Čína vraj zaplavuje Európu chybnými zdravotníckymi prístrojmi a protetikou
Rastúci počet európskych krajín denne uvádza, že milióny kusov zdravotníckych pomôcok z Číny, aby kompenzovala vynútený dočasný núdzový stav vo väčšine krajín, a pomohla im a sebe (obchod), sú chybné a nepoužiteľné.
V Španielsku ministerstvo zdravotníctva odhalilo, že 640 000 koronavírusových testov, ktoré zakúpilo od čínskeho dodávateľa, bolo chybných. Okrem toho boli chybné ďalšie milióny koronavírusových testov doručených aj 30. marca. Preberanie a kontrola čínskej zásielky v Španielsku:
Česká spravodajská stránka iRozhlas informovala, že 300 000 testovacích súprav koronavírusu dodávaných Čínou mala chybovosť 80%. Ministerstvo vnútra Českej republiky zaplatilo za súpravy 2,1 milióna dolárov.
Hovorca nemocnice v holandskom meste Eindhoven uviedol, že čínski dodávatelia predávajú „veľa odpadu … za vysoké ceny“.
Downing Street č. 10 (sídlo britského predsedu vlády) verí, že Čína sa počas pandémie snaží vybudovať svoju hospodársku moc pomocou dravých ponúk pomoci krajinám na celom svete.
„Brutálnou pravdou ale je, že sa zdá, že Čína porušuje bežné pravidlá správania vo všetkých oblastiach života – od zdravotnej starostlivosti po obchod a od manipulácie s menou po vnútornú represiu. Príliš dlho sa Čína snažila získať obchod; keď sa však zbavíme tejto hroznej pandémie, je nevyhnutné, aby sme všetci prehodnotili tento vzťah a postavili ho na oveľa vyváženejší a čestnejší základ. “ – bývalý vodca Konzervatívnej strany Spojeného kráľovstva Iain Duncan Smith.
Pracovníci triedia osobné ochranné prostriedky, ktoré dostali od Číny, v sklade vo Valencii v Španielsku 25. marca 2020. (Foto: Juan Carlos Cardenas / Pool / AFP prostredníctvom Getty Images)
Tieto odhalenia podnecujú nedôveru v úsilie o styk s verejnosťou zo strany čínskeho prezidenta Xi Jinpinga a jeho komunistickej strany na vykreslenie Číny ako novej svetovej humanitárnej superveľmoci.
28. marca bolo Holandsko nútené upozorniť Čínu, že asi 1,3 milióna tvárových masiek vyrobených v Číne, nespĺňa minimálne bezpečnostné normy pre zdravotnícky personál. Takzvané masky KN95 sú lacnejšou čínskou alternatívou k americkej norme N95, ktorá je v súčasnosti na celom svete nedostatočná. KN95 nezapadá na tvár tak pevne ako N95, čím potenciálne vystavuje zdravotnícky personál koronavírusu.
Viac ako 500 000 masiek KN95 už bolo distribuovaných do holandských nemocníc a stiahnutých: „Keď boli masky doručené do našej nemocnice, okamžite som ich odmietol,“ informoval holandský verejný vysielateľ NOS zdravotnícky pracovník: „Ak sa tieto masky správne nezalepia, vírusové častice môžu jednoducho prejsť. Nemôžeme ich použiť. Sú pre našich ľudí nebezpečné.“
Holandské ministerstvo zdravotníctva v písomnom vyhlásení vysvetlilo :
„Prvá zásielka od čínskeho výrobcu bola čiastočne doručená minulú sobotu. Ide o masky s certifikátom kvality KN95. Počas inšpekcie sa zistilo, že táto zásielka nespĺňa náš štandard kvality. Časť tejto zásielky už bola doručená poskytovateľom zdravotnej starostlivosti; Zvyšok nákladu bol okamžite zadržaný a už nebol ďalej distribuovaný.
„Druhý test tiež ukázal, že masky nespĺňajú náš štandard kvality. Teraz sa rozhodlo, že celá táto zásielka sa nebude používať. Nové zásielky sa podrobia ďalším testom funkčnosti.“
Holandský denník NRC Handelsblad zo 17. marca: „Holandsko malo zásobu jednorazových masiek len na pár dní. Letecká zásielka z Číny (streda) neštandardnou kvalitou masiek spôsobila, že Holandsko ostalo kvalitou zásielky sklamané a zaskočené.
Hovorca nemocnice v holandskom meste Eindhoven uviedol, že čínski dodávatelia predávajú „veľa odpadu“ za vysoké ceny“.
