Čo vám dnešní politici neponúkajú? – časť 6.
Predstavte si, že týchto 1 300 prameňov tečie i teraz v túto chvíľu, a s nimi nám i teraz v tejto chvíli odteká naša vyššia životná úroveň, nové pracovné miesta a celá prosperita Slovenska. Kto a kedy to plytvanie zastaví?! Švajčiarsko je známe vo svete svojím bankovníctvom a prečo by Slovensko nemohlo byť o pár rokov známe po celom svete svojím kúpeľníctvom?! Prečo by po otázke: „Kde je Slovensko?“ Nemohla byť odpoveď cudzinca: „Aha, to je predsa tá nová kúpeľná svetová veľmoc!“
Toto je vízia, ktorú ponúkam celému Slovensku a vám milí spoluobčania. Múdri ľudia na významných štátnych postoch, dali šancu múdrym projektom a tie postavili na nohy Čínu, Fínsko, Nórsko i Malajziu. Bez múdrych rozhodnutí politikov a štátnej podpory by nikdy nevznikli ani „Ázijské tigre“. Príkladov múdrej politickej podpory zo strany štátu je po celom svete dosť. Každá z týchto ekonomík je iná. Tieto štáty však rozvíjali len to, na čo mali najlepšie zdroje a preto boli úspešní. To je tajomstvo ich úspechu. Keby rozvíjali to, čo nemajú, tak by boli naopak neúspešní!
Konkurovať môžeme Európe a svetu tým, čo máme a my máme 1 300 nevyužitých prameňov roztrúsených po celom Slovensku, kde je teraz prevažne len chudoba a bieda! Nestačí len meniť vlastníctvo, ale treba hlavne meniť myslenie. Nové kúpele, to sú predsa nové služby a nové služby to sú predsa nové pracovné miesta, ktoré dajú prácu aj v tých najťažšie skúšaných regiónov. Spoľahnime sa na našu krásnu slovenskú prírodu a tá nás dokáže zamestnať a uživiť nás všetkých. Múdrym a morálnym však treba dať v politike priestor a bude aj na Slovensku pre každého práce dosť. Hodnota každého človeka sa ukazuje v jeho nápadoch, projektoch a jeho myslení a konaní dobra a nie zla. Keď, Slovensko a africká Botswana získali rovnaké hodnotenie v rebríčku konkurencieschopnosti Svetového ekonomického fóra a spomedzi európskych krajín patrí Slovensko medzi najhoršie v Európe, lebo za Slovenskom skončila len Ukrajina, Chorvátsko, Moldavsko a Grécko, tak keď počujem ako sa líder politickej strany chváli, že dlhé roky sú stabilnou politickou stranou na politickej scéne Slovenska, tak na základe týchto výsledkov môžeme povedať, že stabilne a dlhodobo brzdia svojou politikou rozvoj ekonomiky Slovenska. Veď aj toto je jasný varujúci výsledok ich doterajšej politiky.
Najväčšou silou firmy, spoločnosti i celej ekonomiky sú len múdri a morálni ľudia. Dajme im šancu a priestor. Budúcnosť Slovenska a jeho ekonomiky bez inovácii a kreatívnych ľudí neexistuje. Aj priemyselné revolúcia, ktorá prebehla v 18. a 19. storočí, bola predsa v rukách priekopníckych podnikateľov a nie politikov! Keby o všetko rozhodovali len neschopní politici, tak vývoj by sa už dávno zastavil. Dnes je 21. storočie a nie 18. storočie. Vtedy priemyselná revolúcia bola produktom tvorivých a inovatívnych ľudí a aj dnes žiadna revolúcia bez inovatívnych ľudí nemôže existovať. V roku 2000 bola prijatá tzv. Lisabonská stratégia, ktorej hlavným cieľom bolo vytvoriť z EÚ do roku 2010 najlepšiu znalostnú ekonomiku na svete. Je rok 2012 a namiesto toho sme sa ocitli v najhoršej ekonomickej kríze a bude ešte horšie.
Ekonomická kríza je hlavne krízou politickou. Chýbajú nám stále ozajstné politické osobnosti. Musíme si však uvedomiť aj to, že nemôžeme milovať Slovensko a voliť tých politikov, ktorí nielenže nemilujú, ale nenávidia naše Slovensko. Ktorí sú to politici? Nemilujú a nenávidia Slovensko tí politici, ktorí ho cez rôzne špinavé politické kauzy okradli, ktorí svojimi sľubmi svojich voličov oklamali, a ktorí Slovensku viac vzali, ako Slovensku dali.
O africkom štáte Nigéria sa hovorí, že pre obyčajného Nigérijčana je politickým lídrom len ten politik, ktorý je schopný uprednostňovať členov vlastnej rodiny na úkor iných rodín a ktorý je schopný uprednostňovať vec svojho kmeňa nad blaho národa. Výsledok takejto politiky je potom jasný. Nigéria v rebríčku vnímania korupcie je až na 143. mieste. Otázka pre nás občanov Slovenska znie: Je politika našich politických strán a politických lídrov, ktorí uprednostňujú pred odbornosťou straníckosť iná? Nie je Slovensko v tomto ponímaní, tiež africkým štátom?
P.S. „Hodnotenie človeka má vychádzať z toho, čo dáva, nie z toho, čo je schopný získať.“ A. Einstein
Pokračovanie na budúce.
Podporte toho, koho podporiť treba a nepodporte už toho, koho podporiť netreba. Preto šírte toto posolstvo ďalej, lebo len vďaka vám sa môže niečo v tejto politike a ekonomike naozaj už čoskoro zmeniť. Ďakujem. Ukážky sú z autorovej e – knihy: Lekcie z demokracie
Zanechajte komentár
Chcete sa pripojiť k diskusii?Neváhajte prispieť!