České voľby, medzinárodné súvislosti a Slovensko
Rozbúrené vody svetovej krízy si žiadajú výmenu posádky
Česká loď pláva do rozbúrených vôd svetovej krízy s čerstvou posádkou. Čerstvé posily budú potrebovať politické elity v celej Európe, lebo skostnatené rozmýšľanie typu „obrovské zadlženie vyriešime ďalšími úvermi a stimulmi“ ženie náš kontinent do záhuby.
Slovenský politický „Jurský park“ pôsobí v politike už 20 rokov a dinosaury s červenými koreňmi aj dlhšie. Reálny život a moderné a efektívne fungovanie firiem (bez prísavkov na štát) títo politici nevideli ani z rýchlika, o reálnom živote nemajú ani potuchy. Meteor v podobe hlasovacích lístkov môže v týchto voľbách mnohých z nich zmietnuť z povrchu zemského. Najohrozenejším druhom je HZDS, ktoré je navyše ohrozované svojimi vlastnými apostatami – Mikušom a Urbánim. Paroubkov trpký osud Pyrhovho víťazstva môže ľahko postihnúť aj nášho verbálne najsociálnejšieho premiéra v dejinách ľudstva.
Výrazné zmeny sú však nevyhnutné nielen kvôli samotnej opozeranosti a opotrebovanosti našej garnitúry, ale aj kvôli vonkajšiemu prostrediu, v ktorom sme sa ocitli. Vody, do ktorých pláva naša loď, sú v súčasnosti rozbúrené divokou búrkou globálnej krízy, ktorá je len dočasne upokojená zúfalým umelým zásahom svetových politických lídrov. Najneskôr na jeseň môžeme očakávať jej druhú, tentoraz oveľa silnejšiu fázu. Štáty, ktoré vrhli miliardy na záchranu bánk, podnikov a iných štátov a ktoré majú znížené (daňové) príjmy a zvýšené (sociálne) výdavky, sa budú otriasať v základoch.
Slovensko potrebuje vládu, ktorá nebude otrocky a bez rozmyslu podpisovať všetko, čo príde z Bruselu, Berlína, či Paríža, ale takú, ktorá bude podrobne sledovať všetky pohyby na ekonomickom a politickom medzinárodnom poli a dobre zvažovať čo spraviť. Grécky bankrot je predo dvermi a my sme naSmerovaní na prevod peňazí do tejto krajiny. Trpkú skúsenosť s poskytovaním ‘vzájomnej hospodárskej pomoci’ pritom máme z čias komunizmu, kde máme doposiaľ nezaplatené, alebo len biedne splatené, podlžnosti. Presunúť prostriedky niekam, kde už včera zjedli to, čo mali až zajtra, je v dnešnej dobe rovnako smrteľné, ako bolo v časoch československo-sovietskeho priateľstva. Nikto nemá právo toto nariadiť dlho opasky si uťahujúcim Slovákom.
Zemetrasenia budeme zrejme vidieť onedlho aj v iných európskych krajinách, Nemeckom počínajúc. V najsilnejšej európskej krajine to vrie – minula sa im trpezlivosť s nekonečným dotovaním všetkého a každého, kto načiahne ruku (s diamantovými prsteňmi na nej) a otvorí deravé vrecko (na hodvábnych šatách). Kancelárka Merkelová už výsledok pocítila na vlastnej koži, keď jej strana okamžite po schválení „pomoci“ pre Grécko utrpela porážku v oblastných voľbách. V jej vlastnom straníckom zoskupení (CDU/CSU) to odvtedy vrie a koaličná liberálna strana je rozhorčená, že peniaze určené na znižovanie daní sú prehajdákané na gréckych súdruhov. Vládna strana bude musieť so sebou niečo robiť, ak nechce aby v ďalších (predčasných?) voľbách prikvitla nejaká nová strana, ktorá bude sľubovať jednoduché radikálne riešenia.
V takejto situácii je nevyhnutné mať na Slovensku vládu, ktorá má predstavu o tom, ako funguje ekonomika a čo sa deje na medzinárodnom poli. Podpisovači všetkého, čo príde z EÚ (len nech sa nestarajú do ich korupcie) nás privedú veľmi skoro na mizinu.
Slovensko teda stojí na križovatke pred veľkou voľbou ktorým Smerom (ne)ísť.
Zanechajte komentár
Chcete sa pripojiť k diskusii?Neváhajte prispieť!