V Španielsku medzitým ministerstvo zdravotníctva 26. marca odhalilo, že 640 000 koronavírusových testov, ktoré zakúpilo od čínskeho predajcu, bolo chybných. Testy, ktoré vyrába spoločnosť Shenzhen Bioeasy Biotechnology Company v provincii Guangdong, mali presnú mieru detekcie menšiu ako 30%.
2. apríla španielske noviny El Mundo informovali, že získali úniky dokumentov, ktoré preukazujú, že spoločnosť Bioeasy klamala vládu o presnosti testov. Bioeasy písomne tvrdil, že jeho testy mali presnú mieru detekcie 92%. Lož.
Španielska vláda tiež 2. apríla odhalila, že aj ďalšie milióny korona vírusových testov dodaných do Španielska 30. marca iným čínskym výrobcom boli tiež chybné.
25. marca španielska vláda oznámila, že kúpila zdravotnícke potreby z Číny vo výške 432 miliónov EUR (470 miliónov USD) a že čínski predajcovia požadovali, aby boli zaplatené vopred pred uskutočnením dodávok.
Španielsky minister zdravotníctva Salvador Illa vysvetlil: „Kúpili sme a zaplatili 550 miliónov masiek, ktoré začnú prichádzať teraz a budú aj v nasledujúcich 8 týždňoch. V nasledujúcich piatich týždňoch dorazí 11 miliónov rukavíc. Pokiaľ ide o rýchle testy, získali sme 5,5 milióna mesiacov marec a apríl. Okrem toho dostaneme 950 respirátorov počas mesiacov apríl až jún. Spravujeme nákup ďalších zariadení.“
Nie je vôbec jasné, ako bude španielska vláda schopná zaručiť kvalitu týchto nových hromadných nákupov alebo ako by získala kompenzáciu, ak by výrobky z Číny boli opäť neštandardné.
28. marca francúzska vláda, ktorá má zrejme zásoby len pár týždňov, oznámila , že si objednala už viac ako miliardu tvárových masiek z Číny. Nie je jasné, či by problémy s kontrolou kvality, ktoré zažívajú iné európske krajiny, ovplyvnili nákupné plány aj Francúzska.
Kvalitu čínskych zdravotníckych potrieb kritizovali aj ďalšie krajiny – v Európe aj mimo nej:
Slovensko 1. apríla: predseda vlády Igor Matovič uviedol, že tých viac ako milión koronavírusových testov dodaných Čínou za hotovostnú platbu vo výške 15 miliónov EUR (16 miliónov dolárov) je nepresných a nedokáže zistiť COVID-19. „Máme veľa testov a nie je ich potrebné využívať,“ povedal. „Mali by byť hodené priamo do Dunaja.“
Čína ale vraj obvinila slovenských zdravotníckych pracovníkov z nesprávneho používania testov.
Malajzia 28. marca prijala zásielku zdravotníckych pomôcok venovanú Čínou, ktorá pozostávala z testovacích súprav, lekárskych tvárových masiek, chirurgických masiek a iného osobného ochranného vybavenia. Vedúci predstaviteľ ministerstva zdravotníctva Noor Hisham Abdullah povedal, že testovacie súpravy budú vyhodnotené z hľadiska presnosti po tom, ako sa zistí, že predchádzajúce testovacie súpravy z Číny boli chybné: „Toto je iná značka ako tá, ktorú sme testovali predtým.“ Posúdia novú testovaciu súpravu schválenú FDA.
„Čínsky veľvyslanec ma ubezpečil, že je presnejšia ako tá druhá, ktorú sme testovali.“ Abdullah predtým uviedol, že presnosť čínskych testov „nebola veľmi dobrá“.
Turecko 27. marca: Turecký minister zdravotníctva Fahrettin Koca uviedol, že Turecko vyskúšalo niekoľko testov na koronavírusy vyrobených v Číne, ale orgány „z nich neboli spokojné“. Profesorka Ateş Kara, členka pracovnej skupiny koronavírusu tureckého ministerstva zdravotníctva, dodala, že šarža testovacích súprav bola presná iba na 30 až 35%: „Skúsili sme ich. Nefungujú. Španielsko ich prijatím a použitím urobilo veľkú chybu.“
Česká republika 23. marca: Česká spravodajská stránka iRozhlas informovala, že 300 000 testovacích súprav koronavírusov dodávaných Čínou mala chybovosť 80%. Ministerstvo vnútra Českej republiky zaplatilo za súpravy 2,1 milióna dolárov. 15. marca české médiá odhalili, že čínski dodávatelia podvrhli českú vládu potom, čo zaplatili vopred za dodávku piatich miliónov tvárových masiek, ktoré mali byť dodané 16. marca.
