Konšpirácie generálov po boji a konzekvencie
Marián Kotleba vraj zostaví budúcu vládu aj bez Smeru, prípadne s podporou Smeru. Úloha Smeru v budúcej vláde však bude rovnako nepodstatná, ako bola úloha Vladimíra Mečiara alebo Jána Slotu v prvej Ficovej vláde.
http://dennikpolitika.sk/archiv/67403
Konšpirácie po vynesení rozsudku najvyššieho súdu o tom, že slabá žaloba z klávesnice „spolužiaka“ bola dohodnutá pre legalizáciu vrátok spolupráce Smeru s ĽSNS k nastávajúcim parlamentným voľbám, sú po vydaní rozsudku NS SR irelevantné. Nevypovedajú len o kvalitách právnikov a dvoch stranách mince práva, ale aj o liberáloch, odporcoch slobody a demokracie a zmyslu pre právo „generálov“ pred bojom a po boji a o ich ochote rešpektovať rozsudok.
Právny názor súdu, proti ktorému je možná len ústavná sťažnosť žalobcu, znie: „Najvyššiemu súdu neostávala iná možnosť, než žalobu zamietnuť, pretože žalobca neuniesol dôkazné bremeno,“ vyhlásila sudkyňa Zemková.
Úlohou súdu nie je suplovanie žalobcu a plnenie dôkazného bremena, upozorňuje senát v rozhodnutí: „Dôvodom na zrušenie strany by boli dôkazy že žalovaná strana skutočne bojuje proti demokratickému právnemu štátu alebo jeho zrušeniu, čo v tomto prípade nebolo dostatočne preukázané,“ povedala predsedníčka senátu najvyššieho súdu v čítanom rozsudku a jeho zdôvodnení.
Najvyšší súd nerozhodoval ako trestný súd ale ako správny súd, a preto nemal dôvod posudzovať ĽSNS v minulom kontexte v 2006-tom roku rozpustenú pospolitosť tak, ako by pri stanovovaní výšky sankcie (trest) rozhodoval trestný súd, v prípade trebárs recidivistov.
Nebolo právne možné, aby správny súd v tejto veci v prospech žaloby vyhodnotil čo i len predbežne, možnú trestnosť skutkov, za ktoré sú aktuálne vedené trestné konania proti predsedovi žalovanej strany a dvom parlamentným poslancom a to aj napriek tomu, že boli uplatnené ako rozhodujúce žalobné body v tejto veci.
Pokojne sa rozíďte. Parlament je z jeho povahy Najvyšším súdom odsúdený na spoluprácu všetkých parlamentných strán v čase zvyšku volebného obdobia, aj po parlamentných voľbách 2020. A parlamentnou stranou bez akýchkoľvek názorov mimo právo a zákon je aj Kotleba-Ľudová strana Naše Slovensko. Až do momentu, kedy vo veci, ak dá podnet „spolužiak“ alebo jeho nástupca, vo veci ústavnej sťažnosti proti rozsudku NSSR podnet , nerozhodne ústavný súd a svoj rozsudok znova neotvorí, ak si to bude priať ústavný súd, najvyšší súd.
Ak by existovalo ustanovenie zákona o politických stranách, ktoré by osobám, bývalým členom rozpustenej strany odňalo časť občianskych a politických práv v časti právo založiť politickú stranu, a to akýmkoľvek spôsobom a manévrom (Priatelia vína) nemuselo by to byť v súlade s Listinou a Ústavou SR (z pohľadu jadra ústavy, ktoré tvoria základné ľudské práva).
Mohlo by sa to týkať osôb, právoplatne odsúdených zo skutkov, ktoré uvádza žaloba Generálnej prokuratúry. V prípade osôb, sediacich v parlamente, stratou ich zatiaľ platného poslaneckého mandátu.
Niekto má zrejme problém so spôsobilosťou zastupovať prokuratúru ako jej najvyšší predstaviteľ. A kvalifikáciou právnika. Inak mi to nevychádza.
Tu a teraz žiadne mená, lebo prezumpcia neviny a in dubio pro reo…
Ján Budaj (k rozsudku): „Včerajšok potvrdil, že SMER nebol pre Kotlebu hrádzou, ale mostom k moci. Najprv sa ale neofašisti museli „preprať“. Preto podal nominat SMERu pred časom návrh na ich zrušenie. Návrh bol ale odpočiatku právne slabý, dôvody na zrušenie neprávne.“
Viac tu: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2662879517115848&set=a.126284967441995&type=3&theater
Keby mali takýto úmysel, nekonali by inak (vraj Marián Leško). Má ich zrejme za zločinecko-sprisahaneckú skupinu. Nuž, tak to už v politike „chodí“. Vraj, už od Machiaveliho.
Prečo by Fico alebo Kotleba mali chodiť za novinármi a odpovedať im na otázky, či mienia v nasledovnom čase, prípadne po parlamentných voľbách spolupracovať, prípadne tvoriť vládnu koalíciu? Garantom politiky, slobody a demokracie, je ľud. Aké si v nej nastaví kritériá, je problém ľudu. Má ktosi, čosi, proti? Stav vecí a sťahujúca sa reťaz mi pripomína pascu.
…
K 1. máju a 15. výročiu SR v EÚ za seba (nie som v politike, iba o nej píšem): Kto je vinný? Hoď prvý kameňom.
K výročiu EÚ sa tára o jej úžasnosti, ale nič o jej pokore a úcte, umravnení a návrate k pôvodným úmyslom, slušnosti k službe národným štátom.
Kiska, Dzurinda, Kukan, bývalí aj súčasní papaláši, STV, TA3 len kvákajú ako papagáje. Mega pro európska manipulácia a propaganda.
Kto vie, ako by dnes reálne dopadlo „ratifikačným referendom“ zoči voči deklarovaným výsledkom Eurobarometra; vraj 63 percent Slovákov je vraj zotrvanie; informácie o vstupe, výhodách členstva v EÚ mali v roku 2004 iné parametre a obsahy…
Voliť v eurovoľbách sa vraj chystá nie 14 ale 20 percent Slovákov.
Problém: europoslanci majú hájiť záujmy EÚ, nie svojej krajiny. Otázky: čo je záujem EÚ a čo záujem národných štátov? Toľko aj k eurovoľbám a volebným kandidátkam.
Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan
Zanechajte komentár
Chcete sa pripojiť k diskusii?Neváhajte prispieť!