Najvyšší súd pre Facebook
Zriaďuje sa centrálny „justičný“ orgán pre kontrolu a preverovanie fejzbúkom zablokovaného obsahu, ktorý podľa jeho adminov nie je v súlade s pravidlami fejzbúkovej komunity…
Porota bude mať 20 členov, z ktorých má údajne byť 18 reprezentantov novej liberálnej neomarxistickej ľavice!
Ak vás zablokujú, alebo „zneviditelnia“ vaše príspevky a komentáre, budeme mať možnosť obrátiť sa na tento „súd“.
Pravidlá fejzbúkovej komunity sú globálne a nadnárodné, a čo je oproblém, nemajú žiadny súvis s ústavami a právnym poriadkom fejzbúk „hosťujúcich“ národných štátov!
A to je problém medzinárodného práva! Svojvoľná Globalizácia a nastoľovanie totality globálneho New World Order!
Fejzbúk bude veci posudzovať rovnako v Maďarsku, na Slovensku, v Česku či Poľsku, Francúzsku, Nemecku, Rusku alebo USA… (Rusko si buduje vlastnú sociálnu sieť).
Fejzbúku ide o globálne dodržiavanie základných ľudských práv a slobôd s výnimkou tých, ktoré nie sú v súlade s ideológiou liberálnej neomarxistickej novej (progresívnej) ľavice.
Nález FB „súdu“ bude nadradený právu EÚ a národných členských štátov EÚ… (neprípustné!).
…
Ukážky, kto všetko bude sedieť v 20-člennom senáte:
Facebook zverejnil zoznam prvých 20 členov svojej „rady pre dohľad“, čo je polonezávislý orgán, ktorý vytvára sociálna sieť a ktorý bude mať právomoc rozhodovať o tom, či obsah zakázaný spoločnosťou Facebook zostáva zakázaný alebo je obnovený na základe odvolania. Členmi sú bývalý šéfredaktor Guardianu a „odborník na ľudské práva“ ktorý je súčasťou projektu Otvorenej spoločnosti Georga Sorosa.
Medzi 20 členmi, ktorých dnes Facebook oznámil, sú progresívni, ľavicoví a mainstreamoví činitelia, najmä veľmi kritickí voči prezidentovi Trumpovi.
Jedným z ďalších členov je Alan Rusbridger, bývalý šéfredaktor denníka Guardian, teda popredných britských ľavicových novín. Jeho vymenovanie do dozornej rady umožnilo už „odsúdiť“ poslancov Konzervatívnej strany vo Veľkej Británii.
Medzi ďalších členov rady pre dohľad patria Helle Thorning-Schmidt, bývalá premiérka Dánska za ľavicovú sociálno-demokratickú stranu, Afia Asantewaa Asare-Kyei „odborníčka na ľudské práva“, ktorá je súčasťou siete „otvorenej spoločnosti“ Georga Sorosa. Pamela Karlan, ktorá pracovala v divízii občianskych práv na ministerstve spravodlivosti prezidenta Obamu, a Evelyn Aswad, ktorá pôsobila ako riaditeľka pre ľudské práva na ministerstve zahraničných vecí Hillary Clintonovej.
https://www.breitbart.com/tech/2020/05/06/facebook-supreme-court-packed-with-anti-trump-progressive-figures/
Rada pre dohľad, ktorá pomáha rozhodnúť, aký obsah zostane na prezeranie a aký obsah bude odstránený z najväčšej stránky sociálnych médií na svete, je nabitý liberálmi, viacerými napojenými ich väzbami na samotného Sorosa.
http://abouthungary.hu/blog/introducing-facebooks-soros-oversight-board/
Spoločnosť Facebook v stredu vymenovala 20 ľudí z celého sveta, ktorí budú slúžiť na to, aby rozhodli, čo bude v skutočnosti „najvyšším súdom“ siete sociálnych médií pre reč, ktorý bude vydávať rozhodnutia o tom, aké typy príspevkov budú povolené a čo by sa malo zrušiť.
