Ctené dámy a páni, ďalšia lacnota…
Prichádza s ochladením, nástupom jesene ako dôsledok horúčav. Takou je výzva. Hlúpa svojou zbytočnosťou a nadbytočnosťou. Výzva k samozrejmosti. Nepripúšťajúca odpor. S množstvom podpísaných pseudo osobností a celebrít, mentálne potrebných, potrebujúcich zviditeľnenie, pochvalu, uznanie, ocenenie a bulvárnu medializáciu.
Skupina ľudí, ktorí iniciovali a spísali výzvu, mierili ňou na nesprávny terč. Výzva mala byť adresovaná vláde USA, Nemecka, Francúzska a tým, ktorí sú za tento chaos priamo zodpovední.
Výzva a jej signatári sú príkladom, aké ľahké je vytvoriť ľahko manipulovateľné stádo a vohnať ho do jedného košiara.
Zamysleli ste sa nad faktom, že Európska únia je reálne v existenčnom a existenciálnom ohrození?!
Napadá mi vízia Thomasa Manna a Georgea Orwella o tom, ako ľudia z pohodlia svojich domovov, sediac pri svojich rádiách a televíziách, s napätým vzrušením ako pri horore, ale inak pokojne a odovzdane denne sledujú najnovšie správy o zániku sveta…
Európa je napadnutá zvonka aj z vnútra rozličnými trójskymi koňmi. Nielen inváziou utečencov…
Nik, kto vidí nešťastie, násilie a smrť často už takmer v priamom prenose a začerstva, takmer už pred vlastnými dvermi do svojho príbytku, nik, kto nie je emočne a citovo plochým, cynicky a ľahostajne zívajúcim psychopatom, dnes už nie je mimo, nie je slepý a hluchý…
Ľudia sedia v pohodlí svojich zatiaľ bezpečných domovov a médiá im ako na podnose s kávou čajom, sladkosťami a krekrami prinášajú aj správy o smrti utečencov na mori aj na súši, a už nebezpečne blízo aj ich obydlí…
Aby si to občania všimli, iniciátori výzvy sa zhodli, že ich práve ňou prebudia a aktivujú…
Ibaže Slováci sa po svojom úžasnom Veľkom Novembri z námestí a verejných priestranstiev vrátili domov, spokojní, že zrušili „ústredné kúrenie“ špinavú robotu vykonala pouličná luza, ako tá, ktorú nostalgici Tisovho štátu hrdo nazývajú Hlinkovou gardou a jej prví noví politickí nominanti…
Mnohí po dobu „nežnej“ ani pätu z domu od rádia a televízie nevytiahli a takmer všetci po nej uviazli doma pri telke a svojich počítačoch s internetom nadobro a dodnes, občas si odskočia (ak vôbec, polovica z nich ani to) k voľbám, po ktorých aj nevoliči nadávajú na svojich politikov ďalej…
Dnes občania slobodného, demokratického, nezávislého a suverénneho, samostatného a čo ja viem, ešte akého štátu sa vzájomne aktivizujú prostredníctvom médií, internetu a sociálnych sietí výzvami. Z priestoru kdesi medzi stoličkou a klávesnicou ich počítačov. Už ich vonku nevidno, iba občas pár magorov zľava i sprava najmä proti sebe.
Protagonistom výzvy: Buďte si istí, že toľko rozumu, koľko ho nemá Brusel, celkom určite má slovenská vláda. Utečenecká kríza, ktorú nemožno nazvať inak než inváziou, zaskočila každého. Nielen vás, dámy a páni. Vaša výzva je zbytočný humbug. Slovenská vláda koná ako vie a môže…
Výzva pseudo akčným „ľudskoprávnym“ mimovládkam a pseudo slovenským médiám: neobťažujte nás a vládu takýmito výzvami!
Česť a vďaka tým, verím že sú takí a tí, ktorí pomáhajú zo svojho vrecka, poskytli a mienia poskytnúť ubytovanie, stravu, oblečenie, obutie, dobrovoľne znášajú a chcú znášať zvýšené náklady a nároky na hygienu, energie s príslušenstvom plus možné osobné zdravotné a bezpečnostné riziká a neoznačujú sa za aktivistov, nepatria k mimovládkam. Sú svojprávni.
