Čo vám dnešní politici neponúkajú? – časť 5.
Osloví tento ideový strategický ekonomický projekt vytvorený pre prosperitu celého Slovenska aj našich politikov? Viem, táto vízia a tento projekt si žiada veľa odborníkov z rôznych oblastí, veľa nadšencov, veľa úsilia, veľa práce, veľa investícií, veľa dobrého marketingu a veľa schopných ľudí, ale hlavne múdrych politikov aby sa mohla táto vízia novej ekonomiky Slovenska naozaj naplniť. Netreba však zabudnúť, že tento rozvojový projekt Slovenska je na rozdiel od tých iných a draho zaplatených projektoch postavený na reálnych faktoch a nie na bájkach. Poučme sa aj od amerického prezidenta Roosevelta. Za jeho éry sa masívne investovanie do infraštruktúry USA vyplatilo. Budovanie kúpeľníctva, ako priemyslu je predsa o tom istom. Vytvoria sa tu celkom nové pracovné miesta, ktoré dajú prácu ľuďom a po politikovi, ktorý využije tento projekt kúpeľníctva tu aj niečo naozaj niečo dobre zostane. Ako pekne by to znelo, že slovenské kúpeľníctvo sa stalo svetovým za politika XY?
Takú veľkú príležitosť by Slovensko na svoj ekonomický i sociálny rozvoj premeškať nemalo. Nemorálni a nemúdri politici nás do dnešnej krízy dostali. Preto, len múdri a morálni politici nás z tejto krízy môžu dostať. Podnikanie postavené len na tom, že pár ľudí síce nenormálne zbohatne a väčšina obyčajných občanov bude okradnutá a zahnaná do biedy, tak to už nie je podnikaním, ale len bezcharakterným okrádaním. Tento zlodejský biznis a toto zlodejské podnikanie nie je už podnikanie, ale len okrádanie. Kúpeľný biznis však ponúka inú ekonomiku a inú prosperitu pre celé Slovensko!
Už len týchto: „10 x áno pre budovanie kúpeľného biznisu na Slovensku.“ jednoznačne dokazuje, že Slovensko má veľký prírodný a ekonomický potenciál, ktorým sa aj dnes stále mrhá, a aj preto je zbytočne veľa nezamestnaných a životná úroveň väčšiny obyčajných občanov neustále klesá! Politika tohto štátu by mala začať masívne investovať do rozvoja kúpeľníctva! Slovensko má svetové prírodné pramene a je krásne. Slovensko má na to, aby sa stalo v kúpeľníctve svetové.
Ako vlastne reálne funguje každá ekonomika štátu? Môj výdavok, je vaším príjmom. Ja tak zamestnám vás, a vy zamestnáte mňa. Okolo toho uzavretého ekonomického kruhu a princípu sa točí zdravá ekonomika. Keď však začneme šetriť tam kde nemáme, potom ja si nebudem môcť dovoliť výdavok, a vy tak nebudete mať príjem. Potom sa stane to, že ja nezamestnám vás, a vy nezamestnáte mňa. Obidvaja ostaneme chudobní a celý štát sa tak nakoniec ocitne v ekonomickej i spoločenskej depresii. Neinvestovaním do múdrych projektov sa preto ekonomika brzdí a nie roztáča. Slovensko preto dnes potrebuje investovať do múdrych a morálnych projektov, ktoré reálne a dlhodobo vytvoria nové pracovné miesta, ktoré sa nedajú zo Slovenska za 6 mesiace premiestniť k lacnejšej pracovnej sile, ako to funguje pri automobilovom priemysle. Netreba zabúdať aj nato, že aj keď tu „montážny priemysel“ ostane ešte pár rokov, tak aj tak automobilová robotizácia bude neustále znižovať počet pracovných miest.
