Čo vám dnešní politici neponúkajú? – časť 4.
Po. 6. Rozvojom kúpeľníctva vzniknú na Slovensku nové služby, ktoré radikálne znížia nezamestnanosť a čo je dôležité nielen lokálne, ale celoslovensky. Prečo? Lebo pramene a nové kúpeľné oblasti možno rozvíjať aj v tých najzaostalejších regiónov Slovenska. Výskyt zdrojov je taký, že budovanie nových kúpeľov je možné skoro po celom Slovensku! Aj toto je dôležitý a významný strategický prvok tohto projektu, lebo tento projekt môže pomáhať všetkým krajom po celom Slovensku, a teda nepomáha len rozvoju Bratislavského regiónu! Aj vďaka tejto novej stratégii sa rozvinie naozaj celé Slovensko a nie len Bratislava. Preto všetky dostupné štátne zdroje je treba využiť na túto stratégiu. Nezabudnime, že čo dnes zasejeme, to budeme už o pár rokov žať. Keď však nič nezasejeme, tak nemôžeme v budúcnosti ani nič žať. Aj teraz v tejto chvíli nám z našich prameňov zbytočne vytekajú milióny a celkom nové pracovné miesta, ale nebojte sa nikoho z našich politikov to netrápi. Špinavé politické kauzy sú dôležitejšie a preto sa nedivte, že žneme len svetovú nezamestnanosť a nie zamestnanosť. Garantujem vám, že keď tento projekt budú realizovať múdri a morálni ľudia, tak Slovensko prestane mať problémy s vysokou nezamestnanosťou a Slovensko už nebude o politike „uťahovaní si opaskov“, ale o prosperite. Slovensko začne konečne robiť rekordy v zamestnanosti a nie ako doteraz v nezamestnanosti. Keď všetko pôjde ako má, tak podľa mojich odhadov sa môže Slovensku postupne dopracovať už za 8 rokov k dnes neskutočnej okolo 4 % nezamestnanosti! Moc však musia mať morálni a múdri politici.Viem, sú to šokujúce čísla, ale na dobre stavebne i marketingovo rozbehnutý kúpeľný biznis sa naviažu samozrejme aj iné služby a tento synergický efekt bude potom šokujúco ohromujúci.
Po. 7. Nezabudnime, že bohatá Európa starne, moderná medicína predlžuje život bohatých európskych dôchodcov, ktorých neustále pribúda. Ak naši politici pri moci zrealizujú túto víziu a stratégiu, ktorú im aj touto cestou ponúkam v tomto strategickom ideovom projekte a začne sa masívne investovať do tohto kúpeľného biznisu, tak na Slovensku vznikne naozaj slovenská ekonomika a dostaneme sa tak postupne z dnešnej „autopasce“. Myslím si, že Slovensko nie je žiadna svetová veľmoc vo výrobe automobilov. My tie auta len montujeme zo súčiastok, ktoré vyvinuli a vyrobili niekde inde. Z tohto pohľadu sa na samotnom aute podielame hlavne prácou a tá v hodnote auta tvorí asi len pár percent. Buďme preto realisti a nie utopisti. Nebuďme hrdí nato, čo nie je naše. Preto buďme už dnes na odchod tohto montážneho priemyslu pripravení a nebudeme potom týmto odchodom zaskočení. Som presvedčený, že naše počty prameňov, kvalita prameňov, ceny, naše kvalitné služby a naša kreatívna propagácia našich nových kúpeľov priláka k nám milióny bohatých dôchodcov a to nielen z Európy, ale aj z bohatých krajín celého sveta!