Z výzvy: „Stovky jednotlivcov a komunít dobrovoľne ponúklo pomoc. Práve títo ľudia môžu byť kostrou našej pomoci. Preto by vláda s nimi mala ihneď nadviazať komunikáciu a ponúknuť čo najväčšiu možnú podporu.“ Súhlas, ale vláda sa im nebráni, neskrýva sa a neuteká pred nimi. Štedro ich platí z našich daní a mimovládky sú platené aj zahraničím…
Štát pripraví príslušnú legislatívu pre rezort práce, sociálnych vecí a rodiny. Ibaže: či európske, či slovenské peniaze, ktože ich zarobí? Odkiaľ vzídu? Ako sa zmení spôsob ich prerozdeľovania a, kde napokon budú chýbať a pre koho nezvýšia?
Peniaze pre „ľudsko-právny“ stretí sektor pôjdu na štedré platy riaditeľov a pracovníkov mimovládok a úžasne sľubný biznis pre úradníkov štátnej a verejnej správy aj na „prilepšenie“ ako nenároková zložka mesačnej mzdy, o ktorú sa postarajú iniciatívne sami (oni už vedia, ako).
Na ich a nimi deklarovaný boj proti korupcii v štátnom sektore akosi zasa nezvýši.
Nech “osobnosti“ a „celebrity“ nešíria paniku a upokoja sa. To chce Müllerov „Kľud osobnosti“. A pokojne, s rozmyslom, položia sa na tieto otázky: Prečo na Slovensku pribúda dôchodcov v exekučnom konaní so zrážkami zo sociálnej poisťovne? Tento rok ich je už 30 tisíc…
Prečo práve dôchodcovia padajú do zákerných sietí úžerníckych nebankoviek? Len z vlastnej neopatrnosti? Je za tým len ich nezodpovednosť, alebo aj niečo iné?
Médiá múdre ako rádio nič, len varujú. Prečo na Slovensku pribúda sociálnych a ekonomických samovrážd rovnako ako na ľudskom nešťastí bohatnúcich exekútoroch?
KDE JE VÝZVA?
Sme slušní a dobrí ľudia. Každý za seba a svoju rodinu vieme, čo máme robiť a na ktorú stranu sa postaviť.
P.S. Aby aj v tejto veci čitateľom bolo jasno: netáram a len nepíšem, ale aj konám. Vecne, konkrétne, adresne. Podľa svojich možností a schopností. Konkrétni sociálne potrební adresáti mojej pomoci to vedia…
Ak viem a mám, tak hádam aj môžem a dám. Podelím sa aj s málom. A nehrám sa na aktivistu. Nerobím okolo seba zbytočný humbug. Jedni vyzývajú, druhí konanú aj bez výziev. So žiadnou mimovládkou nemám nič spoločné.
Ááaa, však kto chcete, podpisujte. Bude vás aspoň viac…
Tu je, lacnota: http://www.vyzvakludskosti.sk/
No, keď už ste tu, zvážte, čo je vecne zmysluplnejšie:
http://www.podpisem.sk/nasilieprotizenam/
(k tejto petícii viac môj predošlý článok)
Kto stojí na čele Výzvy za ľudskosť? Väčšina z iniciátorov je napojená na slniečkarsky Dennik N, čo vysvetľuje mieru podpory, ktorú ním výzva dostala. Tvrdenia, že oni nemajú nič spoločné s politikou a mimovládkami sú lož. Výzva je gestom nekompetentných (riešenie príčin, nie dôsledkov, neprinášajú).
Časť zoznamu iniciátorov výzvy: Ján Orlovský: Nadácia otvorenej spoločnosti, Natália Tomeková, manžérka detto, Martin Dubéci: Think tank Alfa, bloger Denníka N, Róbert Slovák: Reklamná agentúra Respect APP a bloger denníka SME, Lucia Štasselová: politička, poslankyňa za mestskú časť Bratislava-Ružinov, blogerka Denníka N, Jakub Ptačin: občiansky aktivista, Samo Marec: bloger Denníka N, Martin Poliačik: politik SaS.
Zanechajte komentár
Chcete sa pripojiť k diskusii?Neváhajte prispieť!