Sloboda a demokracia
Zodpovedná sloboda majúca zmysel pre mieru vecí a svedomie alebo liberálna sloboda bez hraníc? Viete, čo chcete? Slovensko je ústavou definované ako štandardná parlamentná nie liberálna demokracia! Ibaže parlamentná je spŕznená, znásilnená, ponížená!
„Liberálna sloboda“ je „slobodná sloboda“. Len an sich (osebe). Liberálna demokracia je falošný prílepok k demokracii. Demokracia je alebo nie je. Ostatok sú kecy. Piliere demokracie: Slobodné voľby, slovo a názor, politický pluralizmus, dialóg. Participácia ľudu na moci a vládnutí. Imperatívna a konzultatívna.
Odporúčam návštevu oftalmológa. Držia sa pri moci ako kliešte. Hľadám rovnováhu medzi parlamentnou a priamou demokraciou, východisko v opore o ústavu, cestu a spôsob. Kam vôľa, tam i cesta.
Politologické delenie na ľavicu, pravicu, kresťanskú či sociálnu, či onakú demokraciu, je ideologicko-politický smog, rozdeľujúci až atomizujúci spoločnosť. Slovensko potrebuje potravinovú, energetickú a tým aj ekonomickú sebestačnosť, sociálnu bezpečnosť, za daných okolností aj kolektívnu obrany schopnosť, ktorá nás ale vedie do vojny s Ruskom pre nám cudzie záujmy globalistov, USA a ich Pax Americana!
Modus vivendi a Ústava a Čl. 2 (1) „Štátna moc pochádza od občanov, ktorí ju vykonávajú prostredníctvom svojich volených zástupcov alebo priamo.“
Predošlé referendum o predčasných voľbách bolo zmarené prezidentkou a Ústavným súdom. Pozri tri disentné názory https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/2021/280/. Dajú sa očakávať obštrukcie aj v prípade druhého Ficovho referenda.
Uzurpátori moci urobia všetko aby bolo zmarené. Svoj mandát majú za základné právo získané vo voľbách. Lož! Ide akcesorické právo prepožičané na dobu štyri roky voličstvom. Mandát možno skrátiť alebo odňať ako vodičák (nie je základné právo, chýba explicite výhrada v ústave! ONI ju tam nechcú!). Vraj, ako by to vyzeralo keby a poznámka: Izrael je vyspelá parlamentná demokracia. Prvého novembra tam budú piate parlamentné voľby od roku 2019!
Modus operandi: Aktivácia Čl. 32 Ústavy občiansky odpor a Generálny protestný štrajk ako zrejme jediná cesta k zmene ústavy v časti referendum. Petit štrajku: Referendum o referende a referendová otázka: Ste za to aby referendom bolo možné meniť a dopĺňať Ústavu SR?
Slovensko akútne potrebuje novú druhú ľudovú ústavu a v nej referendum ako nástroj parcticipatívnej ľudovej demokracie a plebiscit ako nástroj konzultatívnej demokracie. Rovnováhu parlamentnej demokracie osebe (circulus vitiosus) a priamej ľudovej demokracie. Referendum má silu ústavného zákona. Plebiscit má charakter odporúčaní. Ústavu treba rozobrať na súčiastky a znova vyskladať.
Slovensko stojí pred ďalšou zmenou. Zodpovednosť za výsledok znova ponesie voličstvo. Desím sa toho. Systém nezmeníte žiadnymi voľbami len zmenou systému.
Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan
Zanechajte komentár
Chcete sa pripojiť k diskusii?Neváhajte prispieť!