Demontáž práva v štáte
Aby mohli zločinci ovládnuť demokraciu, museli najprv znefunkčniť právny štát Museli ho rozobrať – demontovať. Čiže vykonať demontáž právneho štátu.
Demontáž právneho štátu sa vykonala cez prijaté novely zákonov.
Začiatok demontáže sa uskutočnil dňa 7.5.1990, na zasadnutí spoločnej schôdze Federálneho zhromaždenia pri prijatí zákona 168/1990 Zb, ktorým sa mení a dopĺňa zákon o prokuratúre.
Podľa zákona 60/1965 Zb. o prokuratúre, ktorý platil do účinnosti novely platili okrem iných aj tieto ustanovenia
– § 1 ods.1: „Dozor nad dôsledným vykonávaním a zachovávaním zákonov a iných právnych predpisov ministerstvami a inými orgánmi štátnej správy, národnými výbormi, súdmi, hospodárskymi a inými organizáciami i občanmi patrí prokuratúre, na čele ktorej stojí generálny prokurátor Československej socialistickej republiky.“
– § 19 „Prokurátori pôsobia na to, aby sa orgány štátnej správy, národné výbory, hospodárske a iné organizácie, najmä i dobrovoľné spoločenské organizácie podieľali na zamedzovaní a predchádzaní trestnej činnosti a prispievali k prehĺbeniu výchovného pôsobenia trestného konania.“
Zákon 168/1990 Zb. nadobudol účinnosť ešte pred prvými slobodnými voľbami a to 1.6.1990.
Odvtedy sa už dozor prokuratúry nevzťahoval na súdy, hospodárske a iné organizácie. Taktiež sa vypustil celý § 19.
Z uvedeného vyplýva, že už 1.6.1990 sa prokuratúra zbavila dozoru nad dôsledným vykonávaním a zachovávaním zákonov súdmi, hospodárskymi a inými organizáciami a tiež prevencie v trestnej činnosti v štátnej a verejnej správe a hospodárskych organizáciách,.
Vytvorili sa tak podmienky na rozkradnutie našich štátnych podnikov.
Aby sa poškodení občania nemohli cez opravné prostriedky domôcť svojho práva a bohatí zlodeji aby neboli potrestaní, vytvorila sa kruhová obrana organizovaného zločinu, ktorú realizujú súdy a orgány činné v trestnom konaní.
Vytvorila sa cez prijaté novely Občianskeho súdneho poriadku, zákona o ústavnom súde a iných zákonov.
Príklady som uviedol v Petícií proti porušovaniu ľudských práv
Zanechajte komentár
Chcete sa pripojiť k diskusii?Neváhajte prispieť!