30. marca Čína vyzvala európske krajiny, aby „nepolitizovali“ obavy a zistenia týkajúce sa kvality zdravotníckych potrieb z Číny. „Problémy by sa mali náležite riešiť na základe faktov, nie politických interpretácií,“ uviedla hovorkyňa ministerstva zahraničných vecí Hua Chunying.
1. apríla čínska vláda zmenila tón a oznámila, že zvyšuje dohľad nad vývozom testovacích súprav koronavírusu vyrobených v Číne. Čínski vývozcovia testov na koronavírusy musia teraz získať osvedčenie od Národnej správy zdravotníckych výrobkov (NMPA), aby ich mohla colná agentúra Číny schváliť.
Čínsky telekomunikačný gigant Huawei medzitým oznámil, že prestane s darmi masiek európskym krajinám v dôsledku údajne hanlivých komentárov vedúceho zahraničnej politiky EÚ Josepa Borrella.
24. marca Borrell v blogovom príspevku napísal, že Čína sa zapája do „politiky štedrosti“, ako aj do „globálnej bitky o zásluhy na boji s Covid-19“.
26. marca úradník Huawei informoval bruselskú spravodajskú službu Euractiv, že v dôsledku komentárov Borrella, by spoločnosť mohla ukončiť svoj darovací program, pretože sa nechce zapojiť do hry o geopolitickú moc medzi USA a Čínou.
28. marca spoločnosť Huawei zaplatila za obsah v publikácii Politico Europe. Hlavný predstaviteľ Huawei pri EÚ, Abraham Liu, napísal:
„Dovoľte mi objasniť, že nikdy sme sa nesnažili získať žiadnu publicitu alebo láskavosť v žiadnej krajine podľa toho, čo robíme. Rozhodli sme sa vedome rozhodnúť o tom, že veci nebudeme zverejňovať. Naša pomoc nie je podmienená a nie je súčasťou žiadnej obchodnej alebo geopolitickej stratégie, ako niektorí tvrdili. Sme súkromná spoločnosť. Snažíme sa ľuďom pomáhať čo najlepšie z našich schopností. To je všetko. Neexistuje žiadna skrytá agenda. Nechceme ani nič na oplátku.“
30. marca BBC informovala, že Huawei konal tak, akoby sa nič nezmenilo od začiatku koronavírusovej krízy:
„To môže byť na strane spoločnosti naivné. Aj keď sa nič nezmenilo, pokiaľ ide o technické a bezpečnostné otázky týkajúce sa vybavenia spoločnosti Huawei, politická klíma pre spoločnosť sa určite zhoršila.“
„Príbeh v nedeľu cez víkend spôsobil, že Downing Street už varuje, že Čína bude čeliť čelí vyúčtovaniu za dezinfo a manipuláciou s info o koronavíruse. Mienil zrejme finančné kompenzácie A politické dôsledky.
„A to pravdepodobne povzbudí tých poslancov, ktorí hovoria vláde, že by žiadna čínska spoločnosť nemala mať možnosť hrať dôležitú rolu v infraštruktúre v Spojeného kráľovstva.“
Britské noviny Daily Mail 29. marca informovali, že britský premiér Boris Johnson a jeho spojenci v parlamente sa kvôli kronavírusovej kríze už „obrátili“ na Čínu:
„Ministri a vedúci predstavitelia Downing Street uviedli, že komunistický štát teraz čelí „vyúčtovaniu“ za jeho postoje a dezinfoormácie k prepuknutiu choroby a riskuje, že sa stane „štátom pariah“ (nedôveryhodný štát).
28. januára Johnson udelil spoločnosti Huawei úlohu v britskej mobilnej sieti 5G, čo veľmi frustruje úsilie Spojených štátov vylúčiť spoločnosť zo západnej komunikácie budúcej generácie, ktorá, ako sa zdá, dá použiť aj na špionáž.
Londýnske Financial Times informovali, že americký prezident Donald J. Trump vo veci osobne telefonoval Johnsonovi, ktorý teraz čelí tlaku zo strany svojho kabinetu, ako aj poslancov GB parlamentu, aby zmenil svoje rozhodnutie voči Huawei a čínskej 5G technológii.
