Minister Lajčák chce v dojednávaní zmluvy s USA pokračovať
Dvojstranná zmluva s USA nad a mimo rámec zmluvy o NATO je zmluvou prednostne o ich vlastnej obrane a to aj za pomoci spojencov ako členov NATO. Minister Lajčák chce v dojednávaní zmluvy pokračovať, jej uzatvorenie má za svoju a „povinnosť“ Slovenska.
V Lajčákovej réžii sa opakuje situácia, ktorá ministra zahraničia viedla k jeho demisii (neukončený proces). Minister to „skúša“ a pokúša sa beztrestne zájsť ešte ďalej; vezme si toľko moci, koľko mu bude uvoľnené (koná v záujme liberálov, čím si vytvára miesto aj v prípadnej budúcej vláde; pracuje na viacerých frontoch). Lajčák koná aj v tieni „rozglejenej“ koalície, ktorá sa podľa: „Zachráň sa kto a ako môžeš a ako vieš“ pripravuje na parlamentné voľby, aj cez ostatné škandály okolo Kočnera a prostredia justície.
1. Informačná príprava k demisii ministra zahraničia Lajčáka:
https://www.etrend.sk/ekonomika/lajcak-podal-demisiu.html
2. Informačná príprava k obrannej zmluve s USA:
https://dennikn.sk/minuta/1406501/
https://www.hlavnespravy.sk/lajcak-nasou-povinnostou-pokracovat-rokovani-zmluve-usa/1912913 Vieme, že v rámci obrany EÚ dochádza k jej vnútornému preformátovaniu systémom vlastnej obrany mimo rámec NATO, ktorým má byť PESCO, viac tu: https://www.mod.gov.sk/pesco/
Členská krajina NATO je viazaná len Zmluvou o NATO. Osobitná obranná zmluva s USA, ktorú presadzuje zjavne aktivistický minister zahraničia Lajčák proti ministerstvu obrany, je medzirezortný konflikt v rámci výkonnej moci Slovenska vo veciach obrannej doktríny Slovenska.
Zmluva s USA má výhľadovo potenciál problému a konfliktu s velením vojsk PESCO a NATO plus nový osobitný zmluvný rámec s USA. Predstavme si trojuholník NATO-PESCO (obdoba NATO)-USA (duplicitne). To je obraz možného budúceho stavu aj z pohľadu komunikácie a logistiky.
USA sľubované „darované“ peniaze by neboli zadarmo. Slovensko by za ne zaplatilo ďalšou stratou suverenity, moci a vlády nad vyčlenenými lokalitami pre pobyt armády USA s príslušenstvom.
Zmluva s USA by nemala žiadny vplyv na povinné zvyšovanie príspevku Slovenska do NATO vo výške dvoch percent HDP. Vlastná obrana Slovenska je pre USA druhoradá; hrajú sa na nezištných „dobrákov“.
Mimochodom, jednoznačne darebácka invázia osmanistického a islamsky sunnitského Turecka do Sýrie problematizuje nielen vzťah k NATO ale aj samotné členstvo v NATO; bola tu aj invázia NATO do bývalej Juhoslávie v priamom rámci NATO bez súhlasu BR OSN, ktorá sa vo veci (Kurdi, islamský štát, právo Kurdov na sebaurčenie a národný štát) má zísť na podnet EÚ…
Darebácke Turecko v prvých hodinách viedlo letecký útok proti táborom Kurdmi zadržiavaných zajatcov z radov Daeš. Mnohí, prevažne Erdoganovi sunnitskí súverci sú dnes zrejme na úteku…
…
Poznámka k aktuálnemu stavu vecí: Letisko na Sliači bude rekonštruované z rozpočtu ministerstva obrany v sume 700 miliónov. To nemá chybu. Lebo svoje si nedáme, cudzie nechceme. A to je správne. Investícia MO z nášho rozpočtu, umožní bezpečné pristávanie a štart aj prípadne cudzím civilným a vojenským strojom. Ak o tom v jeho kompetencii rozhodne ľudom, ako nositeľom moci v štáte, volený parlament. Treba voliť taký, parlament, ktorý vôľu ľudu nezradí, ako Dzurindova vláda, svojvoľne a mimo parlament.
