Fejzbúkové ankety
Právo na potrat nie je základné ženské právo, len právo zo zákonom taxatívne vymenovaných a len kvalifikovaných dôvodov. V spore môže rozhodnúť len súd v opore o zákon.
Najvyšší súd USA vo veci Roe vs. Wade: Potrat nie je základné teda ústavné právo. Nenachádza sa v Ústave USA. Ostatok je na pozitívnom práve štátov Únie. Verdikt má silu svetovej autority. To je všetko.
Ľudský život začína počatím. Právo na potrat rieši etika „zhora“: Nezabiješ! A svetská etika „zdola“: Ústava a zákon.
Vreskot hnutia pro-choice vs. pro-life: „Moje telo, moja voľba!“ je LOŽ! Telom ženy je len jej prázdna maternica. Žena má právo neotehotnieť. Toto právo má silu základného práva na súkromie. Vývoj: Od ženskej emancipácie po ultra feminizmus rovná sa progresivizmus neoliberálnej neomarxistickej proveniencie.
Poslanci Európskeho parlamentu v júli 2022 v pomere hlasov 324:155 prijali „rezolúciu zlosti“ proti rozsudku Najvyššieho súdu USA z 24. júna, vo veci Roe verzus Wade 1974, ktorým sa zaviedlo právo na potrat, o tom, že „právo na potrat neexistuje, potrat nie je právo“. Za uznesenie nehlasovalo 38 poslancov. Do Charty základných práv Európskej únie by malo byť zahrnuté právo na potrat. Chcú ho ukotviť v Charte základných práv EÚ ako základné ľudské/ženské právo. Podľa kritikov to porušuje právomoci členských štátov. Tu nejde len o zásadu subsidiarity ale principiálnu absurditu takého úmyslu!!! Za seba: Nie som člen EÚ, iba ho ako občan Slovenska trpím! EÚ na mne pácha ľudsko-právne násilie aj v časti výhrada vo svedomí! Ak kto vie, vie, že s LGBTIQ+++ agendou falošných a neexistujúcich „menšinových práv“ ide o depopulačné kroky k zníženiu stavu ľudskej populácie (ekologizácia a environmentalistika) „prirodzenými“ a umelými spôsobmi a politikami EÚ v časti zníženie záujmu o heterosex a antagonizáciu dichotómie a duality muž a žena (od nevinnej ženskej emancipácie ako základného ženského, ľudského, občianskeho a politických práv, po neomarxistický ultra progresívny feminizmus!) s následkom zníženia pôrodnosti a záujmu o rodinu, založenú manželstvom muža a ženy. Desivé, diabolské! Hnus! Odporné!
Vôbec ma nezaujíma slovenský zákon. Je protiústavný, v rozpore so základným ľudským právom na život, hodný ochrany od počatia po prirodzenú smrť.
Čl. 15 – Ochrana ľudského života (Druhý oddiel, Druhá hlava, Ústava SR)
(1) Každý má právo na život. Ľudský život je hodný ochrany už pred narodením.
(2) Nikto nesmie byť pozbavený života.
(3) Trest smrti sa nepripúšťa.
(4) Podľa tohto článku nie je porušením práv, ak bol niekto pozbavený života v súvislosti s konaním, ktoré podľa zákona nie je trestné.
Ľudský život začína v momente počatia. Ľudský plod má základné práva ľudského plodu na dôstojný život v tele tehotnej ženy a práva nascitura, ak sa dieťa narodí živé. Ďalšie základné práva a práva nadobúda po narodení.
Podmienky pre umelé prerušenie tehotenstva, slovenský zákon:
§ 4 Žene sa umelo preruší tehotenstvo, ak o to písomne požiada, ak tehotenstvo nepresahuje 12 týždňov a ak tomu nebránia jej zdravotné dôvody.
§ 5 Žene možno umelo prerušiť tehotenstvo zo zdravotných dôvodov s jej súhlasom alebo na jej podnet, ak je ohrozený jej život alebo zdravie alebo zdravý vývoj plodu alebo ak ide o geneticky chybný vývoj plodu.
Žiadam zmenu (1) z „umelé prerušenie“ na umelé ukončenie tehotenstva (!); ide o nereverzibilný úkon (2) vypustenie § 4 a jeho náhrada taxatívnym vymenovaním prípustných a akceptovateľných dôvodov!
Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan
Zanechajte komentár
Chcete sa pripojiť k diskusii?Neváhajte prispieť!