Ide o veľa a Slovenskí občania sú jediní hráči
Po prvýkrát v histórii Európskej únie bude mať v máji zvolený Europarlament reálnu zákonotvornú moc. Nový Európsky parlament už nebude len platformou na referendum za či proti postoju Európskej rady vo vybraných oblastiach. Lisabonská dohoda dá novému Europarlamentu oveľa väčšie právomoci. Europarlament sa tým stane konkurenčnejším.
Ako vedľajší účinok Európska rada, ktorá hrá prím v oblasti národných záujmov, stratí prevahu nad parlamentom. Je absolútne nevyhnutné, aby sme v parlamente mali špičkové osobnostné zastúpenie. Každý, nie len Slovenský poslanec, či poslankyňa, bude môcť reálne obhajovať naše záujmy v oblastiach ako sú rozpočet, poľnohospodárstvo, školstvo, eurofondy, alebo adekvátne uplatnenie našich absolventov a kvalifikovanej pracovnej sily. O potenciáli našich poslaneckých postov nerozhoduje nikto iný ako tí Slovenskí občania, ktorí sa týchto historických volieb zúčastnia. Keďže zhruba 80 percent slovenskej legislatívy je implementáciou smerníc z Bruselu, 24. mája ide skutočne o veľa.
To, že budeme mať „len“ 13 poslancov, je svojím spôsobom dar. Stranícka príslušnosť Slovenských europoslancov v 751 člennom parlamente nemá vplyv. Neporovnateľne dôležitejšia je schopnosť každého poslanca presadiť sa vo svete a efektívne lobovať za záujmy Slovenskej republiky v prostredí odlišnom od Slovenskej národnej rady. Priatelia, máme možnosť krúžkami vybrať najlepšiu reprezentačnú zostavu do Europarlamentu. Idem do volieb spolu s ďalšími desiatkami záujemcov. Ak je koho voliť, snáď nie je dôvod nezúčastniť sa volieb či vzdať sa práva priamo si vybrať svojho kandidáta. Google+
Zanechajte komentár
Chcete sa pripojiť k diskusii?Neváhajte prispieť!