Na zozname je deväť profesorov práva, laureát Nobelovej ceny za mier z Jemenu, novinári, obhajcovia slobody prejavu a spisovateľka z libertariánskeho Catoovho inštitútu. Absentuje však akýkoľvek významný odborník na štúdium dezinformácií.
Rada pre dohľad sa pripravuje viac ako dva roky. Jej vytvorenie podnietil generálny riaditeľ Mark Zuckerberg, ktorý v roku 2018 uviedol, že chce vytvoriť „nejakú štruktúru, takmer ako najvyšší súd“, aby používatelia dostali konečné rozhodnutie o tom, čo je alebo nie je prípustné zverejňovať na fejzbúkovej sociálnej sieti.
https://www.vox.com/2018/4/2/17185052/mark-zuckerberg-facebook-interview-fake-news-bots-cambridge
https://www.nbcnews.com/tech/tech-news/facebook-names-20-people-its-supreme-court-content-moderation-n1201181
George Soros (január 2020): Facebook by nemal byť pod kontrolou Mark Zuckerberga. Dôvod: Spoločnosť pre sociálne médiá sa chystá znovu zvoliť Trumpa pretože podporuje slobodné podnikanie. https://www.nytimes.com/2020/01/31/opinion/soros-facebook-zuckerberg.html
Soros pokračoval: „Na večeri minulý týždeň vo švajčiarskom Davose sa ma pýtali, či si myslím, že Facebook sa dnes správa zodpovednejšie ako počas prezidentských volieb v roku 2016.
Vôbec nie, odpovedal som. Facebook pomohol Trumpovi byť zvolený a obávam sa, že to urobí rovnako aj v roku 2020.
Vysvetlil som, že existuje dlhodobý zákon, oddiel 230 zákona o slušnej komunikácii, ktorý chráni platformy sociálnych médií pred právnou zodpovednosťou za ohováranie a podobné nároky. Facebook môže zverejňovať zámerne zavádzajúce alebo nepravdivé vyhlásenia volebných kandidátov do verejných úradov a ďalších osôb a nepreberá za ne zodpovednosť.
Ďalej som uviedol, pokračoval Soros, že sa zdá, že existuje „neformálna operácia vzájomnej pomoci alebo rozvoj dohody medzi Trumpom a Facebookom“ v ktorých Facebook pomôže prezidentovi Trumpovi pri opätovnom zvolení a pán Trump bude zase brániť Facebook pred útokmi zo strany regulačných orgánov a médií.“
Toľko aj k tomu, že: Politika Facebooku, podľa ktorej sa v roku 2020 nebude vyžadovať overovanie faktov v politickej reklame, otvorila dvere aj pre falošné, zmanipulované, extrémne a zápalné výroky.
…
Poznámka editora: Fejzbúk a jeho admini alebo „Najvyšší súd“ by mali dohliadať na dodržiavanie etického kódexu komunikácie vo verejnom mediálnom online priestore, a to je asi tak všetko.
Aktuálny problém: Pravidlá fejzbúkovej komunity možno aplikovať na „fšetko“ ako sa ktorému z adminov zachce… (aj na objednávku a anonymné udanie). Dotknutí používatelia, ktorí často ani len netušia, prečo boli zablokovaní alebo boli zneviditeľnené ich príspevky alebo komentáre, dnes nemajú kam sa odvolať, brániť sa a obhájiť, lebo fb spätne nereaguje…
Ak sa na Fejzbúku dejú veci, ktoré vykazujú znaky protiprávnej činnosti (priestupok, prečin, trestný čin), vtedy nastupuje parketa OČTK ex offo. S podnetom alebo bez neho.
Fejzbúk nemá „riešiť“ hoaxy, falošné správy ani politicky nekorektné názory. To nie je úloha a poslanie Fejzbúku.
Základné ľudské právo na informácie je právo na všetky informácie.
Cenzúra sa zakazuje. Výnimky ustanovuje zákon.
Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan.
Zanechajte komentár
Chcete sa pripojiť k diskusii?Neváhajte prispieť!