Slovensko je parlamentná, nie Lajčákova ani Čaputovej demokracia. Obe ústavné persóny konajú proti vôli ľudu.
https://www.mod.gov.sk/armada-letisko-na-sliaci-sa-bude-rekonstruovat/
K zmluve s USA predvolebný parlament ako nositeľ ústavodarnej a zákonodarnej moci a zahraničnej aj obrannej doktríny Slovenska nevyužil svoju ústavnú možnosť a už naštrbenú autoritu, prijatím pre vládu a jej výkonné rezorty (obrana, zahraničie) záväzného dokumentu, ktžorý by rokovanie zastavil.
Národná rada Slovenska prijala Uznesenie o Globálnom pakte o migrácii OSN, čo malo za následok Lajčákovu demisiu. Lajčákom ignorované. Ústavný proces demisie je neukončený… (pokus o vydieranie vydarený).
Národná rada prijala uznesenie o odmietnutí ratifikácie Istanbulského dohovoru. Ignorované výkonnou mocou (vláda, ministerstvo spravodlivosti, prezidentka). Preložené do slovenčiny: Parlamentný príkaz nevykonaný.
V opore o ústavu a princípy deľby moci v v štáte slovenskom, minister zahraničných vecí („jeho“) Slovenska, Miroslav Lajčák je
a/ v rozpore s ústavou SR aktivistický minister nad rámec poverení exekutívou (vláda),
b/ samostatný tvorca a vykonávateľ zahraničných a obranných politík Slovenska,
b/ minister v postavení nad Národnou radou Slovenska,
c/ fantómový prezident; prezidentka Čaputová je jeho hovorkyňa ako súčasť exekutívy (výkonnej moci).
Ide zjavne a výslovne definovaný o ústavný konflikt v priamom prenose, ktorý je z ústavy povinný riešiť parlament a ústavný súd.
Z dôvodu nečinnosti parlamentu je minister Lajčák v pokračujúcom postavení nad ústavodarnou, zákonodarnou mocou a exekutívou ako celku. Minister Lajčák do svojich rúk prebral moc na Slovensku a vládu nad Slovenskom.
Nevšimol si to žiadny parlamentný a mimoparlamentný politický subjekt. Politické subjekty sú zaujaté vlastným kanibalizmom, žerú sa o budúcu moc po parlamentných voľbách 2020.
Minister Lajčák je typ člováka, ktorý je pre svoju osobnú kariéru ochotný a schopný zapredať Slovensko, osoba s poruchou integrity; vedia to v euro a transatlantických štruktúrach, v OSN, všade, kde ho majú za zaliečavého a devótneho osobného kariéristu; aj preto ho nikde nechcú…
Ak vláda rozhodne o pokračovaní rokovaní o možnej budúcej zmluve o obrannej spolupráci s USA, vykoná tak mimo a nad rámec svojho programového vyhlásenia a vôľu parlamentu.
Slovensko prechádza „samočistiacim“ procesom, čo je správne a dobré, ale kde sa dvaja bijú, víťazí niekto iný…
Neodpustím si poznámku, že takzvaná občianska spoločnosť sa len prizerá… (a tára na fejzbúku). Má na ňom tieňovým vládnucim systémom vyhradené miesto s postupne obmedzovanými občianskymi slobodami a právami. Ďaleko od slobodnej reálnej demokracie. Väčšinová spoločnosť si nevšimla, že svoje slobody a demokraciu má vo vlastných hlavách a rukách, nie na fejzbúku. Ide o postupne obmedzovanú slobodu a demokraciu.
