šimečku , najmä v období od roku 2009 – 2014, výrazným spôsobom výstupy denníka Sme ovplyvnili priebeh mojej kauzy. Posledné tretie konanie som ustála vďaka intenzívnej podpore denníka a odvahe ľudí pôsobiacich v tomto médiu.
Nemám vzťah k finančnej skupine Penta , ani Babišovi, ale znevažovať a dehonestovať prácu novinárov na základe sympatií – nesympatií k majiteľovi média, v ktorom pôsobia, je od Šimečka nielen nekolegiálne, ale aj neetické. V denníku MF – dnes, Sme, týždenníku Trend, či agentúre Sita pracuje veľa slušných a kvalitných novinárov, ktorí síce nemajú ústa plné slobody a demokracie, nemajú imidž bojovníkov za slobodu , ale svojou prácou plnia úlohu médií v spoločnosti .Stavať novinárov do pozície „ak si slušný po prevzatí denníka Pentou z média odídeš“ , je krátkozraké podobne ako Nicholsonom navrhované založenie „Centra slobodnej žurnalistiky“ , s financovaním prostredníctvom sponzorov .
Zanechajte komentár
Chcete sa pripojiť k diskusii?Neváhajte prispieť!