K „politici musia zniesť vyššiu mieru kritiky“
Čo znamená a čo je „vyššia miera kritiky“? Čo je a čo už nie je ľudsko-právne a občiansky prípustné ako obsah kritiky? Podľa ktorého ľudsko-právneho dokumentu, ktorej ústavy a zákona či súdu, nemajú médiá niesť právnu zodpovednosť za lož na adresu politikov? Do politikov si možno beztrestne kopnúť? Politici nie sú ľudské osoby? Nemajú teda ľudské a občianske práva?
Politici sú povinní zniesť vyššiu mieru kritiky cez kontrolu ich osobného ľudského a občianskeho mravného profilu, majetkových pomerov pred a po vstupe do verejnej politiky, vecnej kritiky ich politických názorov, ale to je asi tak všetko…
…a nik, v opore o nič, nemá právo verejne ponižovať ich ľudskú dôstojnosť, o ktorú sa svojím správaním môžu pripraviť len sami…
Politikov môžu „diagnostikovať“ len ich voliči alebo OČTK a súdy.
Právo na ochranu osobnosti, opravu a ospravedlnenie vo verejnom mediálnom priestore digi on line alebo print (tlač) má aj radový občan (web, sociálne siete, diskusie)…
Tak ale ako títo tu, nie, lebo vraj, podľa novinárov, politici a občania právo na opravu a ospravedlnenie nesmú, ale novinári majú mať osobitný chránený štatút nedotknuteľnosti a beztrestnosti za čokoľvek, čo o politikoch alebo o „bežných“ občanoch napíšu?. Podľa akého práva? Viac tu:
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/494833-vydavatelia-su-znepokojeni-snahou-opatovne-zaviest-pravo-na-odpoved/
Všetci ľudia sú si rovní pred ústavou a zákonom. Radoví občania, politici aj novinári. A s nimi aj diskutéri pod ich článkami.
V demokratickej spoločnosti musí každý zniesť zodpovednosť za všetko čo kde povie a napíše. A podpísať sa pod to. Anonymita diskusií nie je ľudské právo. Také právo je len akcesorické (doplnkové) a platí pre anonymné voľby. Diskusie ale nie sú voľby.
Proti slobode slova bez hraníc novinárov, kladiem hranice slobody slova. Treba ich zadefinovať a uvádzať do života.
Kecy o obmedzení práva na slobodu slova označené ako cenzúra, sú kecy. Nemajú oporu o nič. Článok 34 Ústavy SR o slobode slova a tlače potrebuje ľudsko-právny ústavný a právny výklad a manuál, vreckovú príručku, pre ľudsko-právne a právne negramotných vo veciach pojmov ľudská dôstojnosť a integrita ľudskej osoby; sú neporušiteľné pre status osoby občana, verejne činných osôb a politikov…
…a aj o tom je slušná, slobodná demokratická spoločnosť.
Pravdu majú všetci politici, dotknutí „blbounmi nejapnými“ tak, ako ich rád pomenúva Miloš Zeman, za ktorým stojí množstvo českých aj slovenských politikov a je to aj americký prezident Trump a ďalší…
Páni novinári najmä zo SME a Denníka N, ste to vy, ktorým a právom vyhlásil vojnu poslanec Róbert Fico; ide o obrannú a preto spravodlivú vojnu.
Ani Pravda, ktorá má vždy pravdu, pravdu vždy nemá. Tobôž denníky typu N a SME.
Novinári, ak chcú byť strážcami demokracie, ju majú chrániť, nie demontovať vo svoj prospech a dožadovať sa nadpráv; čo ale nemá oporu v ničom a o nič.
Urážky, osobné útoky ad hominem, hate speech a hate crime, nemajú oporu v judikatúre Európskeho súdu pre ľudské práva.
Na ochranu práv politikov majú právo aj prinajmenej a nielen ich voliči. Kto je voličom novinárov, stavajúcich sa nad politikov, ich médií (SME, N) a skupiny s nimi kolaborujúcich a politikárčiacich mimovládok?
O čo komu ide v tejto hybridnej soft mediálnej vojne?
Ilustračne ponúkam
Politické spektrum je relácia ČT24 určená predstaviteľom mimoparlamentných politických strán v Česku.
K výročnej správe českej BIS a na margo jej hodnotenia prezidentom Zemanom v Týden s prezidentem sa v relácii diskutovalo takto:
https://www.ceskatelevize.cz/porady/10116287760-politicke-spektrum/218411058200032/
Týden s prezidentem:
https://www.barrandov.tv/video/142115-tyden-s-prezidentem-6-12-2018
Na adresu Martina Klusa a jeho podpore denníkom SME (každý proti ruský štek je dobrý štek)
Priateľský akt Slovenska a nepriateľský akt Ruska:
Pán Klus, reciprocita reakcií je štandardná prax všade na svete.
Prečo by nemala platiť aj pre Slovensko?
https://domov.sme.sk/c/22008708/sas-vyhostenie-slovenskeho-diplomata-je-nepriatelsky-akt-ruska.html#after-share
Na adresu Smeru
SMER nepodporil zákon na obmedzenie vplyvu neziskoviek financovaných zo zahraničia, ale zrazu Robert Fico zisťuje, že mu tie isté neziskovky idú po krku.
Najväčšie noviny v krajine sa hrajú na ochrancu treskúcej pravdy, rozhodli sa cenzurovať premiéra vlastnej krajiny, ak začne občanom predkladať informácie o vplyve Sorosovej chobotnice na slovenské médiá…
Čo si majú občania slovenskej republiky myslieť o tom, keď najväčší denník v krajine verejne oznámi, že bude cenzurovať hoc aj výroky premiéra, ak budú obsahovať akejkoľvek zmienky o George Sorosovi? SME a denník N to môže pokojne tisíckrát ospravedlňovať dobrými úmyslami, ale to nie je úlohou médií. Médiá majú informovať o tom, čo sa stalo a kto čo povedal. Namiesto toho už splýva formát správy s komentárom (správa a návod na jej použitie v jednom). Úlohou médií nie je tvoriť lepšiu spoločnosť na ich obraz! To je ale už predpolie fašistickej diktatúry!
Je smutné, že slovenský mainstream už dávno rezignoval na spravodajstvo, pretože to, čo z neho každý deň vyteká ako zapáchajúci hnis, už nemá so spravodajstvom absolútne nič spoločné. To je už číra propaganda a umlčanie kohokoľvek, kto má iný názor, aj keby to mal byť napríklad aj premiér…
V diskusiách SME a Denníka N sa udržia len pritakávajúci priaznivci pseudo liberálnej ideológie pseudo liberálneho a pseudo nezávislého (Penta, Eset) mainstreamu.
Už sa konečne prebuďte, spáči. Nad vašimi hlavami sa vznáša tieň post demokratického a post liberálneho fašizmu a s ním prezidentské, euro parlamentné a parlamentné voľby.
Pekne pozdravujem. 🙂
Juraj Režo alias notorickyobcan
Zanechajte komentár
Chcete sa pripojiť k diskusii?Neváhajte prispieť!