Fejzbúk používam len ako doplnkový zdroj informácií. Kladivo „pravidiel fejzbúkovej komunity“ som si tiež „užil“ už tri krát. Lebo „politikárčim“. A mám názor. Pýtam sa, čo by sme si fejzbúkári, počali bez fejzbúku? Kto teda „naloží“ („inpíčment“) s Lajčákom? Virtuálny a digitálny Fejzbúk? Alebo živí občania? Hmm…
Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan
Ajhľa, príznačná fejzbúková reakcia na tento článok: „Nie ja, ale vy, vykonajte!“ Typické pre väčšinové správanie pseudo občanov (10.10.2019):
Mimochodom, poznatky: Fejzbúkári a nielen, ide o väčšinu čitateľov na webe, spravidla čítajú len titulky a vedia „fšetko“. A „kvalifikovane“ komentujú…
Dôkazy aj (po prvom zverejnení článku) čas od prečítania titulky k času komentára. Je zrejmé, že písanie článku zaberie viac autorského času, než jeho „len“ prečítanie a reflexia. Ani to nevládzu. Alebo aj: „Príliš dlhé“. Pridáva sa diagnóza: „digitálna demencia“. Toto tiež chce systém matrixu. Aby bol „národ“ hlúpy. A zväčša je. A hlúpne. Sorry.
Na mne je napísanie článku, na vás „len“ jeho ne-čítanie. Problém je mimo mňa. Váš problém. Mňa voliť-nevoliť nebudete. Nedám vám šancu.
Som „len“ bloger, človák a občan, slovom chrániaci svoje aj vaše slobody a práva, v zmysle napísanej ľudsko-právnej dikcie demokratických zásad a práva na slobodu slova, názoru a presvedčenia vždy v súlade s Listinou, Ústavou, Chartou práv EÚ a právnym poriadkom Slovenskej republiky.
Fejzbúk ani web nie je parlament, vláda ani hlava štátu. Má ale verejnoprávny zmysel cez spoločenské funkcie a možnosti sociálnych sietí… (ak nie sú režimom obmedzované alebo zablokované). Ktoré sú to? Hmm..?
…
V závere dopĺňam: Miroslav Lajčák si neuvedomuje, že dochádza k preformátovaniu vzťahu USA voči EÚ aj že budúcnosť NATO je neistá. Ani to, že USA začali proti EÚ obchodnú vojnu (tá môže skončiť všelijako). Tiež to, že USA nebudú našim spojencom „Na večné časy!“ ako ZSSR, tak, ako po jeho rozpade a s ním aj zániku Varšavskej zmluvy.
Čoraz väčšie slovo v geopolitickom priestore majú prinajmenej Rusi a Čína…
Európska únia dnes stojí pred potrebou vlastnej autentickej, na USA nezávislej a autonómnej ochrany a obrany a spojenectiev….
To, čo „vyvádza“ Miroslav Lajčák „uletený, odtrhnutý“ od dikcie ústavy a ústavných zvyklostí, je po dnešnom dni, kedy hlava štátu menovala 6-tich ústavných sudcov, čím sa ústavný súd stal uznášania schopný v senátoch aj v pléne, v plnom počte 13-tich ústavných sudcov, ak vec nebude riešená vládou a parlamentom, na podnet, aj len jedinej osoby, so štatútom a postavením občana, občianky, a právom podať ústavnú sťažnosť, je plne v „rukách“ Ústavného súdu Slovenskej republiky.
…
Český prezident Miloš Zeman ako prezident zvolený priamo občanmi zvolal dnes českých ústavných činiteľov na hrad vo veci prejednania otázok jednotnej českej zahraničnej politiky, v súlade s národnoštátnymi záujmami a záujmami občanov Českej republiky…
Čo urobí prvé slovenská prezidentka po menovaní ústavných sudcov? Zvolá si „zajtra“ na hrad aspoň M. Lajčáka? A preberie od neho jeho inštrukcie a pokyny? Alebo? Hmm..?…
Text návrhu zmluvy:
https://www.hlavnespravy.sk/lajcakovci-sa-s-americanmi-nevedia-dohodnut-na-texte-obrannej-zmluvy-vsak-radi-pomozeme-text-uz-mame-hotovy/1914782
Zanechajte komentár
Chcete sa pripojiť k diskusii?Neváhajte prispieť!