K predvolebnej kampani na fejzbúku…
Spravidla ide o anonymné udania. Aj to sú bonbóniky demokracie. Anonymnej demokracie. A my, tvárime sa, že bojujeme o otvorenú a transparentnú demokraciu, slobodnú otvorenú občiansku spoločnosť. Aj v politike.
https://www.blogovisko.sk/kto-zasahuje-do-prezidentskych-volieb.html
Pri čítaní článku a pred voľbami si dobre premyslite a voľbou zvážte, kto ste, čo svojou voľbou chcete a kam patríte:
Tajné voľby sú ústavou a zákonom garantované len občanom, voličom. Nie parlamentárom (poslancom) v národnej rade. Rokovací poriadok a spôsob hlasovania alebo volieb v parlamentnom zbore nie je explicitná dikcia jadra ústavy; je vecou vnútornej dohody parlamentu (voľby ústavných sudcov a pod.)
To ale zakladá konflikt vo vnútri demokracie na osi občania-voliči verzus ich parlamentári; občania majú právo vedieť, ako a za koho ich poslanci a volení zástupcovia hlasujú.
Aj o tom je idea priamej a otvorenej demokracie. Taká ale nevyhovuje politikom. Obmedzila by im možnosť konať (hlasovať, voliť) nielen v záujme svojich voličov, ale aj proti nemu (pozrite odkryté hlasovania v slovenskom parlamente a v EP…); aj preto sa dejú veci, ktoré sa dejú na úrovni Národnej rady Slovenska, ale aj v EP (euro poslanci) a EK (euro komisári)…
Aj na tomto pozadí sa stala vražda novinára (záujmy oligarchokracie). Zatiaľ len polootvorený, nie úplne slobodný a otvorený policajný zbor a prokuratúra, postupne odkrývajú okolnosti Kuciakovej vraždy a jej priame a nepriame s Kočnerom spolupracujúce politické pozadie…
Poznámka (stručne) k procesu demokratizácie a od neho k opaku: Od zrušenia vedúcej úlohy ústredného kúrenia v roku 1989 k pluralitnej demokracii, o nej k partokracii, a od nej k oligarchokracii… (kam sa Slovensko posunie zajtra a po prezidentských voľbách..?)
Poznámka k prezidentským voľbám: Voľba hlavy štátu je priamou voľbou občanmi s vyššou ústavnou silou, než nominácia prezidentských kandidátov politickými stranami a voľba parlamentom.
Diskurz vo veci posilnenia váhy občanmi voleného prezidenta by mal pokračovať a byť vedený proti nomináciám a proti podpore prezidentských kandidátov politickými subjektmi. Váha (validita) hlavy štátu priamou voľbou občanmi je tak z pohľadu účelu jej priamej voľby občanmi zatiaľ aj preto len polovičná…
V možnosti ich eliminácie by bol mohol byť zákon, ktorý politickým subjektom úplne zakáže ich politickú činnosť v prezidentských voľbách; voľba hlavy štátu je priamou voľbou občanmi. Zákon by mal v danom prípade volieb hlavy štátu platiť aj pre cirkvi, občianske združenia a mimovládky. Akákoľvek podpora prezidentských kandidátov politickými subjektmi a prostredím oligarchokracie (ale aj médiokracie) kandidátov už vopred zaväzuje a robí ich dlžníkmi voči svojim veriteľom… (ak nebudú splácať dlhy, prídu „exekúcie“).
K tomu zákonu poznámka: Kapry si svoj vlastný rybník nevypúšťajú.
Veď sami, samé vidíte, koľko špiny a zla do „priamej voľby hlavy štátu“ vnášajú politické strany a na ne prepojené mimovládky ako údajné „neziskovky“ financované zahraničím …).
Anonymitu verejných diskusií na webe a fejzbúku plus webmi a fejzbúkom „chránená“ anonymita udaní a následných konzekvencií, nemá oporu o nič, lebo nemá nič spoločné s demokraciou, tobôž otvorenou a transparentnou demokraciou…
Zrušením a zákazom anonymity vo verejnom priestore dôjde k eliminácii darebákov, škodnej, ktorá anonymitou kryje svoju nekalú činnosť namierenú proti osobám, proti slobode slova, názoru a presvedčenia, a má významné a vážne dôsledky pre národno-štátne záujmy, destabilizuje demokratické štátne zriadenie Slovenska…
Diskusia na tému anonymita, je z pohľadu definície otvorenej, transparentnej, reálne slobodnej a demokratickej spoločnosti absolútne bezpredmetná. Verejné diskusie nie sú anonymné voľby!
Demokraciu nevylepší ani „liberálna demokracia“ (sporný politologický pojem!), lebo tá má v sebe sémantiku vraj „ešte slobodnejšej a otvorenejšej, bla bla… demokratickej spoločnosti“.
Ibaže za anonymnými udaniami a blokovaním fejzbúkových statusov, komentárov a užívateľov fejzbúku, sú práve a najmä (priame zistenia a indície): „liberálni demokrati“.
Ak by som (odkaz na môj článok hore) podozrivých darebákov „liberálov“ nebol hlava-nehlava preventívne zablokoval, čo som odporučil aj vám, zrejme by som sa na fejzbúku nedožil sobotných prezidentských volieb…
Zapamätajte si: Demokracia je alebo nie je. Sloboda je alebo nie je. Bez sladkých príkraskov „ešte väčšej slobody a demokracie“.
Ak ktokoľvek bude z akýchkoľvek dôvodov osobných alebo iných, obhajovať pozitíva anonymity vo verejnom mediálnom priestore off alebo on line, a svoj názor nevie artikulovať pod plným a pravým osobným menom a osobnou fotkou, alebo bude anonymitu podporovať vo verejných politikách, nie je ani zbla hoden označiť sám seba za demokrata a slobodnú osobu, s jej základnými ľudskými, občianskymi, politickými a ostatnými právami…
Poučenie pre dnes a zajtrajšok priniesol a vyslovil T.G. Masaryk:
1. „Demokraciu by sme mali. Ešte by to chcelo demokratov“.
2. „Nebát se a nekrást!“
Oslavné ódy, chvály a obdiv Tomáša G. Masaryka, poťažmo M.R. Štefánika, sú falošné a prázdne kecy…
Chcete zmenu? Chcete kozmetické zmeny alebo systémové zmeny, alebo zmenu systému matrixu?
Zvážte, kto bude vašou, našou hlavou štátu, a aký typ zmien prinesie…
A začnite od seba. Máte odvahu a guráž?
Hypotézu, že hlava štátu má národ a ľud zjednocovať, vypusťte zo svojich hlaviniek ako populistickú lož. Prezidentská voľba môže boj so zlom a animozitou alebo uľahčiť alebo sťažiť.
Toľko odo mňa, ako predvolebné požehnanie v hektickom čase predvolebného boja o hlavu štátu.
Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan
Zanechajte komentár
Chcete sa pripojiť k diskusii?Neváhajte prispieť!