Fejzbúkový anketár Karol Nagy
Ostávaš zacyklený v bezzmyselných a neškodných anketách. Vedome-podvedome sleduješ svoju líniu na osi: politikárčiace občianske iniciatívy-politické subjekty-parlament.
https://www.facebook.com/groups/verejnamienka/posts/5863953840363790/
Príklad: Juraj Šeliga. Do parlamentu nechal sa vyniesť občianskou politikárčiacou iniciatívou Za slušné Slovensko na Kuciakovi. Ty to robíš na vlne Hnutie za priamu demokraciu. Si občiansky populista bez skutkov. Požierač fejzbúkových duší.
Zanietene tárajúcim a tliachajúcim fejzbúkovým dušiam: Zmarili ste svoje referendum. Už nemáte právo ani ceknúť. Len voliť a po voľbách neprekážať. Pred voľbami s hodnotou NULA. Pri volebnej urne JEDNA. Po voľbách NULA.
Už neverím žiadnemu súčasnému ani budúcemu politickému subjektu. Strácam dôveru k občianskym iniciatívam za zmenu politického systému: príprava lačného k sraniu. Zábavky pre seba. Lov duší. Vykazujete znaky zatiaľ mimoparlamentných politických subjektov s korupčným genómom. Táranie a tliachanie naprázdno.
Súčasný parlament je hniezdo politickej korupcie. Treba ich z neho okamžite hnať preč, po vzore Ježiša, ktorý vyhnal kupcov zo svätostánku Otca. Vyčistiť a vydezinfikovať. Pripraviť pre účel originálnej autentickej demokracie v rovnováhe zaobchádzania v dichotómii zastupiteľská-priama demokracia podľa dikcie Ústavy Čl. 2 (1):
„Štátna moc pochádza od občanov, ktorí ju vykonávajú prostredníctvom svojich volených zástupcov alebo priamo“ v časti „priamo“.
Musia nasledovať zmeny ústavy a zákonov v časti volebný zákon, volebné obvody, postavenie politických subjektov v ústavnom systéme. Zmena ústavy v časti Čl. 93 Referendum: 1. Referendum s priamym právnym účinkom; 2. Plebiscit bez priameho právneho účinku. Ľudové hlasovanie bude taxatívne rozdelené na obligatórne (povinné) a fakultatívne (nepovinné v možnosti): „Ľudovým hlasovaním možno rozhodnúť aj o iných otázkach všeobecného verejného záujmu.“ Včítane práva referendom skrátiť volebné obdobie každej budúcej vlády, lebo nepriestrelný ľudsko-právny dôvod: volebné obdobie nie je základné právo, len technikália. Je to akcesorické právo odvodené od základného práva voliť a byť volený (aktívne a pasívne volebné právo). Možno ho odňať ako vodičák. Zmena ústavy v časti mandát zvolených zástupcov ľudu, zavedenie imperatívneho mandátu, zmena dikcie ústavy na text: „Poslanci sú pri hlasovaní vedomím a svedomím viazaní vôľou voličstva.“ Nebudú smieť pobehovať hore-dole z klubu do klubu a od stranícky viazaných k nezávislým. Konzekvencia: strata volebného mandátu a náhrada. Tým sa vo veci volebného obdobia (a volebného mandátu) zamedzí cyklicite: Za referendum o skrátení volebného obdobia je vždy opozícia. Nová ústava musí byť ratifikovaná referendom; urobil to aj „diktáror“ Putin s Ústavou RF 2020.
Všetkým občianskym iniciatívam za zmenu politického systému: Dávate svoje predstavy a vízie ale nie cestu, nástroje a prostriedky na dosiahnutie účelu zákroku. Bojujete medzi sebou o prvenstvo a autorské licencie na báze ja, jástvo. Jablkom zatiaľ mimo parlamentného sváru ste vy. Ak nedôjde k zásadným systémovým zmenám, budete v tom pokračovať v parlamente v jeho do seba zacyklenej súčasnej podobe. Rozdelenie, rozklad a rozpad spoločnosti bude pokračovať. Potom príde deus ex machina, ukončí tú „antickú“ drámu nadnárodno-štátnym riadním Slovenska centrálou EÚ… tú riadi ktosi iný, vyššie, zhora. Je vysoko pravdepodobné, že slovenské parlamentné voľby budú zrušené, ostanú len voľby do parlamentu EÚ… ten bude parlamentom Slovenska. Už dnes si do EP volíte persóny, ktoré podľa Lisabonskej zmluvy s príslušenstvom, nezastupujú Slovensko ale záujmy EÚ…
K voľbám do nového zákonodarného zboru (parlament, Občiansky snem, to je jedno) budú môcť byť pripustené len volebné subjekty, ktoré pred voľbami podpíšu reverz (dobre informovaný súhlas) s povinnosťou práce na novej ústave (základné prvky zmeny vyššie).
Po vykonaní technikálií a skončení prác bude nová Ústava SR ratifikovaná referendom. Potom budú nasledovať vlastné nové voľby do tak konštituovaného zastupiteľského zboru „naostro“.
Zmenu politického systému možno dosiahnuť už len aktiváciou Čl. 32 občiansky odpor. V možnosti je tichý gándhiovský generálny štrajk s petitom: Zmena politického systému Slovenska.
Sedíte na Zoščenkovom kolotoči, ktorý nemá kto vypnúť. Godot nepríde. Musíte vy sami. Nie anketami. Na tie bolo času dosť. Mimochodom laická anketa o § 363 Tr.p. je už úplne cez čiaru.
Chce to skutky. Politické prieskumy verejnej mienky vás podprahovo alebo priamo manipulujú. Práve sa deje v Česku pred voľbou prezidenta. Boli ste obete manipulácie pred zatiaľ posledným slovenským referendom.
Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan
Zanechajte komentár
Chcete sa pripojiť k diskusii?Neváhajte prispieť!