Krajský súd Trenčín rozhodol pre ĽSNS
Právo na zhromažďovanie je v demokracii jedným zo základných ľudských, občianskych a politických práv, ktoré nemôže byť upierané žiadnej riadne registrovanej a už vôbec nie parlamentnej politickej strane.
Web Hlavné správy uvádza: „Verejné zhromaždenie Ľudovej strany Naše Slovensko (ĽSNS) sa 17. októbra v Trenčíne môže uskutočniť. Krajský súd v Trenčíne vo štvrtok uznesením vyhovel žalobe, ktorú strana podala proti rozhodnutiu mesta Trenčín zhromaždenie zakázať.“
https://www.hlavnespravy.sk/krajsky-sud-dal-zelenu-zhromazdeniu-kotlebovcov-trencine/1898561
Vo verejnom slovenskom občianskom a politickom priestore sa už viac rokov rozmáha veľmi škaredý a anti demokratický „pelíškovský nešvar“:
Svojvoľné zákazy samosprávnych orgánov verejných zhromaždení samosprávnymi orgánmi.
Primátor Trenčína Richard Rybníček na tabuľu a adresu ĽSNS napísal: „Prcat!“.
Parlamentná politická strana ĽSNS oznámila mestu Trenčín, že dňa 17. októbra mieni v intraviláne mesta vykonať verejné zhromaždenie politickej strany Ľudová strana naše Slovensko.
Primátor mesta Trenčín Richard Rybníček zhomaždenie nepovolil. Na pojednávaní KS Trenčín krajským správnym súdom nad hlavou „mával“ odkazom Havla. Krajský správny súd Rybníčkov zákaz zrušil ako nedôvodný.
Z pohľadu práva neobstojí ani „právny argument“ že ĽSNS sa nedištancovala od odsúdeného Milana Mazureka; ide o jednotlivú osobu (princípy práva) nie celú politickú stranu. Reakcia a opatrenia sú vo vnútornej kompetencii ĽSNS; jej status sa tým nemení.
Judikát správneho súdneho senátu Krajského súdu Trenčín je platnou a určujúcou smernicou pre ostatné samosprávne kraje na Slovensku; uznesenie je v súlade s Ústavou a právnym poriadkom SR vo veciach verejných zhromaždení občanov.
Z mediálnych správ uvádzam ako druhú potvrdzujúcu, prednostne „nepriestrelnú“ správu Denníka Nenávisť, ktorý ju bez svojich zvyčajných zbytočných a „vysvetľujúcich“ komentárov („návody na použitie“) vzal bez zbytočných obštrukcií na vedomie: https://dennikn.sk/minuta/1597234/
Denník SME „priložil“ k svojej správe „vysvetľujúce“ komentáre (pohľad mesta Trenčína):
https://mytrencin.sme.sk/c/22222003/zhromazdenie-kotlebovcov-sa-v-trencine-moze-uskutocnit-rozhodol-sud.html
ĽSNS a jej 200 tisíc voličov, reprezentujúcich vôľu časti ľudu ako primárneho nositeľa demokracie odmietol prezident Kiska, pokračuje v tom „právnička“ prezidentka Čaputová, o tom, kto všetko nebude rokovať a spolupracovať s ĽSNS v parlamente, mienim predvolebné „koalície“ negramotne a svojvoľne tárajú parlamentné aj mimoparlamentné politické strany…
Na Slovensku máme viac ako 200 tisíc podporovateľov pravicového extrémizmu? Ak aj áno, tak prečo? To chce odpovede…
Spôsob myslenia a skutky všetkých aktérov sú v rozpore so slobodou a demokraciou a proti vôli časti voličov ĽSNS ako aj s esenciálnymi princípmi parlamentnej demokracie. Porušil ich už predošlý prezident Andrej Kiska, v „tradícii“ pokračuje aj „právnička“ prezidentka Čaputová…
Debaty o tom, s kým kto bude-nebude rokovať, kto-koho kam pozve-nepozve, kto ĽSNS poskytne-neposkytne priestor na verejné zhromaždenie, je pokračujúca sabotáž slobody a demokracie a vôle časti voličstva ĽSNS a v časti parlamentná demokracia na pôde parlamentu; toto si ale stále zväčša nevšímajú a neuvedomujú jednak málo občiansky a politicky gramotní a proaktívni
a/ občania všeobecne,
b/ poškodené voličstvo ĽSNS.
Majú legitímne občianske právo na protest. Primátor Trenčína a ktokoľvek, konajúci v intenciách Richarda Rybníčka a nielen, legitímne právo na zákaz verejných zhromaždení nemá.
Samozrejme, že ostatná časť voličstva s právom na osobný politický názor a presvedčenie mohla so zákazom zhromaždenia primátorom Trenčína Rybníčkom súhlasiť, ale je dnes povinná rešpektovať
a/ judikát najvyššieho súdu,
b/ judikát krajského súdu.
Oba judikáty sú v súlade so základnými ľudskými, občianskymi a politickými právami občanov, voličov a nimi riadne v slobodných a demokratických voľbách zvolenej a registrovanej politickej parlamentnej strany ĽSNS; aj v duchu odkazu Veľkého Novembra 1989.
Nesúhlasiaca časť občanov a voličstva môže z ústavy a svojich slobôd a práv zvolať vlastné protestné zhromaždenie
a/ proti judikátu najvyššieho súdu,
b/ proti judikátu krajského súdu.
