Imigranti z Iraku sú už zasa v Brne…
Prebieha celoeurópsky laboratórny experiment so 16-timi Iračanmi, ktorí skúšali, čo až si môžu dovoliť…
Hore-dole, tam i späť a znova…
Žiadosti o azyl, späť vzatie žiadosti…
Nájomný prevoz tam, prevoz nazad…
Znova žiadosti o azyl…
Kam vlastne?
Pink-pong, hokej…
https://www.google.sk/search?q=Pink+ponk&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjPm72PnpPMAhUJiCwKHbG8Dy0QsAQILw&biw=1600&bih=799
No, k akým záverom dospeje Brusel (EK,EP, RE)?
Stane sa Česko/Morava a Brno novým domovom/azylom pre Iračanov?
https://www.google.sk/search?q=Ira%C4%8Dania+s%C3%BA+v+Brne&oq=Ira%C4%8Dania+s%C3%BA+v+Brne&aqs=chrome..69i57.5755j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8
Otázka znie aj: Bude Iračanov/azylantom Schengen priechodný hneď alebo až potom, alebo nie?
Lebo kvóty? A aké poučenie z toho vyplynie? A aké „spoločné celoeurópske riešenie“ prinesie?
No, lebo ľudské práva nie. Lebo bezbrehý ľavicovo liberálny ľudsko-právny prístup naráža na právo a zákon. A poriadok. A systém. Ten sa tvorí a dotvára veľmi pomaly a ťažko, potkýnajúc sa o vlastné polená na ceste k nemu a pod ním…
No, Dublin (I.-III.) tiež nie…
V diskurze je Dublin III. Plus (centrálny príjem a vyhodnocovanie žiadostí o azyl a dočasnú doplnkovú ochranu) a znova kvóty…
Od 1. júna je Slovensko predsedajúcou krajinou Rady Európy…
Predsedajúca krajina bude musieť (poslanie predsedníctva) korektne a v záujme EÚ, nie svojom, koordinovať aj diskusiu a hlavne viesť radu k spôsobom návratovej politiky ekonomických migrantov a tých imigrantov, ktorí nespĺňajú podmienky Ženevského dohovoru o utečencoch a zaobchádzaní s nimi vo veciach azylu a dočasnej doplnkovej ochrany…
Sa uvidí, ako ho zvládne…
Zvládne?
Aké výstupy pre ďalší spôsob existencie a fungovania EÚ predsedníctvo SR v rade Európy pre Európu a Slovensko prinesie?
Aké výstupy pre EÚ a jej potencialitu vlastnej sebareflexie prinesie výsledok referenda o bre-nebrexite..?
Európu čaká horúce leto…
Lebo nielen klimatické zmeny…
Dané a rozvíjajúce sa okolnosti prinášajú poznatok: S bezbrehým liberalizmom by bolo dobré pribrzdiť, lebo, hrozí a môže sa stať, že sa rozbije sám o seba…
Predsalen právo, poriadok a systém by mali mať navrch.
Chcelo by to trocha ubrať z pravicového liberalizmu, trocha z ľavicového a nájsť veciam ich miesto kdesi uprostred. Lebo aj tie naše relatívne pravdy oscilujú okolo stredu. Nie v osvetí a v politikách pravicového ani ľavicového extrémizmu.
Aby sme nemuseli čeliť ďalšej totalite (lebo ochrana a bezpečnosť občanov EÚ…).
Za seba (osobná poznámka autora): som kdesi v strede, mierne vpravo, ako umiernený konzervatívec tradicionalista. Aby všade dobre bolo a neboli nežiaduce deti…
Tými nežiaducimi „deťmi“ je potomstvo ZLA a nesprávnych, zlých, autokratických a totalitných rozhodnutí Bruselu, ktorý si uzurpuje moc, na ktorú od občanov EÚ a Slovenska nemá žiadny mandát…
Chýbajú nám naše, živé, slovenské deti, potomstvo, ktoré preberie pracovnú štafetu vo svojom ekonomicky aktívnom veku, chýbajú celej Európe…
Aby Európa nevymrela a mal kto pracovať pre sociálny a dôchodkový systém, dobré a efektívne školstvo, zdravotníctvo, sociálne služby, a rozvoj národných kultúr a umenia…
A do úplne iného svetla sa dostanú aj kultúrne, folklórne festivaly inakostí, akými sú tradičné slovenské, im medzinárodné…
Riešením nie je miešanie rás a etník, scestné plány na „oživenie“ pôrodnosti prisťahovalcami ale, dobré, správne, podporné a motivačné rodinné politiky a vlastné ľudské zdroje: ak sa politikám zamestnanosti ďalšej Ficovej vlády podarí stlačiť vlastnú nezamestnanosť aspoň pod 10 precent (Česi majú 6), až potom, ak nastane nedostatok práce schopnej domácej sily, dá sa rámcovo a s mierou uvažovať o doplnkových pracovných silách zo zahraničia…
A sociálnej inklúzii a integrácii do spoločnosti nielen našich Rómov…
Aj tak sa dá vidieť jedna z perspektív života schopnosti Európskej únie…
Aj jej demografický potenciál.
Doplnková informácia: 16 Iračanov, ktorí po deportácii z Nemecka späť do ČR a Brna, kde znova požiadali o azyl, sa po vlastnom dobrovoľnom rozhodnutí vracajú späť do Iraku (informácia pridaná 21.4.2016).
Zanechajte komentár
Chcete sa pripojiť k diskusii?Neváhajte prispieť!