Po. 8. Slovensko je malé, nemá nerastné suroviny, nemá technológie a preto nemôže konkurovať svetu ani nerastným bohatstvom a zatiaľ ani svetovými technológiami. Dnešný montážny priemysel padne, lebo lacnej pracovnej sily je vo svete stále dosť. Dokonca v kríze tej lacnej pracovnej sily ešte viac pribúda. Svetu a bohatým Európskym krajinám môžeme konkurovať len svetovým počtom 1 300 minerálnych prameňov, ktoré nevyužívame a počtom 137 kúpeľných lokalít, z ktorých ako tak využívame len 26. Tu sú veľké rezervy, na veľký rozvoj Slovenska, ktoré sa však dajú využiť len vtedy, keď správni ľudia budú sedieť na správnych miestach. Mne je fakt jedno, či tomuto vizionárskemu projektu pomôžu politici červení, modrí, či fialoví, hlavne nech tento projekt môže začať pomáhať obyčajným občanom, čo najskôr. Na Slovensku momentálne nevidím iné zdroje, ktoré by mohli pomôcť a) celoslovenskej ekonomike b) všetkým regiónom naraz. Bez rozvoja kúpeľného biznisu budeme mať vážne ekonomické problémy so všetkými negatívnymi sociálnymi dôsledkami! Môže dôjsť k radikálnemu prepadu ekonomiky a po odchode montážneho auto priemyslu až bankrotu Slovenskej ekonomiky. Vy poznáte iné celoslovenské projekty, veľké nápady našich politikov a politických strán, na ktoré by sa mala naša Slovenska ekonomika celoslovensky špecializovať a v čom by mala vynikať? Ja , nie. Okrem všeobecných fráz neviem, aký konkrétny a nosný priemysel Slovensko buduje. Dnešný globálny trh neprináša len veľké výhody, ale aj veľké riziká. Keď nezačne Slovenská ekonomika v niečom reálne a dobre vynikať, tak bude upadať lebo sa „utopí v mori“ iných celosvetových ponúk.
Po. 9. V kúpeľníctve ide o zdravie, a zdravie je to najcennejšie, do čoho musí každý človek vždy investovať! Toto je ďalší tromf a dôkaz prečo sa má Slovenská ekonomika špecializovať na zdravie a relaxáciu. Každý človek v Európe i vo svete potrebuje zdravie a potrebuje sa o svoje krehké zdravie dôkladne starať. Na cestách ročne pribúda po celej Európe tisíce vozičkárov, ktorí sú odkázaní na kúpeľnú starostlivosť a liečbu. Obyvateľstva vo svete i v Európe pribúda, životné prostredie sa neustále zhoršuje a to narúša zdravie. Práve kúpeľný priemysel je priemyslom, ktorý neznečistí životné prostredie, ale naopak bude životné prostredie chrániť. Práve pri súčasnom nezdravom životnom štýle so sedavým zamestnaním, stresmi, nedostatkom pohybu, workoholizmom a podobnými rizikovými faktormi, tzv. civilizačných chorôb nadobúda kúpeľníctvo stále väčší význam. Spája sa v ňom navzájom liečba, prevencia, relax i spoločenský život, a podľa svetových štatistík kúpeľníctvo vzrastá nebývalou mierou! Naše kúpeľníctvo bolo orientované predovšetkým na liečbu, ale v súčasnosti sa od neho vyžaduje, aby bolo aj rekreačné, relaxačné a dovolenkové. Aj manažéri si uvedomujú, že sa oplatí investovať do prevencie svojho zdravia, lebo ich posty sú náročné a preto sa treba zamerať i na túto ekonomicky silnú klientelu.
Po. 10. Naše kúpele sú zamerané na liečbu chronických ochorení, na rehabilitáciu a na cielenú prevenciu chorôb a relax pre vyťažených ľudí a dôchodcov. Americké kúpeľníctvo sa zaoberá hlavne kultom tela a krásy, teda skôr na skrášlenie a nie na liečenie. Bez štátnej podpory a bez strategického rozvoja kúpeľníctva na Slovensku budeme mrhať týmito zdrojmi ďalej. Čas jednoznačne ukázal, že len súkromné kúpeľné podniky na rozvoj kúpeľníctva, ako nového priemyslu pre rozvoj celého Slovenska nestačia. Je potreba zapojiť do rozvoja štátu štát a ich najvyššie postavených služobníkov, ktorých cieľom je rozvíjať Slovensko, ktoré si zaslúži väčšiu prosperitu, ako ju má dnes. Ekonomiku Slovenska je treba postaviť na pevných základoch, ktoré sa nemôžu zo Slovenska nikde vyviezť! To, že tento projekt výstavby nových kúpeľov a renovácii tých starých kúpeľov dá ihneď prácu tisíckam v sektore stavebníctva, netreba ani zvlášť pripomínať. Preto nepodporiť tento projekt „10 x áno pre budovanie kúpeľného priemyslu na Slovensku.“ môže znamenať ísť proti občanom a záujmom Slovenska.
P.S. „Človek je taký, aké sú jeho skutky.“ A. Moravia
Pokračovanie na budúce.
Podporte toho, koho podporiť treba a nepodporte už toho, koho podporiť netreba. Preto šírte toto posolstvo ďalej, lebo len vďaka vám sa môže niečo v tejto politike a ekonomike naozaj už čoskoro zmeniť. Ďakujem. Ukážky sú z autorovej e – knihy: Lekcie z demokracie
Zanechajte komentár
Chcete sa pripojiť k diskusii?Neváhajte prispieť!