Potom, čo čínski predstavitelia obvinili Spojené štáty a Taliansko z pandémie koronavírusov, denník Daily Mail uviedol správu zo zdroja britskej vlády:
„Prebieha nechutná dezinformačná kampaň a je neprijateľná. Čínska vláda vie, že šíri lži.“
„Pán Johnson bol varovaný vedeckými poradcami, že oficiálne vyhlásené štatistické údaje o počte prípadov koronavírusu v Číne by sa mohli 15 až 40-krát zhoršiť.“ A DS stále 10 verí, že Čína sa počas pandémie snaží vybudovať svoju hospodársku moc pomocou „dravých ponúk pomoci“ krajinám na celom svete.
„V dôsledku prepuknutia vírusu Covid-19 sa odložilo veľké hodnotenie britskej zahraničnej politiky a bude pokračovať až po vyhodnotení koronavírovej krízy. Návrat k diplomatickému stolu príde až potom.“ Bude mu predchádzať rozbor a vyhodnotenie zistených faktov.“
Minister britskej vlády povedal: „Nemôžeme stáť bokom a dovoliť čínskemu štátu túžiť po utajení zničiť svetovú ekonomiku a potom sa vrátiť, akoby sa nič nestalo. Umožňujeme spoločnostiam ako Huawei nielen zásah do našej ekonomiky a hospodárstva, aby firma bola súčasťou našej infraštruktúry. naše hospodárstvo, ale byť rozhodujúcou súčasťou našej infraštruktúry.“
V článku uverejnenom The Mail v nedeľu 29. marca bývalý vodca konzervatívnej strany Iain Duncan Smith napísal:
„Zdá sa, že sa bude diskutovať o všetkých otázkach, okrem jedného, o našich budúcich vzťahoch s Čínou.
„Keď sa niekto zmieni o Číne, ľudia sa nepohodlne posúvajú na svojich sedadlách a potriasajú hlavou. Napriek tomu som presvedčený, že je nevyhnutné, aby sme začali diskutovať o tom, ako sme závislí od tohto totalitného štátu“.
„Pretože toto je krajina, mieni Čínu, ktorá ignoruje ľudské práva pri dosahovaní svojich nemilosrdných vnútorných a vonkajších strategických cieľov. Zdá sa však, že takéto fakty boli pri našom obchodovaní s Čínou vynechané.
„Pamätáte si, ako George Osborne (kancelár štátneho tajomníka za vlády premiéra Davida Camerona od roku 2010 do roku 2016) urobil z našich vzťahov s Čínou hlavnú dosku vládnej politiky Spojeného kráľovstva?
„Pre Čínu sa vytvoril prebytok svetového obchodu vo výške 339 miliárd GBP (420 miliárd dolárov).
„Brutálnou pravdou ale je, že sa zdá, že Čína porušuje bežné pravidlá správania vo všetkých oblastiach života – od zdravotnej starostlivosti po obchod a od manipulácie s menou až po vnútorné represie.
„Len čo sa zbavíme tejto hroznej pandémie, je nevyhnutné, aby sme všetci prehodnotili tento vzťah a postavili ho na oveľa vyváženejší a čestnejší základ.“
Spracovala a napísala Soeren Kern
…
Skrátené, spracované, editované a zdieľané zo zdroja Gatestone Institute.
Soeren Kern je vedúcou pracovníčkou v inštitúte Gatestone Institute v New Yorku: https://www.gatestoneinstitute.org/15840/china-defective-medical-equipment
Mimochodom, z iného článku: „Netopiere sa, zdá sa, nepredávali na trhu s morskými plodmi Wuhan. Lancet v januárovej štúdii poznamenal, že prvý prípad Covid-19 vo Wu-chane nemal žiadny vzťah k trhu. Gatestone Institute.“
Lancet je prestížny vedecký časopis: https://www.thelancet.com/
„Ešte jedna osoba práve zmizla. Zdá sa, že Ai Fen, čínska lekárka, ktorá … tvrdila, že jej šéfovia umlčali jej včasné varovania týkajúce sa koronavírusu, zmizla. Novinári, ktorí videli, čo sa stalo vo Wu-chane, tiež zmizli.“ Píše sa v ďalšom článku.
Poznámka: Každá palica má dva konce. Ďalšie poznatky a prax ukážu ako sa Covid-19 prezentuje na osobných charakteroch jednotlivcov, ale aj vo „voľnom“ obchode a skutkoch EÚ a vlád národných štátov Európskej Únie.
Pekne pozdravujem.
Juraj Režo alias notorickyobcan
Zanechajte komentár
Chcete sa pripojiť k diskusii?Neváhajte prispieť!