Príslušný samosprávny orgán je ale navzdory protestom z ústavy a zákona o práve na verejné zhromažďovanie občanov povinný na požiadanie ohlásené protestné zhromaždenie povoliť a umožniť. Navzdor protestom je viazaný nezávislou súdnou mocou. A to je asi tak všetko.
Z ústavy a zákona ho samosprávny orgán má právo, dokonca povinnosť, verejné zhromaždenie v jeho priebehu zrušiť, ak by na mieste a v danom čase vykazovalo znaky porušujúce ústavu a právny poriadok Slovenska.
Odkaz odporcom ĽSNS: Zabojujte proti strane v riadnych, slobodných a demokratických voľbách a výsledky týchto volieb vezmite na vedomie a rešpektujte.
Definícia extrémizmu nie je v extrémizme samom o sebe. Extrémizmus je neprimeraná reakcia na vnútorné a zahraničné politiky štátu a predstaviteľov štátnej a vládnej moci vo verejnom občianskom, politickom a mediálnom priestore.
Proti extrémizmu sa nebojuje extrémizmom ale nástrojmi demokracie a právneho štátu.
Extrémizmus verzus extrémizmus je kontraproduktívny; produkuje extrémizmus na druhú a to je terorizmus (zľava, sprava, to je jedno).
Výsledky „boja proti extrémizmu“ ĽSNS: http://preferencie.teraz.sk/
Teoretici a bojovníci proti extrémizmu sa nič nenaučili teda ani nezabudli.
Terorizmus a občianska vojna pozná len škody na majetku, zdraví a životoch občanov.
Bojovať Havlom je boj proti Havlovi jednak vo veci najvyšším súdom zamietnutej žaloby proti ĽSNS, a ignorancia judikátu krajského súdu; oba súdy potvrdili prvú vetu tohto článku.
Jeho autor nebol a nie je volič ĽSNS; za daného stavu vecí nehodlá ako občan s aktívnym volebným právom voliť žiadny politický subjekt (nezodpovedá autorovým predstavám, potrebám a kritériám).
Dole podpísanému blogerovi ide o ochranu a podporu slovenskej demokracie, vydobytú po 40-tich rokoch totality. Zahrávame si s hroziacim nebezpečenstvom tretej totality.
…
Cez najmä „liberálny“ mediálny mainstream, žiaľ, aj verejnoprávny, v jednom kuse u nás doma vrieskame, že „v totalitnom Rusku sú „nedemokratickým režimom“ Putina porušované základné ľudské, občianske a politické práva na verejné predvolebné zhromaždenia občanov voličov!“
Prestaňme to robiť najmä my, u nás doma!
A čo, takto, palcové titulky na webe https://www.rt.com/:
“Slovenský režim zakazuje predvolebné zhromaždenia občanov!”
Zasadne k tomu aj bezpečnostná rada štátu, lebo:
“Rusko sa mieša do vnútorných záležitostí Slovenska!”
Dáme sankcie? Odmietneme ruský plyn? Hmm..?
…
Existenciu ĽSNS beriem na vedomie a nehodlám proti tejto strane podniknúť žiadne svoje kroky mimo Ústavu a právny poriadok SR. Nemám na to ústavný ani žiadny právny dôvod.
Ak sa stav vecí verejných nezmení, mienim sa vzdať svojho slobodného aktívneho volebného práva. Tým prípadne potvrdím ĽSNS ako riadnu politickú stranu po parlamentných voľbách 2020. A znova: proti ĽSNS nepodniknem žiadne neústavné a mimoprávne kroky ani potom. Budem akceptovať a rešpektovať výsledky parlamentných volieb. Ostatok predtým (dnes) a potom je a bude mimo mňa. Iba si tu „len-tak“ budem písať. Ak ešte budem môcť. A kto bude chcieť, bude ma čítať. Ak ešte bude môcť.
…
Neprajem si oranžové revolúcie. Prajem si spoločenskú a občiansku reflexiu odkazu „Veľkého Novembra“. Navrch má zlo a lož: „Havlovská „pravda a láska nevíťazia nad lžou a nenávisťou“.
Havlovský koncept pravdy a lásky je scestný. Neumožňuje ho definícia pluralizmu a liberálnej demokracie a naši „demokrati“. A prirodzený ľudský faktor (sebecký gén a ego).
…
Demokracia sa nám kamsi stráca. Napokon ostane len objektívna pravda. Nad havlovskou „pravdou a láskou“ sa vznáša: „Nebát se a nekrást!“ Masaryk. To je krédo pravej demokracie.
Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan
Ak „antifašisti“ („lepšoľudia“) ktorí na vedľajšom námestí približne v tom istom čase 17.10. organizovali protest proti demonštrácii Kotlebovcov v Trenčíne, protestovali proti slobode zhromažďovania určitej skupiny ľudí, s cieľom obmedziť ľudské, občianske a politické práva inej skupiny ľudí, mali by byť trestne stíhaní podľa zásady rovnosti slobôd a práv ľudí a zásady rovnakého zaobchádzania.
OČTK sú ako „na gombík (dvojitý): „Stlačíš ich ale oni idú len vtedy, ak čosi „stvárajú“ takzvaní „pravicoví“ radikáli.
Nie som proti právam jedných ani druhých, som za slobodu, demokraciu a právny štát.
To je asi tak všetko.
https://www.hlavnespravy.sk/pronarodnu-aktivistku-liviu-opat-napadli-takzvani-antifasisti/1924699
Zanechajte komentár
Chcete sa pripojiť k diskusii?Neváhajte prispieť!