Slovensko môžu zachrániť len kreatívni ľudia plní skvelých nápadov, lebo len títo ľudia môžu Slovensko zachrániť a posunúť ďalej. Kúpeľníctvo považujem pre Slovensko za jedno z kľúčových odvetví. Sú to predsa služby čo vedia na seba naviazať tisícky pracovných miest a čo je veľmi dôležité po celom Slovensku! Zamestnanosť tak postupne stúpne v každom regióne. Len tak, možno čo najskôr dosiahnuť reálne pokles nezamestnanosti a konečne rozvoj životnej úrovni aj nás všetkých obyčajných občanov Slovenska a nielen tých vyvolených a zvolených! Táto nová stratégia kúpeľnej ekonomiky môže využiť všetky naše rezervy, ktoré Slovensko teraz trestuhodne zanedbáva.
Komu sa podarí naplniť tento projekt, tak ten môže naozaj bez klamstva garantovať vyššie platy učiteľom, zdravotným sestrám, úradníkom a vôbec platy všetkým, a samozrejme aj vyššie dôchodky dôchodcom! Opakujem, len silná ekonomika môže byť sociálnou ekonomikou! Už naozaj nemôžem počúvať tie ich cez 20 ročné výhovorky, že niet peňazí. Keď niet peňazí, tak treba spúšťať nové múdre projekty, ktoré tie peniaze vyprodukujú a nie škrtať a čakať, že niekto cudzí zo zahraničia bude za nás zachraňovať našu slovenskú ekonomiku. Táto politická naivita sa v politike i ekonomike trestá a doplatia na ňu hlavne obyčajní občania. Škrtať výdavky, tak to dokáže naozaj každý, ale vytvárať tisícky nových pracovných príležitosti po celom Slovensku, tak to už nedokáže každý, to dokáže len naozaj veľkí politici a štátnici.
Kúpeľníctvo by sa mohlo stať významným motorom slovenskej ekonomiky. V socializme sa verilo, že všetko vyrieši štát a nevyšlo to, v kapitalizme sa verilo, že všetko vyrieši trh a súkromné vlastníctvo, ale nevyšlo to, čo dokazuje aj táto kríza. Ja neverím, že krízu vyrieši, len socializmus, či len kapitalizmus. Ja verím a som o tom presvedčený, že krízu môžu vyriešiť len múdri a morálni politici. Prečo? Lebo každá kríza vznikla na základe hlúpych rozhodnutí, hlúpych a nemorálnych politikov. Preto už netreba čakať, ale treba konať. Ja som začal konať ponukou tohto ideového projektu s úplne novou a revolučnou víziou a stratégiou Slovenska. Kto sa pridá ďalší?
Je podľa mňa naivné si myslieť, že Slovensko sa môže stať „ekonomickým tigrom“ v IT technológiách, v ktorých sú dnes bezkonkurenčne vpredu v USA a Ázii. Aj keď aj my máme svetové firmy v IT, tak tie tiež nedokážu vytvárať tisícky pracovných miest. My sa môžeme stať len „Slovenským ekonomickým vlkom“ a využiť to, čo nám naša príroda ponúka a je toho veľmi veľa. Tak, ako neexistuje odpad, ale existuje len naša neschopnosť, ako aj z odpadu urobiť nový produkt. Tak, neexistujú len pramene, ale aj naša neschopnosť, ako z nich postaviť novú ekonomiku a nový priemysel na Slovensku!
P.S. „Vo chvíli, keď budú všetci chcieť, sa všetko uskutoční.“ F. M. Dostojevský
Pokračovanie na budúce.
Podporte toho, koho podporiť treba a nepodporte už toho, koho podporiť netreba. Preto šírte toto posolstvo ďalej, lebo len vďaka vám sa môže niečo v tejto politike a ekonomike naozaj už čoskoro zmeniť. Ďakujem. Ukážky sú z autorovej e – knihy: Lekcie z demokracie
Zanechajte komentár
Chcete sa pripojiť k diskusii?Neváhajte prispieť!